Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Plastyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Salka rehalibitacyjna

 Z życia ŚDS
 Galeria 


1.06.2012 Dzień Dziecka
Wszyscy jesteśmy lub byliśmy dziećmi, dlatego w taki dzień chcemy świętować i bawić się, bo to święto każdego. Nasze panie terapeutki jak zawsze przygotowały atrakcje, były konkurencje sportowe, nad którymi czuwała p. Monika, zabawa taneczna do muzyki serwowanej przez p Olę. Dzień był pełen wrażeń i dobrej zabawy. Taką integrację bardzo lubimy.
Patrycja G.2.06.2012 Piknik w ogrodzie
Każdy z nas ciężko pracuje wykonując różne zadania na pracowni. Uwielbiamy zatem takie dni jak ten, kiedy wszyscy razem wychodzimy na nasz ogród i wspólnie spędzamy czas, na pracy między grządkami, na zabawie i relaksie. Nasze panie terapeutki dbają o to, aby każdy z nas miał uśmiech na twarzy i zadowolony wracał do domu.
Michał K.


13.06.2012 Rozstrzygnięcie konkursów w DPM w Puszczykowie „ W świecie Guliwera”
Każdego roku w miesiącu maju i czerwcu przygotowujemy prace na konkursy organizowane przez zaprzyjaźnioną placówkę DPM  w Puszczykowie. W tym roku odbyło się to pod hasłem „W świecie Guliwera”. Pracownia krawiecko – dziewiarska zajęła I miejsce za pracę plastyczną „Mikrokosmos”, II miejsce pracownia muzyczno – teatralna za pracę plastyczną – „Gdybym był Olbrzymem”. Wyróżnienia przyznano w kategoriach: „małe WIELKIE” – pracownia zachowań społecznych, „Pod lupą” – pracownia plastyczno – techniczna, oraz w konkursach literackich – „Współczesny wielki człowiek”: p. Halina ,  Małgosia i Patrycja. Takie wyniki motywują nas zawsze do dalszej intensywnej pracy.
Mirka M.15.06 Paraspartakiada w  Gostyniu
Dnia 15.06.2012 delegacja naszego ośrodka wybrała się na spartakiadę dla osób niepełnosprawnych w Gostyniu. Na początku spotkania odbyło się przywitanie wszystkich 12 ośrodków. Po części oficjalnej odbyły się konkurencje sportowe dla wszystkich:  -bieg opiekunów ośrodków, -rzucanie lekarską piłką w dal, -przeciąganie sznurkiem, -skok w workach, -rzucanie ringiem na pal, -rzucanie piłeczką do kosza, - hokej na trawie, -rzucanie woreczkami do kółka. Z naszej drużyny sukcesy odnieśli: Piotr K. zajął I miejsce w konkurencji –hokej; Karolina K. zajęła 3 miejsce w konkurencji bieg w worku . Każdy z nas starał się jak mógł, aby dobrze wypaść w konkurencji. Po konkurencjach odbyło się wręczanie dyplomów oraz nagród. Dzień minął bardzo fajnie i wszystkim się  bardzo podobało.
                                                                                     Małgorzata D.27.06.2012 Spotkanie z Położną
W ramach profilaktyki zdrowotnej, p. Maria zorganizowała dla kobiet z naszego Domu spotkanie z położną  panią Haliną Kołodziejek, która przybliżyła nam działalność i zadania poradni - K przy włoszakowickim Ośrodku Zdrowia. Bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.
Iza M.


28.06.2012 Zakończenie semestru terapeutycznego
Wakacji już czas , jednak zanim nadejdą podsumowany musi zostać cały semestr terapeutyczny. Każdy z nas przez cały czas trwania terapii pracuje na to, aby móc zasłużyć na dyplom, upominek,  brawa i ciepłe słowa zarówno od kadry, jak i kolegów i koleżanek. To bardzo przyjemny dzień dla każdego z nas. Rozdane zostały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Domu w takich kategoriach, jak:  „Super ŚDS-iak” – wzór koleżeństwa, kultura i elegancja, aktywny uczestnik; Sumienny bibliotekarz; Najlepszy czytelnik ŚDS; Ogrodnik ŚDS;  „Najlepszy zbieracz” – makulatury, puszek aluminiowych, baterii.  My uczestnicy pamiętaliśmy oczywiście o naszej kochanej kadrze i obdarowaliśmy ją kwiatami oraz serdecznie podziękowaliśmy za wszelkie dobro sprawowanej nad nami opieki i realizowanej terapii.Wakacje rozpoczęliśmy od Pikniku na ogrodzie.
Halina F.


Rada Domu na czas wakacji przygotowała wspaniałą ofertę zajęć integracyjnych na lipiec i sierpień. Uczestnicy będą mogli korzystać z saloników/kawiarenek, które prowadzone będą przez panie terapeutki. P. Ola zaprasza do Środowiskowego Domu Kultury, p. Bernadetta na zajęcia z Rękodzieła Artystycznego, p. Karolina do Salonu Mody, p. Basia do Caffe Clubu, p. Asia O. do salonu fryzjersko – kosmetycznego a p. Asia G. do Kawiarenki Internetowej. To będzie udane lato 

Uwaga!!!
W tym roku po raz pierwszy w ŚDS jest przerwa wakacyjna od 30.07. – 17.08.
Od poniedziałku 20.08. zapraszamy na dalszy ciąg zajęć przygotowanych przez Radę Domu.
Rada DomuDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl