Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

 sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 ARCHIWUM - CZERWIEC 2008

2.06.2008 Dzień Dziecka w Gostyniu

Dnia 2 czerwca 2008r. delegacja z naszego ośrodka pojechała do Gostynia z okazji Dnia Dziecka. Z 45 startujących w zawodach szachistów z naszego ośrodka do finału zakwalifikowali się: p. Mirka - 4.miejsce oraz p. Michał K. -5.miejsce. Odbyły się tam także różne konkurencje sportowe m.in. dojazd do celu – z ŚDS-u 1. miejsce zajęła tu Małgosia Dorozińska; przeciąganie liny, rzucanie workami do wyznaczonego miejsca. Zwycięzcą jednej z konkurencji został też Przemek Turkowiak. Organizatorzy imprezy poczęstowali nas kiełbaską z rożna. Wszystkim bardzo się podobało. Wróciliśmy z pucharami. Mamy nadzieję, że na taką imprezę zostaniemy zaproszeni również na drugi rok.
                                                       Małgosia D.   
   


W sobotę  7 czerwca, na zaproszenie ośrodka rehabilitacyjno –     edukacyjno – wychowawczego Piotruś Pan z Leszna pojechaliśmy   do Boszkowa na obchody Dnia Dziecka. Braliśmy udział w      przeróżnych konkurencjach w których każdy mógł  pokazać na co go stać. Malowaliśmy wakacyjny obraz, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i płynęliśmy     żaglówką, a gdy głód zajrzał nam już w oczy, wtedy przyszła pora na     kiełbasę i grochówkę. Po tych wszystkich atrakcjach, które nas spotkały, nadeszła pora na     wręczenie dyplomów, medali i  drobnych upominków.
Krzysztof U.
4 czerwca mieliśmy zaszczyt wystąpić przed przedszkolakami.   Przedstawiliśmy bajkę „Dobra ta chatka gdzie mieszka matka”, zaśpiewaliśmy także piosenki o mamie. Widowni tak bardzo się podobało, że na podziękowanie zaśpiewali nam piosenki, których uczą się w przedszkolu. Zrobili nam również miłą niespodziankę, gdy zaprosili nas na lody do kawiarni „Szarlotka”. Było bardzo sympatycznie.
                                             Małgosia D.
Przy współpracy z Gminną Biblioteką publiczną 5 i 6 czerwca wzięliśmy udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nasze dwie panie terapeutki miały okazję czytać dla przedszkolaków oraz dla trzecioklasistów. Nam słuchało się równie przyjemnie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji.
                                                       Krzysztof U.


Paraspartakiada w Gostyniu
13 czerwca nasi sportowcy pojechali do Gostynia na Paraspartakiadę. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Zorganizowane było wiele konkurencji, w których mogliśmy wykazać się naszymi zdolnościami. Zdobyliśmy trzy medale:  Edek C. za I miejsce w konkurencji „rzut do bramki”,  Paweł J. za II miejsce w konkurencji „rzut ringiem na pal” oraz  Agnieszka B. za III miejsce w konkurencji skok w dal. Było super, wróciliśmy bardzo zadowoleni z naszych sukcesów.
    Krzysztof U.

Zawody sportowe we Wrześni
25 czerwca odbył się kolejny wyjazd na zawody sportowe, tym razem do Wrześni. Organizatorzy przywitali nas bardzo serdecznie. Wzięliśmy udział w wielu różnych konkurencjach, np. skok w dal, sztafeta, rzut lotką do tarczy. Nasza reprezentacja odniosła sukcesy w dwóch konkurencjach: Ela M. zajęła II miejsce w rzucie piłką do kosza, a  Agnieszka B. III miejsce  w biegu na 60 metrów. Z Wrześni wróciliśmy z dyplomami i medalami, z pełnymi brzuchami i z uśmiechami na twarzach.
                                                                                        Małgosia D.

.

www.wloszakowice.pl