Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125 

fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 AKTUALNOŚCI
WRZESIEŃ 2017


2-3.09. VII Bukówieckie Lotanie

    W tym roku po raz siódmy odbyło się 24 godzinne Bukówieckie Lotanie. Pogoda nam sprzyjała chociaż zapowiadało się nieciekawie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00 uroczystym otwarciem, odśpiewaniem hymnu „Sokoła” oraz przebiegnięcie boiska z zapalonymi pochodniami. W tej uroczystej chwili obecni byli:  wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, sołtys wsi Tadeusz Malepszy, prezes TG „Sokół” z Bukówca Górnego Jan Kot, dyrektor ZS Bukówiec Górny Daniel Piasecki oraz nasza p. Agnieszka Materna zastępująca p. Kierownik. Duchem p. Kierownik była z nami, niestety po operacji kolana musiała się poddać rekonwalescencji.  Na rozgrzewkę przed biegami zatańczyliśmy zumbę, którą poprowadziła p. Ola. Wszystkim uczestnikom lotania zapewniliśmy pyszny poczęstunek w postaci pajdy chleba (nawet takiej z własnego wypieku) ze smalcem, wątrobianką czy powidłami. Nasze rodziny zadbały o to, aby na stole nie brakowało chleba, a także pysznego placka. Na finale lotania nie zabrakło oczywiście uczestników corocznego Rajdu Motocyklowego „Drogami Września”, oraz koncertu grupy Bedrock Blues. Pani Monika wraz z grupą taneczną naszego Domu zaprezentowała różne układy muzyczno-taneczne. Impreza zakończyła się losowaniem nagród, wręczeniem upominków za najlepsze wyniki oraz uroczystym przekazaniem przez p. Halinkę Florek na ręce p. Agnieszki symbolicznego czeku, podsumowaniem kilometrów i serdecznym podziękowaniem. Ucieszyliśmy się bardzo z zebranych pieniążków, gdyż tę sumę będziemy mogli wykorzystać na dalsze zagospodarowanie działki ogrodniczo – rekreacyjnej oraz dofinansowanie zakupu nowego Busa.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację lotania oraz biegaczom, chodziarzom, wszystkim razem i każdemu z osobna – bardzo dziękujemy!!!


k

k

k

k

k

k

k

k

k

k


k

k

,

j

k

k

k

k

k
7.09.2017 Wojewódzki Turniej Boule

    W czawrtek 7 września nasza reprezentacja ŚDS w składzie: Daniel R., Paweł J., Mateusz W. oraz p. Monika pojechała do Starego Gostynia do "Krainy Orła Białego" na turniej Boule. Zagraliśmy dwa mecze z drużynami z Miejskiej Górki oraz z Nowolipek. Mieliśmy także mozliwość obejrzeć wystawę okazałych rzeźb nawiązumących do polskich legend, m.in. o Bazyliszku, o Smoku Wawelskim czy koziołkach poznańskich. Oprócz turnieju były także tańce i smaczny poczęstunek. To był bardzo miły dzień.

k

k

l

k
8.09.2017 XVIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier” – Święta Góra


    W piątek 8 września ekipa naszych plastyków i muzyków wraz z p. Adą i p. Olą pojechała do Świętej Góry Gostyń na Festiwal Artystyczny „Bez Barier”. Na początku odbyło się uroczyste przywitanie gości i wszystkich grup, które przyjechały na uroczystość. Po zajęciu miejsc grupy plastyczne rozpoczęły pracę nad malowaniem. W naszej ekipie malującą była Ela M., która wykonała „Anioła”. W tym samym czasie trwał przegląd muzyczny. Wystąpiło wiele grup z różnych miejscowości. Naszą placówkę zaprezentowali Patrycja i Mariusz w polskiej wersji utworu Louisa Armstronga „Cóż za cudowny świat”. Mieliśmy możliwość obejrzeć przeróżne prace plastyczne, spróbować waty cukrowej i popcornu, wypić kawkę, herbatę oraz zjeść ciastko. Nie zabrakło oczywiście ciepłego poczęstunku. Zakończeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Dzień minął bardzo miło i w przyjemnej atmosferze.
            Patrycja G.


k

l

l

l

l

11.09.2017 „Człowiek z pasją” – p. Jacek Kuik

    Tydzień zaczęliśmy bardzo atrakcyjnie, gdyż 11 września odwiedził nas p. Jacek Kuik, dziennikarz leszczyńskiej Gazety „ABC”, która ukazuje się w naszym regionie już od lipca 1990r. Korzystając z tej okazji, tym razem to my postanowiliśmy przeprowadzić z nim krótki wywiad w ramach realizowanego przez nas programu „Człowiek z pasją”. A oto czego się dowiedzieliśmy. Pan Jacek wykonuje zawód dziennikarza już od 30 lat. Przed rozpoczęciem pracy w „ABC” próbował swoich sił także w innej regionalnej gazecie „Panoramie Leszczyńskiej”. Nasz gość zdradził nam, że oprócz niezliczonych artykułów i zdjęć do gazet, ma też w swoim dorobku wiersze, a nawet powieść, które prezentował w konkursach. Jako dziennikarz z pasją, na bohaterów swoich artykułów wybiera często również innych ludzi z pasją., które codzienne życie i praca mogą zainteresować czytelników. Oprócz dziennikarstwa zajmuje go także jazda konna. W 2007r. na ranczu „Bonanza” w Jędrzychowicach zdobył tytuł mistrza Polski dziennikarzy w skokach konnych przez przeszkody. Po bardzo miłej i ciekawej rozmowie, zrobiliśmy sobie z p. Jackiem wspólne zdjęcie i wręczyliśmy podziękowanie oraz drobny upominek wykonany przez pracownię rękodzieła artystycznego. Następnie nasz gość udał się na rozmowę z p. Kierownik, bo niedługo na łamach gazety ukaże się artykuł o naszej placówce. Już nie możemy się doczekać! Bardzo dziękujemy p. Jackowi za spotkanie i życzymy, by realizacja pasji przynosiła mu wiele radości i nowych pozytywnych doświadczeń.
Daniel R.


k

j

l

l


 


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY
NA STRONĘ NASZEJ GALERII


te
www.wloszakowice.pl