Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125 

fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 AKTUALNOŚCI
Wrzesień 201814.09.2018 Festiwal Artystyczny "Bez barier"

    Grupa naszych artystów wraz z p. Adą i p. Olą pojechała do Gostynia aby wziąć udział w cyklicznej imprezie "Bez barier" - Festiwal Artystyczny. Festiwal odbył w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Na miejscu odbyły się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki w której udział wzięli Patrycja i Mariusz wykonując utwór "Unosisz mnie", „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo podczas którego Ela M. samodzielnie malowała obraz "Maryja", za ktorego wykonanie zdobyła II miejsce oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, w którym p. Mirka otrzymała wyróżnienie. Wystawę wszystkich biorących udział w konkursie prac, można było obejrzeć na miejscu.  W przerwie występów na każdego czekała kawka i ciasto, a po występach ciepły posiłek. Całość zakończyło uroczyste wręczenie nagród. Po powrocie wszystkio opowiedzieliśmy naszym kolegom i koleżankom z ośrodka.
Ela M., Patrycja G.

k

k
8.09.2018 Leśny Dogtrekking
    Reprezentacja naszego Domu wzięła udział w imprezie "Leśny Dogtrekking" organizowanej przez Nadleśnictwo Sława Śląska. Na polanę rekreacyjną "Świętobór" w miejscowości święte, leżącej pomiędzy Lubiatowem a Konotopem, udała się, udała się p. Asia G. w towarzystwie swojego bratanka i suczki Psotki oraz p. Agnieszka i nasza koleżanka Ela M. Impreza rozpoczęła się o godz. 15:00, kiedy to zespół sygnalistów z Technikum Lesnego w Starościnie odegrał zbiórkę (jeden z tradycyjnych sygnałów myśliwskich). Następnie organizatorzy powitali wszystkich biorących udziała w imprezie i krótko przedstawili zasady rywalizacji. Uczestnicy mieli do wyboru 6km i 15 km. Pani Asia z Psotką wybrała krótszą choć wcale nie łatwą trasę. Na zawodników wyposażonych w orientacjną mapkę czekało po drodze 6 punktów kontrolnych, a na nich zadania do wykonania, z których należało się potem rozliczyć. Po omówieniu zasad konkurencji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla osób, które wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat promujący imprezę. Wśród wyróżnionych osób znalazła się Ela M., która zajęła I miejsce w kategorii prac pow. 15 roku życia. Otrzymała pamiątkowy dyplom i drobne upominki związane z tematyką leśną. Podczas gdy p. Asia, Jaś i Psotka spacerowali po lesśnych ścieżkach, p. Agnieszka wraz z Elą postanowiły zwiedzić okolice polany i dotarły do ogromnej Wieży Widokowej "Joanna". Oczywiście wspięły się na sam szczyt pokonując około 200 schodów. Warto jednak było się pomęczyć, bo widoki były piękne. Można było podziwiać m.in. pobliskie Jezioro Święte. Po powrocie z trasy naszych spacerowiczów cała ekipa udała się na degustację pyszności, które powstały m.in. z darów sławskich lasów, przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Sławie oddział w Tarnowie Jeziernym. Było Super!
Rada Domu

h

h 

12.09.2018 Rajd pieszy "Czym pachnie jesień"

    W środę 12 września p. Beata zorganizowała dla nas rajd pieszy. Część uczestników poszła pieszo, a część trasę przebyła busem. Wyszliśmy z naszego ośrodka kierując się w stronę lasu. Trasa nie była lekka, pokonaliśmy około 4 km w jedną stronę! Idąc leśnymi ścieżkami podziwialiśmy przyrodę, szukaliśmy ciekawych zjawisk przyrodniczych oraz cieszyliśmy sie słońcem i ciepłym powietrzem. Po dotarciu na Leśniczowkę Koczury, powitaliśmy się z czekającym już tam na nas p. Markiem Wąsowiczem z Nadleśnictwa Włoszakowice, który przygotował dla nas małą niespodziankę w postaci różnych gadżetów. Pani Beata zorganizowała przeróżne konkurencje i zadania do wykonania: wymienić zwierzęta i rośliny leśne zaczynające się na konkretną literę, plusy i minusy oddziaływań człowieka na przyrodę, oraz zbieranie szyszek, patyków, liści, kamieni i żołędzi na czas. Po przeróżnych zabawach przyszedł czas na poczęstunek. Niestety podczas wyprawy nie udało nam się znaleźć żadnych grzybów, chyba musimy poczekać na deszcz. Odpoczęliśmy, nabraliśmy sił i wyruszyliśmy w drogę powrotną do ŚDS. To był przyjemny i radosny dzień.
Mateusz W.

k

k

k

j

j

j
 
Wrzesień...
Wrzesień znowu zakochał się w barwach,
we fioletach co skradł z wrzosowiska,
złotem liści nam sypnął pod nogi
bo jak dawać, to trzeba dać wszystko.

Garść kasztanow okrągłych i rudych
mieszkajacych w kolczugach zielonych,
babie lato i dymy z ogniska
wieczorami błądzace wśród domów.

Na ścierniskach rozsypał ostatnie
wysuszone warkocze ze słomy,
a chmurzane zaprzegi ujarzmił
lustrem wody niebieskozielonej.

Wiatrem dmuchnął to w jedną to w drugą
kapelusze zdejmując przechodniom
i słoneczne akcenty rozrzucił
bo mu było tak właśnie wygodnie.

W sytych barwach zakochał się wrzesień
z namiętnością co dana artystom,
ci jesienią w grze świateł sie durzą
i wrześniowo, jak dają, to wszystko.DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY
NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl