Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 

3.12.2010 15-lecie WTZ Kościan

    Dnia 3 grudnia delegacja z naszego domu  pojechała na uroczyste obchody 15-lecia WTZ  KOŚCIAN, połączonego z rozstrzygnięciem 3 Wojewódzkiego Przeglądu Plastycznego Osób Niepełnosprawnych pt „Inny świat jest tu”. Na początku odbyło się uroczyste przywitanie wszystkich delegacji z zaprzyjaźnionych ośrodków oraz  zaproszonych gości, następnie były podiękowania, przemowy  oraz wręczenie pamiątkowych aniołów i kalendarzy dla zasłużonych pracowników i przyjaciół. Nie obyło się bez tortu i gromkiego sto lat. Po części oficjalnej odbyło się  to, na co wszyscy czekali czyli poczęstunek i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz  wręczenie nagród. W tym roku  nam też się powiodło,  p. Mirka zdobyła za swoją pracę wyróżnienie. Gratulujemy !!!
Krzysztof U.
 

6.12.2010 Mikołajki w naszym Domu

    Już drugi raz  zorganizowaliśmy w Naszym Domu „Mikołajkowy podarunek”. Każdy z nas przygotował mały upominek, który był wrzucony do wielkiego worka. Niespodziewanie, tak po śniadaniu przyszedł cały czerwony Mikołaj, który obdarował nas upominkami. Łatwo jednak nie było, każdy musiał wykonać jakieś zadanie, aby zasłużyć na prezencik. Jak zawsze śmiechu było dużo i radości, bo przecież każdy lubi dostawać prezenty – niespodzianki.
Małgosia D.

 

7.12.2010  Mikołajkowy wyjazd na Rewię

    Nasza dobra pani Kierownik zorganizowała nam po raz kolejny wyjazd mikołajkowy. Tym razem zajechaliśmy do Zielonej Góry, gdzie w nowej hali sportowo – widowiskowej mogliśmy obejrzeć spektakl „Przygody Pinokia” wykonany przez Nowosybirską grupę młodych artystów jeżdżących na łyżworolkach. Nikt z nas nigdy wcześniej nie widział takiego wspaniałego występu na łyżworolkach. Bardzo nam się podobało i serdecznie dziękujemy za fantastycznie spędzony dzień.
Bogusław J.8.12.2010 Puszczykowo

    W naszej tradycji zapisał się już grudniowy wyjazd do Puszczykowa na rozstrzygnięcie konkursów o tematyce zimowo – świątecznej. Prawie dwa miesiące przygotowujemy prace na konkursy plastyczne i literackie, które następnie oceniane przez jury, wystawiane są na wernisażu. Jak zawsze było uroczyście, pięknie i bardzo miło. Zdobyliśmy pierwsze miejsce za pracę „Budowla ze śniegu”. Cieszymy się z tego ogromnie.
 Michał K.

 

20.12.2010 Jasełka

    Na zaproszenie ZSO we Włoszakowicach udaliśmy się do sali GOK, aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły. Była to historia uprowadzenia św. Mikołaja, bez którego nikt nie wyobraża sobie świąt. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i święta mogły się odbyć według stałego porządku. To spotkanie pomogło nam, wielkimi krokami wejść w czas świąt. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i tak wspaniałe rozpoczęcie świątecznego tygodnia.
Krzysztof U.

 
23.12.2010 Wigilia

    Nadszedł ten czas, czas przez każdego wyczekiwany – Wigilia. Jak dobrze, że kolejny raz mogliśmy zasiąść razem przy stole i cieszyć się swoją obecnością. Razem z nami byli jak zawsze goście, których z radością witamy w naszych progach. Po krótkiej inscenizacji artystycznej opowiadającej o wigilijnych zwyczajach, ksiądz Piotr odprawił krótkie nabożeństwo, w którym mogliśmy wszyscy uczestniczyć. Po modlitwie połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy przy wspólnym stole. Zwyczajowo po smacznym poczęstunku przyszedł Gwiazdor, który zaprezentował paczki jakie każdy podopieczny dostał od Fundacji za pośrednictwem GOPSu. Gwiazdor rozdał także upominki dla naszych gości. Dostaliśmy także od pani Kierownik wspaniały worek pełen różnych gier na świetlicę  - dzięki czemu będziemy mogli urozmaicić czas relaksu. Mieliśmy także zaszczyt gościć jednego z żużlowców Unii Leszno – Troya Batchelora. Dla wszystkich fanów drużyny była to ogromna niespodzianka i okazja do zdobycia autografu, a nawet zrobienia pamiątkowego zdjęcia. To był dzień pełen emocji i radosnych doświadczeń. Wszystkim ogromnie za wszystko dziękujemy.
Bogusław J.

Stary rok odszedł wielkimi krokami,
niech więc wszystkie złe chwile zostaną za nami.
Nowy niech przyniesie dużo zdrowia, wiele radości,
a przede wszystkim szczęścia i miłości.
Szczęśliwego Nowego 2011 Roku!
Wszystkim Naszym Przyjaciołom
życzą
 Podopieczni i Pracownicy
Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl