Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125 

fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 AKTUALNOŚCI
MAJ 2017


09.05.2017 Gminny Dzień Ziemi    W słoneczny, trochę chłodny wtorek 9 maja delegacja naszego Domu wzięła udział w obchodach Gminnego Dnia Ziemi. Impreza odbyła się w leśnictwie Krzyżowiec, gdzie przygotowane było dla nas ognisko oraz zadania do wykonania. Każda drużyna reprezentująca poszczególne szkoły oraz my, otrzymaliśmy mapkę z wyznaczona trasą po której mamy się poruszać i docierając do okreslonych punktów wykonać różne zadania. Zabawa była fajna, musielismy odpowiedzieć na pytania, ułożyć rymowankę, a nawet gimnastykować się. Na koniec czekała na nas kiełbaska , którą z przyjemnością usmażyliśmy sobie przy ognisku. Podsumowaniem było rozdanie upominków oraz zrobienie zdjęcia  z lotu ptaka. Przyjemny dzień spędzony na łonie natury. Dziękujemy  GZK oraz Nadleśnictwu Włoszakowice za organizację całego dnia :)

Marcin D.
k

l

k
09.05.2017 Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością intelektualną w Lesznie

    Każdego roku o tej porze delegacja naszego Domu bierze udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intektualną. Uroczystość rozpoczęła się na leszczyńskim Rynku. Powitano wszystkich przybyłych oraz odczytano petycję rodziców,którą następnie przekazano na ręce Pana Prezydenta Miasta Leszna. Wszyscy zebrani marszowym szykiem przeszliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Na tamtejszej scenie grupy artystyczne z zaproszonych placówek zaprezentowały się w różnych występach.  My przedstawiliśmy układ taneczny do piosenki "Soca soca". Po części artystycznej mieliśmy czas na różne zabawy pobudzające aktywność, malowanie twarzy i zabawne zdjęcia. Skosztowaliśmy także pyszne słodkości oraz konkrety:) Na pamiątkę spotkania każda grupa otrzymała puchar, dyplom i upominek.

Patrycja G.

lk


k16.05.2017 IV Przegląd Taneczny w Kąkolewie

    Dnia 16 maja wyjechaliśmy w pięcioosobowej delegacji do Kąkolewa na Przdegląd Taneczny. W imprezie udział brały grupy z różnych placówek.Przegląd rozpoczął się wystepem tanecznym gospodarzy, po którym była przemowa powitalna. Swoje występy zaprezentowało sześć grup. Nasz układ wykonaliśmy do utworu "Jambo mambo". Ciekawostką okazał się taniec zaprezentowany przez dzieci z miejscowego przedszkola. Po występach był czas na poczęstunek, rozmowy i spotkania z przyjaciółmi. Uwieńczeniem spotkania stało się wręczenie dyplomów i pucharów wszystkim  biorącym udział. Dziękujemy p. Monice za przygotowanie nas i opiekę podczas wyjazdu.
Daniel R.


j

l

k


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY
NA STRONĘ NASZEJ GALERIIwww.wloszakowice.pl