Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125 

fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 AKTUALNOŚCI
Maj 2018

Poświęcenie naszego nowego BUSA !!!

   W dniu 18.05.2018r. w naszym Domu odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania i poświęcenia busa do przewozu osób z niepełnosprawnością. Na początku p. Agnieszka przywitała wszystkich przybyłych, w tym: władze powiatu leszczyńskiego w osobie p. wicestarosty Roberta Kasperczaka, władze Gminy Włoszakowice w osobie p. wójta Stanisława Waligóry, i  przewodniczącej Rady Gminy Włoszakowice p. Ireny Przezbór oraz przedstawicieli instytucji i organizacji, które we współpracy z Gminą Włoszakowice przyczyniły się do tego, że bus trafił właśnie do nas, a więc p. Magdalenę Seifert – przedstawiciela Wielkopolskiego Oddziału PFRON, p. Mateusza Juśkiewicza – Kierownika PCPR w Lesznie, p. Dorotę Winiarską – Starszego Inspektora ds. Osób Niepełnosprawnych w PCPR w Lesznie, która pilotowała wszystkie formalności związane z dofinansowaniem oraz p. Halinę Florek – Prezesa Zarządu firmy Werner Kenkel Spółka z o.o. i jednocześnie przedstawiciela Fundacji „Jesteśmy – więc pomagamy”. Byli z nami również ks. kan. Andrzej Szulca – proboszcz parafii pw. Św. Trójcy we Włoszakowicach, przewodnicząca Rady Rodzin przy ŚDS we Włoszakowicach p. Magdalena Spławska oraz przedstawiciele TV Leszno.
    9-osobowy samochód marki Ford Transit Custom dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, został zakupiony przez Gminę Włoszakowice w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III.” Koszt zakupu auta to 148 830 zł, a więc spora suma. Dlatego Gmina Włoszakowice za pośrednictwem władz powiatu leszczyńskiego zwróciła się o dofinansowanie zakupu ze środków PFRON. Środki przekazane przez PFRON to 74 780 zł czyli 50% wartości pojazdu. Pozostałe 50% w kwocie 74 050 zł zostało przekazane w formie darowizny przez Fundację „Jesteśmy – więc pomagamy”, której fundatorami są firma Werner Kenkel Spółka z o.o. oraz Gmina Włoszakowice.
    W ramach podziękowania za wsparcie i hojność wszystkim władzom, instytucjom, organizacjom, które miały swój wkład w pozyskanie nowego busa dla naszego Domu przygotowaliśmy drobny upominek w postaci pamiątkowego zdjęcia na tle naszego nowego nabytku, które wręczyli przedstawiciele Rady Domu. W dalszej kolejności nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez przedstawicieli podmiotów finansujących, a więc p. Magdalenę Seifert z PFRON-u, p. prezes Halinę Florek, p. wójta Stanisława Waligórę oraz uczestnika ŚDS Pawła Jędraszyka w asyście  kierowcy p. Adama Kaczorowskiego. Następnie ks. proboszcz Andrzej Szulc dokonał poświęcenia pojazdu.
    Po zakończeniu części oficjalnej p. Agnieszka zaprosiła wszystkich zebranych na poczęstunek, któremu towarzyszył występ uczestników. Nasi aktorzy zaprezentowali dwa przedstawienia: „Kota w butach” oraz „Czerwonego Kapturka”.
    Nowy bus bardzo nam się przyda, gdyż poprzedni marki VW Transporter służył nam od ponad 12 lat i miał już na liczniku ponad 500 tys. km, no i jak to bywa przy takim przebiegu coraz częściej zdarzały się awarie. A potrzebujemy sprawnego auta, gdyż na 30 podopiecznych naszego Domu aż 24 osoby korzystają z dowozu. Dziennie bus pokonuje ponad 250 km. Mamy zatem nadzieję, że nowe auto będzie nam służyć równie długo albo i dłużej, a wszelkie awarie będą się zdarzały bardzo rzadko, a najlepiej wcale, czego bardzo sobie życzymy.
h

k

j

l

l


lWigwam

    Już niebawem na naszym ogrodzie stanie piękny drewniany wigwam. Będzie to miejsce, które zapewni nam cień na ogrodzie, możliwość spędzania wspólnie czasu i relaksu wśród przyrody. Nie możemy się doczekać końca prac. Nad całością przedsięwzięcia czuwa Nadleśnictwo Włoszakowice.  

k


l
k


k
11.05.2018 Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

    Dnia 11 maja delegacja naszego Domu w składzie: Patrycja G., p. Halina F., Bartosz D., Mateusz W., Daniel R., Piotr K., Mariusz S. wraz z p. Moniką wzięła udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obchody odbyły się w Leszczyńskim Miejskim Ośrodku Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości, następnie każda zaproszona placówka zaprezentowała się w różnorodnych artystycznych występach. Nasza grupa przygotowała przedstawienie pod tytułem "Czerwony kapturek", które zawierało w sobie ekologiczne przesłanie. Gospodarze zapewnili także poczęstunek oraz dyplomy i upominki dla każdej placówki. Było bardzo fajnie. Dziękujemy za zaproszenie i bardzo przyjemnie spędzony dzień.
Patrycja G., Mariusz S., Piotr K.

k

j

j

l


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY
NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl