Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
  Grudzień 2009
Inny Świat jest tu
    3 grudnia 2009r. delegacja ŚDS wzięła udział w wernisażu wystawy pt. „Inny Świat jest tu” w kościańskim ratuszu w ramach II Wielkopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Odebraliśmy nagrodę dla Piotra Rygusika, który zdobył I miejsce za postać anioła.

Wieczór z aniołami


  5 grudnia, jak co roku, gościliśmy w Puszczykowie na „Wieczorze z aniołami”. Przygotowaliśmy prace w 7 kategoriach (prace płaskie i przestrzenne oraz literackie). Bardzo się cieszymy z werdyktu jury. Zajęliśmy I miejsce w konkursie plastycznym „Rafaello” oraz w konkursie literackim „Święta piernikiem pachnące”. III miejsce udało się nam zdobyć w następujących kategoriach: „Stroik”, „Święta noc”, oraz „Kartka świąteczna”. Tradycyjnie nasze prace będą eksponowane w poznańskim starostwie.
„Mikołajki”

    Dnia 10 grudnia obchodziliśmy w ŚDS-ie mikołajki. Rada Domu zaplanowała na ten dzień wizytę Mikołaja, który rozdał wszystkim upominki w postaci worka świątecznego wraz z płytą ze zdjęciami z życia ŚDS. Jednak to nie był koniec atrakcji. Każdy z nas przygotował upominek, który później wręczał osobiście wylosowanej osobie. Było przy tym wiele radości, bo przecież każdy z nas lubi dawać i otrzymywać prezenty. Na drugich zajęciach p. Joanna G. opowiedziała nam krótką historię z życia Arkadego Fiedlera, a p. Aleksandra Z. zaprezentowała nam wiele rożnych utworów muzycznych pochodzących z krajów, które zwiedził omówiony wcześniej podróżnik.
    Drugą mikołajkową niespodzianką był wyjazd do kina do Poznania na animowany film pt. „Renifer Niko ratuje święta”, który wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Po wizycie w kinie udaliśmy się do muzeum Arkadego Fiedlera znajdującego się w Puszczykowie. Tam mogliśmy zobaczyć, różne ekspozycje przywiezione z podróży oraz wykonane na wzór tego co Fiedler widział, zdjęcia, plakaty, instrumenty i owady. Po muzeum oprowadzili nas synowie p. Arkadego Fiedlera. Rada Domu zakupiła również książkę Andrzeja Mika „Santa Marią do Indii”, którą wykorzystamy do biblioterapii. Dziękujemy za mile spędzony dzień i wiele atrakcji podczas tego wyjazdu.

                              
Roman S.


„Uroczysta Wigilia”

    Dnia 23 grudnia w ŚDS-ie obchodziliśmy przepiękną, uroczystą Wigilię, na której nie zabrakło zaproszonych gości. Był p. Ryszard Łopusiewicz, p. Izabela Kenkel wraz z córką, p. Anna Nowak, ks. Andrzej Szulc i reprezentant Rady Rodzin p. Stefan Dederek. Wszystko zaczęło się od wystawienia przez naszych „aktorów” przedstawienia wigilijnego i wspólnego śpiewu kolędy „Jest taki dzień”. Później p. Kierownik przywitała gości i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Następnie wszyscy udaliśmy się do pięknie przystrojonych i obficie zastawionych stołów. Tam podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. A na stołach czekała na nas ryba po grecku i meksykańsku, makiełki, kapusta z grzybami, ryba smażona, barszcz oraz klopsiki rybne. Wszystko było tak  pyszne, ze palce lizać. A na deser przepyszne ciasta upieczone przez nasze mamy oraz ciastka i pierniki upieczone przez nas samych. Po tak sytej wieczerzy, przyszedł czas na gwiazdora, który i w tym roku nas nie zawiódł przynosząc piękne prezenty, za które ślicznie dziękujemy Fundacji „Jesteśmy, wiec pomagamy”(chyba byliśmy bardzo grzeczni, że takie duże?).

                                                                                 p. Janina Sz., p. Mariusz S.

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERIIwww.wloszakowice.pl