Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
                                    ARCHIWUM - CZERWIEC 2009


„Szkolne rady na odpady”
W tym roku, nasza placówka po raz pierwszy przystąpiła do konkursu pod hasłem” Szkolne rady na odpady”. Stopniowo zaczęliśmy realizować różne zadania związane z ekologią. Systematycznie zbieramy makulaturę, puszki aluminiowe i zużyte baterie. Wykonujemy wiele różnych gazetek tematycznych. Dowiadujemy się na zajęciach tematyce ekologicznej. Organizujemy konkursy literackie oraz plastyczne i co najlepsze wyjeżdżamy na wycieczki. Nawet nam się nie myślało, że biorą pierwszy raz udział w tym konkursie uda nam się zająć I miejsce. Jesteśmy przeszczęśliwi. Nad całością konkursu opiekę sprawowała nasza terapeutka pani Joanna Gorwa.
.
                                                                                       Roman S.

„Osiodłać wiatr” – Boszkowo
Osiodłać wiatr

Osiodłać wiatr
   
Dnia 6 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Leszna na piknik rekreacyjno – żeglarski  pod hasłem „Osiodłać wiatr” do Boszkowa. Tam w przepiękną pogodę uczestniczyliśmy w konkurencjach sportowych, t.j. skokach w worku, biegu ze skakanką oraz w biegu z jajkiem umieszczonym na łyżce. Niektórzy brali udział w zajęciach plastycznych, gdzie odwzorowywali przedstawiony obrazek oraz poznawali sztukę składania papieru zwanej origami. Podczas pikniku mieliśmy również możliwość przepłynięcia się żaglówką po jeziorze. To dopiero są niezapomniane wrażenia. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i przemiłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok.
                                                                                               Małgorzata D.„Czerwcówka 2009”

    W tym roku Rada Domu dzięki gościnności p. Wiesława Paula przygotowała dla nas niespodziankę i zorganizowała nam piknik tzw. „Czerwcówkę” w dniu 17 czerwca. Wszystko zaczęliśmy od konkurencji sportowych przygotowanych przez p. Monikę, podczas których mogliśmy sprawdzić naszą kondycję fizyczną. Następnie przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy znane i lubiane przez nas piosenki. Na zakończenie zjedliśmy przepyszne kiełbaski z grilla przygotowane przez p. Karolinę. Zadowoleni i troszkę opaleni wróciliśmy do swoich domów. Dziękujemy Radzie Domu za wspaniały piknik.
                                                                                      Podopieczni„Zawody sportowe w Gostyniu”
spartakiadaw Gostyniu

W dniu 18.06.2009r. reprezentacja ŚDS wzięła udział w X Jubileuszowej Ponadpowiatowej Spartakiadzie w Gostyniu. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Małgorzata D. zajęła dwa I miejsca: w rzucie ringiem na pal i w rzucie woreczkiem do kosza, a p. Bogusław J. zajął II miejsce w konkurencji strzał na bramkę.
spartakiada w Gostyniu


„Spartakiada Osób Niepełnosprawnych – Września”
spartakiada Września

    W piękny czerwcowy dzień 25.06.2009 reprezentacja naszego Domu udała się na III Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych do Wrześni. Tam po zgłoszeniu się u organizatora, otrzymaliśmy identyfikatory i chorągiewki. Następnie udaliśmy się na halę sportową, gdzie razem ze wszystkimi uczestnikami Spartakiady przeszliśmy w pięknych wianuszkach laurowych honorowo dookoła Sali, gdzie został odpalony znicz olimpijski. Po powitaniu wszystkich uczestników, obejrzeliśmy przedstawienie wystawione przez podopiecznych z ŚDS „Na skarpie” z Gozdowa oraz układy taneczne wykonane przez uczennice Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Następnie zaczęła się rywalizacja sportowa, m.in. w biegach, rzutach do kosza, sztafecie, rzutach lotkami do tarczy, czy rzutach piłką lekarską. Po konkurencjach sportowych udaliśmy się na obiad a następnie na ogłoszenie wyników. Nam udało się zdobyć 2 srebrne medale, a mianowicie Agnieszka B. zdobyła medal w biegu na 40m, a Krzysztof U. w rzutach lotkami do tarczy.  Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymali: Patrycja G. i Włodzimierz F. Na wszystkich czekały jeszcze drobne upominki i medale za uczestnictwo. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.
                                                                                                Patrycja G.
spartakiada Września

spartakiada Września
„Gołuchów”

Gołuchów


We wtorek 30 czerwca w piękny letni dzień, pojechaliśmy na wycieczkę do Gołuchowa, gdzie znajduje się jeden z największych kompleksów pałacowo – parkowych w Wielkopolsce. W planach było zwiedzanie dwóch muzeów. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy pałac Czartoryskich w którym obecnie mieści się muzeum sztuki. Na miejscu obejrzeliśmy między innymi sale: portretową , rycerską , polską, hiszpańską czerwoną ,sypialnie księżnej, a także sale starożytną w której znajdowały się wazy , amfory ,i naczynia codziennego użytku ze starożytnej Grecji , Rzymu ,a także biżuteria z Egiptu. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, udaliśmy się do muzeum leśnictwa, by obejrzeć jak się kiedyś pracowało w lesie, jakich urządzeń i maszyn używano do pracy, a także co można zrobić z drewna. Obejrzeliśmy też wystawę zwierząt i ptaków polskich. Po zwiedzaniu poszliśmy spacerkiem do zagrody zwierząt, gdzie były żubry, koniki polskie, daniele, a następnie udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji. Po tych wszystkich atrakcjach nadszedł czas by wracać do domu, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się pod Gostyniem by zwiedzić bazylikę na Świętej Górze i się pomodlić za swoich bliskich, a także  żeby zjeść podwieczorek. W końcu zmęczeni ale szczęśliwi dojechaliśmy do domu....
                                                               Krzysztof U.
Gołuchów
.www.wloszakowice.pl