Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125 

fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 AKTUALNOŚCI
MARZEC 2017

1.03.2018 "Lekcja pokory" - spektakl wg Karola Wojtyły


    Dnia 1 marca do naszego Domu przybyło dwóch aktorów Impresariatu Artystycznego ARS Media z Krakowa, aby zaprezentować nam spektakl "Lekcja pokory" wg Karola Wojtyły. Akcja przedstawienia rozgrywa się w krakowskim antykwariacie, a głównym wątkiem jest rozmowa handlowa toczona pomiędzy właścicielem antykwariuatu, a tajemniczym klientem. Pan, który przyszedł do sklepu chciał sprzedać cień. Tak, chciał sprzedać Cień Chrystusa wiszącego na krzyżu. Ten spektakl, wspaniale pasuje do obecnego czasu Wielkiego Postu. Bardzo nam się podobało, oglądaliśmy go z ciekawością i żywo reagowaliśmy na to, co słyszeliśmy i widzieliśmy. Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia

Rada Domu

l   

j

l

l


8.03.2018 Dzień Kobiet w naszym Domu

    Tegoroczne obchody Dnia Kobiet zorganizowała p. Asia G. z pomocą mężczyzn naszego Domu. Dzień rozpoczął się od powitania i przedstawienia najważniejszych wiadomości na temat obchodów Dnia Kobiet. Panowie przygotowali krótkie kabaretowe prezentacje multimedialne, gdzie główną rolę odgrywała kobieta. Po chwilach śmiechu Panowie przeszli do złożenia życzeń oraz wręczenia kwiatów. Ostatnią niespodzianką było "Kino na szpilkach", które rozbawiło nas, ale także wzruszyło. Nie zabrakło oczywiście słodkości i smacznego poczęstunku. dzień minął bardzo przyjemnie.
Rada Domu   


k

k

k


14.03.2018 Gminny przegląd artystyczny "Ekologia w naszej Gminie"

    W środę 14 marca grupa naszych aktorów pod kierunkiem p. Moniki wzięła udział w I Gminnym Ekologicznym Przeglądzie artystycznym. Impreza odbyła się we włoszakowickiej hali sportowo-widowiskowej, w której zgromadziły się grupy artystyczne ze szkół gminy włoszakowice oraz my. Na przeglądzie obecni byli p. wójt St. Waligóra, p. Nadleśniczy R. Łopusiewicz, p. prezes GZK R. Jagodzik oraz p. leśniczy M. Wąsowicz. Mimo iż tematyka była jedna, występy były bardzo różnorodne. Uczestnicy naszego ośrodka zaprezentowali się w przedstawieniu "Czerwony kapturek", którego akcja toczyła się we włoszakowickim lesie w drodze na Krzyżowiec, a z pomocą głównej postaci przybył leśniczy Wąsowicz. To był bardzo intetresujący dzień, bogaty w nowe doświadczenia i radości.

Zapraszamy do lektury artykułu na stronie Gminy Włoszakowice oraz gazety ABC:
 http://wloszakowice.pl/news/7/2972,ekologia-zagoscila-w-naszej-gminie.html
http://www.leszno24.pl/Ekologia_na_scenie_zdjecia,38172.html

Oraz obejrzenia filmu z naszego występu:k   k

l  j
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY
NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl