Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria"Brzydkie Kaczątko" etiuda teatralna na podstawie baśni H.CH. Andersena

    Na tegorocznym Pikniku Rodzinnym zaprezentowaliśmy się w etiudzie teatralnej "Brzydkie kaczątko". Reżyserem naszego występu jest p. Ola, która przygotowywała nas na długo przed piknikiem. Każdy z nas włożył wiele pracy w to, aby dobrze wystąpić, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że nasz występ bardzo się podobał. Postanowiliśmy zatem zaprezentować się w społeczności lokalnej. Zaprosiliśmy do naszego Domu dzieci z klas II szkoły podstawowej
Ela M.


l


j

j

oraz
przedszkolaki z ulicy Kurpińskiego

j

h


h

h

a także uczniowie klas drugich i pierwszych Zespołu Szkół w Bukówcu Górnym, Delegacja Rady Gminy oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Włoszakowic

j

h

l

j
6.06.2016 Piknik na naszym ogrodzie

    6 czerwca p. Bernadka przygotowała dla nas wiele atrakcji na piknik w ogrodzie. Zabawę zaczęliśmy od rozruszania ciała i ducha poprzez ćwiczenia zumby, które poprowadziła p. Ola. Po chwili oddechu przeszliśmy do zabawy chustą Klanza, gry w domino oraz bierki. W tym czasie p. Ada i p. Asia smażyły kiełbaski i szykowały poczęstunek. Bardzo lubimy czas spędzany na ogrodzie i świeżym powietrzu.
Paweł P., Ela M., Mariusz S.   


j

k

j

j

h

h

h


09.06.2016 VIII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Głogowie

9 czerwca kilku osobowa delegacja naszego domu miała zaszczyt uczestniczyć w olimpiadzie w Głogowie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00, a zakończyła koło 15:00. Spotkaliśmy się i równocześnie rywalizowaliśmy z 20 delegacjami z różnych placówek. Bawiliśmy się super, wzięliśmy udział w konkurencjach o różnych poziomach trudności. Strzelaliśmy z łuku, zbijaliśmy kręgle, przeciągaliśmy linę, był tenis stołowy, różnego rodzaju dmuchańce i oczywiście smaczny poczęstunek. Czas minął nam bardzo szybko i zadowoleni wróciliśmy do domu. Uczestnicy Olimpiady dostali pamiątkowe medale i upominki, a nasz dom wzbogacił się  o 7 śpiworów, które będziemy mogli wypożyczać sobie na wakacje. Do zobaczenia za rok :)
Mariusz S.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie organizatorów
oto link do stronki  :)

http://www.cisi.pl/viii-olimpiada-osob-niepelnosprawnych-victoria/


l

j

k

k

k

k

k

j


    Tego samego dnia nasza druga reprezentacja uczestniczyła w turnieju Dwa Ognie zorganizowanym przez ŚDS w Kościanie. W skład naszej drużyny weszli: Angelika, Ela M., Krzysztof, Daniel, Konrad, Bartek, Marcin i nasz trener p. Monika. Za dobrze nam nie poszło, bo przegraliśmy wszystkie mecze, ale za to małą różnicą punktów. Najważniejsze dla nas było to, że daliśmy z siebie wszystko i dobrze się bawiliśmy. Po wręczeniu nagród

Krzysztof U.


k

k

j15.06.2016 Wybory do Rady Domu


    Dzień za dniem mija i nim się obejrzeliśmy dwa lata kadencji Rady Domu wybranej w 2014 roku minął. Nadszedł zatem czas na wybory. Zwyczajowo przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. Dwa tygodnie przed wyborami p. Kierownik przeprowadziła burzę mózgów na temat cech jakie powinien i których nie powinien posiadać kandydat do Rady Domu. Następnie do  opiekuna Rady zgłosili się potencjalni kandydaci, którzy po kilku dniach zaprezentowali swoje plakaty i przedstawili programy wyborcze. Na dzień wyborów zaproszeni zostali goście, którzy pełnili rolę Komisji wyborczej. Dziękujemy za przybycie p. M. Klemenskiej, p. I. Przezbór, p. M. Poloszyk-Miś, p. S. Dederkowi.
 Każdy z nas oddał głos na członka Rady Domu, a także na opiekuna. Po zliczeniu głosów przez komisję zostały ogłoszone wyniki. Nowymi członkami Rady Domu zostali: Mariusz S.,Ela M., Agnieszka B. i Konrad G. Opiekunem natomiast została p. Adrianna L. Gratulujemy sukcesu i życzymy owocnej pracy na rzecz Domu.
Krzysztof U.
k

k

k

k

k

k


16.06.2016 Przedszkolaki u nas

    Po spotkaniu z przedszkolakami w Dniu Dziecka, ustaliliśmy, że trzeba się szybko spotkać ponownie. Nadszedł dzień gdy p. Patrycja z przedszkola mieszczącego się na ulicy K. Kurpińskiego zawitała do nas i zaproponowała występ dzieciaczków. My uwielbiamy takie występy i cieszymy się z niegasnącej współpracy z przedszkolami. Zawitała do nas grupa dzieci, która zaprezentowała się w przedstawieniu "Bajkowy świat". Były dekoracje, stroje i uśmiechnięte buzie małych aktorów. Cóż chcieć więcej? Wspaniałą grę aktorską nagrodziliśmy gromkimi brawami. Dziękujemy za przybycie i już czekamy na kolejne spotkanie.
Ela M.

l

;

;

;
l

17.06.2016 Gość w studiu urody Caroline

    Realizując program Rady Domu: dbamy o stan ducha i ciała,  bierzemy udział w spotkaniach Studia Urody Caroline prowadzonym przez p. Asię O.P. oraz p. Małgorzatę P. W piątek 17 czerwca przybyła do nas p. Dobrohna - wizażystka. Spotkanie było bardzo ciekawe. Mogliśmy się dowiedzieć, jak dobrać strój do figury oraz okoliczności, jak dbać o cerę i podkreślić atuty urody. Pani Dobrohna przekazała nam wiedzę na temat pielęgnacji paznokci, a w ramach zajęć praktycznych uczyłyśmy się jak skracać, opiłowywać i malować paznokcie. Dzięki temu spotkaniu dowiedziałyśmy się, jak dbać o siebie i podkreślić  swoją urodę. Dziękujemy p. Dobrohnie za poświęcony nam czas.
Angelika K.


j

k

k

j

k23.06.2016 Przedszkolaki w naszym Domu

    Końcówka semestru jest bardzo atrakcyjna. Ponownie gościliśmy u nas przedszkolne dzieci, ale tym razem z ul. Spokojnej. Była grupa młodszych oraz starszych dzieci, które zaśpiewały dla nas piosenki a także zatańczyły. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do wspólnej muzyczno-ruchowej zabawy. To był bardzo miło spędzony czas, dziękujemy za przybycie:) i do zobaczenia.
Krzysztof U.
k

g

j


l
24.06.2016 Zmiana Rady Domu

    Nadszedł czas na przekazanie obowiązków nowej Radzie Domu. 24 czerwca zebraliśmy się wszyscy na naszej sali, aby udzielić absolutorium ustępującej Radzie Domu oraz powitać na stanowiskach nowych członków.  Był to czas na podziękowania ustępującej Radzie za dwuletnie działania podejmowane na rzecz całego Domu. Nowo powołani przedstawiciele naszego Domu omówili kto obejmie poszczególne stanowiska. Tak więc, Mariusz  został przewodniczącym, Ela zastępcą, sekretarzem Agnieszka, a skarbnikiem  Konrad. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów.
Angelika K.

k

j

h

j

j27.06.2016 Terapia na łonie natury

   Tego dnia wybraliśmy się do Leśniczówki na Koczurach, gdzie bardzo przyjemnie spędziliśmy czas. Imprezę rozpoczęliśmy od powitania p. Wąsowicza, który wspomaga realizację projektu "Ekosystemy naszego regionu" z ramienia Nadleśnictwa Włoszakowice. Następnie p. Asia O.P. omówiła STAW jako kolejny ekosystem. Pobyt na Koczurach pozwolił nam zrozumieć specyfikę tego ekosystemu, gdyż mogliśmy na żywo zobaczyć staw, który mieści się właśnie na terenie Leśniczówki.  Po zajęciach edukacyjnych był czas na gry i zabawy sportowe, muzyko i śmiechoterapię. Na koniec oczywiście uraczyliśmy się smaczną grillowaną kiełbaską. Bardzo dziękujemy p. Bączykowi za gościnę i do zobaczenia.
Mariusz S.


kk

k

k

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl