Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 GRUDZIEŃ 2013

6.12.2013 Mikołajki w naszym Domu połączone z Dniem Wolontariusza
    Już po raz kolejny Dzień Mikołaja połączony z Dniem Wolontariusza był dniem pełnym emocji i dobrej zabawy. Na początku powitaliśmy przybyłych gości wśród których byli nasi wolontariusze: p. Ula, p. Jan. p. Paulina i p. Anita, nie mogło z nami być naszych pozostałych wolontariuszy p. Tereni, p. Danki, p. Asi oraz p. Andrzeja, ale to także im dedykowaliśmy ten dzień. Dziękując za całoroczną pracę wolontariacką uczestnicy pracowni informatycznej wręczyli własnoręcznie wykonane podziękowania. Pani Kierownik również podziękowała a wolontariusze w obecności nas wszystkich podpisali umowę wolontariacką na kolejny 2014 rok. Po części poświęconej wolontariatowi zapraszając Mikołaja do nas przeszliśmy do mikołajkowej zabawy. Pracownia informatyczna przygotowała wiele zabaw takich jak: mikołajkowe puzzle, Mikołaj w kominie, złap Mikołaja za brodę, smaczny Mikołaj czy Rzuć śnieżkiem Mikołaja. Śmiechu było co niemiara. Dzień zakończyliśmy tym, co każdy z nas lubi - otrzymaliśmy upominki :) Jednak nie było to łatwe, każdy musiał obiecać Mikołajowi, że będzie grzeczny i wykonać zadanie np. przeskoczyć nad laską Mikołaja. Tak minęły kolejne Mikołajki spędzone razem w naszym Domu.  Mikołaju do zobaczenia za rok!!!   
Piotr K.
.16.12.2013 Kino "W krainie lodu"

    Nasza Pani Kierownik przygotowała nam Mikołajkową niespodziankę i w poniedziałek wyjechaliśmy do Leszna do kina na film pod tytułem "Kraina Lodu". Film był bajeczny, piękny ze wspaniałą oprawą muzyczną. Były chwile, wzruszające i chwile śmiechu. Dziękujemy za tak mile spędzony dzień.
Rada Domu20.12.2013. Wigilia w naszym Domu

    20 grudnia  odbyła się nasza ostatnia uroczystość w 2013 roku – Wigilia. Wspaniały dzień, bo wspaniała atmosfera i wspaniali goście. Pracownia muzyczno – teatralna przygotowała dla nas piękne przedstawienie Jasełkowe, w które każdy z nas mógł się włączyć śpiewem kolęd, również goście dla których pracownia informatyczna przygotowała śpiewniki. Po przedstawieniu Ksiądz Proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo, p. Kierownik złożyła wszystkim życzenia i mogliśmy połamać się opłatkiem i zasiąść do wspólnego stołu, aby skosztować wigilijnych pyszności. W tym roku, jak i w każdym poprzednim nie zabrakło prezentów. Paczki dla uczestników przygotowała Fundacja „Jesteśmy – więc pomagamy”. Goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, także otrzymali upominki wykonane przez nas w ramach rękodzieła artystycznego. Za wszystko bardzo dziękujemy, za organizację dnia, za przybycie do nas gości i za prezenty.
Rada Domu

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl