Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria6.06.2018 Turniej w dwa ognie w Kościanie


    W środę 6 czerwca drużyna reprezentująca nasz ośrodek w składzie Mariusz S., Konrad G., Marcin D., Bartosz D., Daniel R., i Mateusz W. pojechała do Kościana na coroczny Turniej w Dwa Ognie. Drużyn było pięć, walka zacięta a efekty całkiem dobre, gdyż zajęliśmy trzecie miejsce. Zapewnione mieliśmy emocje, ale także chłodne napoje i poczęstunek. W ośrodku, gdy poinformowaliśmy o naszym sukcesie zasypani zostaliśmy gratulacjami. Cieszymy sie bardzo i dziękujemy p. Beacie, która nas przygotowywała ćwicząc z nami każdego dnia.
Marcin D.

k

h

h

k


05.06.2018 Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

    Tego dnia zebraliśmy się na naszej sali, aby razem uczcić święto otaczającego nas środowiska. P. Asia na wstępie przypomniała nam już znane wiadomości oraz podała kilka nowych na temat środowiska naturalnego, przyrody i ekologii. Rozmawialiśmy o definicji środowiska naturalnego, jego zagrożeniach, przyczynach zamierania i sposobach na ratowanie naszej planety Ziemi. Obejrzeliśmy ciekawy film edukacyjny o tej tematyce, a na koniec poprzez zabawy i zadania do wykonania utrwaliliśmy sobie poznane wiadomości.
Agnieszka B.

k
h 

h  k13.06.2018 Wizyta w drogerii Sekret Urody we Włoszakowicach

    Dnia 13 czerwca 2018 roku kilkuosobowa grupa naszego ośrodka wraz z panią Moniką wybrała się na wizytę do włoszakowickiej  drogerii, gdzie powitała nas właścicielka sklepu. Po serdecznym przyjęciu opowiedziała nam wiele ciekawych wiadomości na tematy kosmetyczne. Usłyszeliśmy o właściwym pielęgnowaniu paznokci, twarzy czy makijażu i potrzebnych do tego kosmetykach. Bogaty asortyment drogerii pomógł nam zapoznać się z różnorodnymi specyfikami, dzięki którym dbałość o  skórę jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Dziękujemy bardzo za sympatycznie spędzone chwile.
Patrycja G.
k
16-17.06.2018 Bukówieckie lotanie

    W dniach 16-17.06.2018r. odbyła się 8 edycja imprezy charytatywnej „Bukówieckie Lotanie”, z której już po raz szósty „wylotane” złotówki trafiły na konto Fundacji „Jesteśmy-więc pomagamy” z przeznaczeniem na Środowiskowy Dom Samopomocy we Włoszakowicach. Lotanie rozpoczęło się od przebiegnięcia symbolicznego pierwszego kółka wraz z przedstawicielami darczyńców, władz, instytucji i organizacji zaangażowanych w realizację imprezy. Potem nastąpiło uroczyste rozpalenie ogniska, przy którym w sobotni wieczór biegacze mogli odpoczywać i zajadać się pysznymi kiełbaskami. W niedzielę czas umilały występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków z Bukówca Górnego. My wraz z p. Olą zaprezentowaliśmy układy taneczne, a nasz zespół aktorski pod przewodnictwem p. Moniki wystawił przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Gościnnie wystąpił także zespół „Złote Kłosy” z Bonikowa, gdyż tegoroczna impreza połączona była z festynem wiejskim organizowanym przez Radę Sołecką z Bukówca Górnego. Tradycyjnie uczestnicy imprezy mogli odwiedzić nasze stoisko z rękodziełem, a także zapoznać się z tablicą przeglądową, na której znalazły się zdjęcia z ostatnich 5 edycji oraz informacje, na jakie cele zostały przeznaczone pieniądze. O godzinie 16:00 w niedzielę wszyscy obecni na boisku przebiegli lub przeszli ostatnie okrążenie i można było rozpocząć liczenie pokonanych kilometrów. Tradycyjnie za każdy kilometr firma Werner Kenkel Spółka z o.o. płaciła 3 zł. Firma Antkowiak Drogownictwo, która po raz pierwszy przyłączyła się do akcji dokładała 0,50 zł za kilometr. Po podsumowaniu dokonanym przez czuwającą nad pracą biura p. Dorotę Świętek okazało się, że mimo upałów, które w weekend dawały się we znaki lotającym, udało się pokonać sporą ilość kilometrów, bo aż 6 590,5 km, co dało w sumie 23 066,75 zł (19 771,50 zł od firmy „Werner Kenkel Spółka z o. o. i 3 295,25 zł od Antkowiak Drogownictwo). Po podsumowaniu przedstawiciele obu firm w osobach p. Haliny Florek i p. Adriana Antkowiaka wręczyli nam symboliczne czeki. Pani Agnieszka wyraziła słowa wdzięczności dla wszystkich biegaczy i piechurów i wraz z p. Magdaleną Spławską – przewodniczącą Rady Rodzin wręczyła podziękowania dla darczyńców i osób zaangażowanych w organizację imprezy. Na zakończenie  odbyła się loteria fantowa.

    Szczególnie gorąco dziękujemy firmie Werner Kenkel Spółka z o.o., która w czerwcu przekazała na potrzeby naszego Domu także sprzęt rehabilitacyjny. Z pewnością pomoże on w usprawnianiu i łagodzeniu dolegliwości uczestników terapii pod czujnym okiem naszej fizjoterapeutki p. Beatki.
Rada Domu

H

K

K

K

K


K

K

L

K

K

K20.06.2018 Wybory do Rady Domu

    Dzień za dniem mija i nim się obejrzeliśmy dwa lata kadencji Rady Domu wybranej w 2016 roku minął. Nadszedł zatem czas na wybory. Zwyczajowo przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. Dwa tygodnie przed wyborami kandydaci przedstawili swoje propozycje oraz zaprezentowali plakat wyborczy. Rolę komisji wyborczej pełniły p. Magdalena S. oraz p. Agnieszka M. oraz p. Marysia. Każdy z nas oddał głos na członka Rady Domu, a także na opiekuna. Po zliczeniu głosów przez komisję zostały ogłoszone wyniki. Nowymi członkami Rady Domu zostali: Ela M., Małgosia D., Mateusz W., i Daniel R. Na stanowisko opiekuna na kolejne dwa lata została wybrana p. Adrianna J. Gratulujemy sukcesu i życzymy owocnej pracy na rzecz Domu.

k

j

j

l

 

26 i 29.06.2018 "Wita Kotwica" - zajęcia warsztatowe w ramach projektu Spółdzielni Socjalnej "Kotwica" w Dominicach.

    We wtorek oraz piątek dwie grupy uczestników naszego Domu, pod opieką p. Asi i p. Moniki pojechały do lokalu gastronomicznego Spółdzielni Socjalnej "Kotwica" w Dominicach. Tam odbyły się warsztaty plastyczne "transfer na drewnie", w których udział wzięli: Małgosia, Halina, Patrycja, Mirka, Ela, Dorota, Mariusz oraz rozgrywki sportowe "piłkarzyki", w których rywalizowali: Edziu, Bartek, Marcin, Piotrek, Daniel i Mariusz. W projekcie udział wzięli także uczestnicy "Zielonej Kłody" Spółdzielni Socjalnej w Kłodzie. W piątek odbyło się podsumowanie warsztatów i rozdanie dyplomów. To było ciekawe doświadczenie i przyjemnie spędzony czas. Dziękujemy "Kotwicy" za zaproszenie do udziału w realizacji projektu.
Rada Domu  

l

k

l

k

l27.06.2018 Zakończenie semestru w kawiarni "Szarlotka"

    Pierwszy semestr terapeutyczny dobiegł do końca i nadszedł już czas na zajęcia wakacyjne. Każdy z nas ciężko pracował więc nasze panie postanowiły zaplanować nam przyjemny dzień w kawiarni "Szarlotka". Bardzo lubimy takie wyjścia, uczymy się wtedy prawidłowego zachowania w miejscch publicznych oraz jak składać zamówienie i płacić. Jednak przede wszystkim lubimy te pogaduchy przy stole, luz i świeże powietrze.
Małgosia D. 

k

k

l

k 
 28.06.2018 Spotkanie z człowiekiem z pasją


    Nadszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z pasją”. Tym razem naszym gościem był pan Marek Wąsowicz - specjalista ds. edukacji leśnej i ochrony p.poż. z włoszakowickiego Nadleśnictwa. To bardzo sympatyczny człowiek, o czym przekonaliśmy się po raz kolejny. Pan Marek odpowiedział na nasze zaproszenie, dzięki czemu w formie przeprowadzonego wywiadu mogliśmy dowiedzieć się różnych ciekawych faktów z życia zawodowego i prywatnego naszego gościa. Pan leśniczy przypomniał nam również zasady przebywania w lesie oraz zachowania bezpieczeństwa podczas wycieczek na łono natury.
Ela M.

l

   
 
 
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl