Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria2.06.2017 Przedszkolaki w naszym Domu

    Dnia 2 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć u nas dzieci z Włoszakowickich przedszkoli, przy ulicy Spokojnej oraz Kurpińskiego.  Naszym małym gościom zaprezentowaliśmy przygotowane przez nas na okazję Pikniku Rodzinnego przedstawienia pod tytułem "Rzepka" oraz "Kaczka dziwaczka". Widzowie byli zachwyceni naszą grą oraz całą oprawą występów. W podziękowaniu otrzymaliśmy słodki upominek - dziękujemy :) 
Agnieszka K.


j

l

l
8.06.2017 Delegacja ŚDS z wizytą w przedszkolu przy ulicy Spokojnej

    W czwartek 8 czerwca delegacja naszego Domu wraz z p. Olą, P. Adą i p. Asią O. odpowiadając na zaproszenie, udała się do włoszakowickiego przedszkola mieszczącego się przy ulicy Spokojnej. Na miejscu czekała nas niespodzianka - dziecięce występy. Pierwszą grupą prezentującą swoje umiejętności była grupa dzieci najmłodszych. Ich taniec z kolorowymi wstążkami bardzo nam się podobał. Ciekawe były także tańce z parsolkami oraz innymi dodatkowymi elementami strojów. Za występy podziękowaliśmy gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem. Do zobaczenia przy następnej okazji.
Patrycja G.

k

k

k19.06.2017 10-lecie działalności Ośrodka Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Kościanie


    W dniu 19.06.2017 delegacja w składzie: Ela M., Ania R., Agnieszka K., Piotr K. i Mariusz S. pod opieką p. Ady i p. Agnieszki wybrała się na uroczyste obchody 10-lecia działalności Ośrodka Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Kościanie. Uroczystość odbyła się w restauracji Hotelu „Niedźwiedź” w Nowym Dębcu. Wzięli w niej udział obecni i byli pracownicy Ośrodka, podopieczni i ich rodzice, przyjaciele z zaprzyjaźnionych ośrodków, przedstawiciele władz i jednostek samorządowych oraz sponsorzy. Każdy z gości otrzymał przy wejściu pamiątkowe mydełko z pieczęcią Ośrodka. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć w krótkim przedstawieniu scenki z życia Ośrodka, fragmenty występów przygotowanych przez podopiecznych w ubiegłych latach. Ponadto każdy z podopiecznych i pracowników został w zabawny sposób opisany cechą, świadczącą o jego wyjątkowości. Po części artystycznej Kierownik Ośrodka Wsparcia – p. Kinga Poniży, zaprosiła gości z niepełnosprawnością do zabawy w sali obok pod opieką wolontariuszy. Zabawa była przednia, bo nasz Mariusz prawie zgubił podeszwę od buta ;) W części oficjalnej były podziękowania dla osób, które przyczyniły się do powstania Ośrodka i wspierają jego funkcjonowanie oraz życzenia od gości. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu. Na deser można było skosztować pysznego jubileuszowego tortu. Życzymy naszym przyjaciołom z Ośrodka Wsparcia w Kościanie jeszcze wielu, wielu lat rozwoju i wspaniałych przedsięwzięć, a przede wszystkim owocnej współpracy z nami :)

h

l

k

u
20.06.2017 Obchody Światowego Dnia Muzyki

    20 czerwca w naszym Domu uczciliśmy Światowy Dzień Muzyki. Zajęcia zostały przygotowane przez p. Kierownik oraz p. Olę. Niespodzianką rozpoczynajacą obchody okazał się nasz prywatny koncert p. Darii - wolontariuszki. P. Daria jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej "BLUE BRASS BAND", gra na saksofonie, a wczesniej grała na flecie poprzecznym. Byliśmy zachwyceni grą p. Darii oraz tym, że mogliśmy dowiedzieć się więcej o zaprezentowanych instrumentach. Za piękny występ podziękowaliśmy gromkimi brawami i zaprosiliśmy do dalszej współpracy. Pierwszą prowadzącą zajęcia była p. Kierownik, która wprowadziła nas w atmosferę muzyki poważnej zapraszając do Królewskiej Opery w Londynie "Royal Albert Hall" na koncert orkiestry symfonicznej pod batutą Andrie Rieu. W drugiej części zajęć naszym przewodnikiem była p. Ola, przedstawiając nam różne rodzaje muzyki rozrywkowej. Niejedne rytmy wzbudzały w nas chęci do tańca, więc na zakończenie zajęć p. Ola zaprosiła wszystkich to zabawy. To był ciekawy i radosny dzień.
Ela M. i Daniel R.


j 

j

k

h
21.06.2017 Turniej Dwa ognie w Kościanie

    W środę 21 czerwca delegacja naszego Domu w składzie: Mateusz, Daniel, Ela M., Konrad, Marcin, Bartosz i Mariusz wraz z p. Moniką pojechali do Kościana aby nas reprezentować w zawodach w Dwa ognie. Rozegrane zostały cztery mecze, na zasadzie każdy z każdym. Nasza drużyna wygrała dwa mecze, a dwa starcia przegrała. Zajęliśmy zatem III miejsce. Jesteśmy dumni, że mogliśmy stanąć na podium. Już nie możemy się doczekać następnych zawodów. Dziękujemy gospodarzom, za zaproszenie i wspaniałą zabawę - do zobaczenia.
Mateusz W., Mariusz S.


k

k

k

k
22.06.2017 Rajd pieszy "Po śladach przyrody"

    W czwartek 22 czerwca p. Monika zaprosiła nas na Rajd pieszy. Zaproszenie przyjęliśmy, bo bardzo lubimy takie zajęcia. Trasa naszego rajdu wyznaczona była na tereny włoszakowickie. Doszliśmy do parku, gdzie podziwialiśmy przyrodę, wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków. Trasa rajdu kończyła się na terenie naszego ogrodu, gdyż uwieńczeniem rajdu był piknik i grillowanie. Zanim zajadaliśmy grillowane warzywa i kiełbaskę rozwiązaliśmy przygotowane przez p. Monikę krzyżówki i zagadki o tematyce leśnej. Przyjemnie było obcować z przyrodą, to był bardzo przyjemny dzień.
Ela M., Ania R., Mariusz S.


k

k

l

k


l

k
28.06.2017 "Blubrumy po naszymu" - czyli gwara po poznańsku na wesoło

    W środę 28 czerwca po raz pierwszy w naszym domu odbył się dzień poznańskiej gwary. Za przygotowanie i przeprowadzenie dnia odpowiadała p. Ada - nasza specjalistka od gwary :). Zajęcia przygotowane były na bogato. Na wstępie poprzez rozwiązywanie zagadek stworzyliśmy rymowanki np. W antrejce na ryczce...., posłuchaliśmy nagrania Zasadziuł se dziadzia i co ciekawe kilku ochotników przeczytało teksty pisane gwarą - nie było to łatwe zadanie, ale każdy poradził sobie całkiem fajnie. Czekały na nas także takie zabawy jak: magiczne naczynia, wybuchowe niespodzianki, integracyjny quiz oraz zabawa z polskiego na nasze. Wszystkim nam bardzo się podobały zajęcia, było dużo śmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też się odbędą.
Patrycja G.


k


l

l

k


o

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl