Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska
Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Grudzień 20126.12.2012 Mikołajki i Dzień Wolontariuszy w naszym Domu   
6 grudnia odbyły się nasze kolejne Mikołajki „W krainie Świętego Mikołaja”, połączone z Dniem wolontariuszy. Tym razem dzień pełen atrakcji zaplanowała dla nas p. Adrianna. Na samym początku powitani zostali wszyscy goście, poczym przedstawiona została krótka historia o Św. Mikołaju, będąca zachętą do przybycia naszego świętego. Ciekawy był wywiad przeprowadzony z Mikołajem, ale wszyscy najbardziej czekaliśmy na prezenty!!! Jednak, dostać prezent nie było łatwo, bo każdy musiał wykonać jakieś zadanie, czy to zmówić modlitwę, czy zaśpiewać kolędę, a nawet gimnastykować się. W tym dniu mogliśmy także uczcić pracę naszych wolontariuszy oraz podziękować im za nieustającą pomoc i okazywane bezinteresownie wsparcie. Z tej okazji wręczyliśmy wszystkim wykonane przez nas ręcznie upominki, z wartościową maksymą do realizacji w życiu. Dzień minął bardzo sympatycznie, za wszystko bardzo dziękujemy , a szczególnie Mikołajowi, którym mógł być każdy z nas.
Konrad G.


10.12.2012 Wieczór z Aniołami w Puszczykowie
10 grudnia po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na Wieczór z Aniołami zorganizowany przez Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy ciepło przywitani przez organizatorów uroczystości oraz uczestników domu. Po krótkich rozmowach odbyło się oficjalne przywitanie wszystkich gości. Po części oficjalnej, powitaniach i przemowach był czas na kawę i coś słodkiego oraz podziwianie  zorganizowanej wystawy prac konkursowych. Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursów literackiego , plastycznego i kulinarnego. W tym roku zajęliśmy I miejsce w konkursie plastycznym za pracę Elfy Św. Mikołaja oraz II miejsce zdobyte indywidualnie przez Piotra R. w konkursie literackim pt. Życzenia do nieznajomego, które zostały odczytane na forum, przez p. Dyrektora DPM podczas powitania wszystkich uczestników. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy do domów.  
  Krzysztof U.


20.12.2012 Wigilia w naszym Domu
2O grudnia w naszym domu odbyła się uroczysta wigilia na którą brzybyło wielu gości. Uroczystość rozpoczęła p. Kierownik i zanim zasiedliśmy do poczęstunku grupa naszych aktorów, zaprezentowała przedstawienie jasełkowe. Gdy aktorzy zeszli już ze sceny, ksiądz Proboszcz odprawił nabożeństwo po którym mogliśmy połamać się opłatkiem i zasiąść do stołu, aby skosztować wigilinych pyszności. W tym roku również nie zabrakło prezentówdla gości i oczywiście dla nas, za które SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!  Wigilia jest dla nas pięknym dniem, kiedy wszyscy razem zasiadamy do stołów i cieszymy się ze swojej obecności. Dziękujemy za organizację dnia, za obecność i za prezenty. Do następnego roku!!!
Bartosz D. 


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl