Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Salka rehalibitacyjna

 Z życia ŚDS
 Galeria
 LIPIEC I SIERPIEŃ

WAKACJE !!!
        Okres wakacyjny minął nam w tym roku bardzo aktywnie. 3 lipca odbył się Dzień Sportu, gdzie każdy mógł wziąć udział w różnych konkurencjach i sprawdzić swoją kondycję fizyczną, był to czas na świetną zabawę połączoną rozwijaniem sprawności fizycznej.  4 lipca poświęcony został książkom i gazetom, aby przybliżyć funkcjonowanie naszej ŚDS - owskiej biblioteki i czytelni oraz zapoznać ze zbiorem pozycji książkowych. Kolejne dwa tygodnie lipca były bardzo ciekawe, bo zajęcia prowadzone był w różnych kawiarenkach/salonach.  Do dyspozycji uczestników były takie salony jak: Caffe Club , gdzie każdy mógł się dowiedzieć jak zachować się w publicznych miejscach o takim charakterze, a także stworzyliśmy własną małą kawiarenkę w SDS, przygotowaliśmy desery, zaparzaliśmy kawę;  Salon Mody podczas którego zwiedziliśmy różne sklepy odzieżowe, aby poznać fasony i aktualną modę, ręcznie wykonywaliśmy biżuterię oraz stworzyliśmy plakat „wełniany szyk mody”; Salon kosmetyczno – fryzjerski tam natomiast prowadzone były zabiegi na twarz, dłonie i stopy, układanie  fryzur, przygotowanie kosmetyków z naturalnych ekologicznych składników: owoce, warzywa, miód, oleje roślinne;  Rękodzieło artystyczne – te zajęcia dały nam możliwość samodzielnego wykonania ramki do wakacyjnego zdjęcia oraz wazoniki z różnych drobnych elementów takich jak np. makaron;  Środowiskowy Dom Kultury, który zapewnił nam głównie rozrywkę w formie karaoke;  Kawiarenka internetowa służyła poznaniu zasad jakie obowiązują w publicznych kawiarenkach oraz skorzystanie z komputerów według zainteresowań i potrzeb. Serdecznie dziękujemy kadrze za przeprowadzenie tak urozmaiconych zajęć, które zapewniły nam wiele satysfakcji, radości i pozwoliły na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.

Rada Domu        W tym roku po raz pierwszy była przerwa wakacyjna od 30.07.-17.08.2012, która spowodowała, że bardzo się stęskniliśmy za przyjaciółmi, kadrą  - za Naszym Domem.

   

        Od 20 sierpnia z radością i pełni nowej energii wróciliśmy do placówki, aby rozpocząć kolejny rok pracy. Zajęcia jak zawsze rozmaite i ciekawe:  zajęcia kulturalne, sportowe zmagania, zabawy taneczne, zajęcia plastyczne, Kino ŚDS przepełniły nam każdy dzień zbliżając do rozpoczęcia zajęć terapeutycznych na pracowniach. Tak więc 3 września każdy z nas rozpoczął pracę w określonej pracowni realizując założony przez terapeutę plan.

Rada DomuRada Rodzin przy Środowiskowym Domu Samopomocy serdecznie dziękuje
„ wspaniałym Karolom” za pomoc charytatywną
 dla wszystkich uczestników ŚDS
w formie koncertu Music Island festival
w Cichowie.DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl