s
Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
GRUDZIEŃ 2015


4.12.2015 Mikołajki i Dzień Wolontariusza w naszym Domu


    Tegoroczne mikołajki były fantastyczną zabawą. Na początku podziwiać mogliśmy niesamowite mikołajkowe przedstawienie  "Spotkanie ze św. Mikołajem na miarę XXI wieku". W role Mikołaja oraz elfów wcieliły się nasze panie terapeutki - w swoich rolach były genialne. Z racji tego, że mikołajki połączone są z dniem wolontariusza, niespodzianka była przygotowana również dla nich.  Naszym zwyczajem jest, że św. Mikołaj rozdaje prezenty, tak było i tym razem. Nie były to jednak zwykłe upominki, tylko przygotowane przez nas samych. P. Marcelina - organizatorka dnia przygotowała karteczki z imionami i tydzień przed imprezą każdy z nas losował osobę, dla której przygotuje paczuszkę. Ten dzień wprowadził nas  w radosną atmosferę świąt.
Piotr K.


l  
     
  l


k

 kk    k


   


j


14.12.2015 Koncert charytatywny Stowarzyszenia  "Muzyka dla wszystkich" w Lesznie

    Po raz pierwszy w naszym Domu gościliśmy zespół prezentujący muzykę poważną. Prezes stowarzyszenia "Muzyka dla wszystkich" pan Dominik Schulz przedstawił nam zespół i zaprosił do uważnego wysłuchania.  Koncert odbył się w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Utwory, które mogliśmy usłyszeć to były głównie części różnych oper, dzieła pisane przez znanych wybitnych kompozytorów. Każdy z nas wsłuchany był i podziwiał piękno tych utworów. Dziękujemy za wspaniały koncert !!!

Agnieszka B.


d     g

15.12.2015 X-lecie naszego Domu

    We wtorek 15 grudnia było wielkie święto w naszym Domu. Obchodziliśmy 10 rocznicę powstania ŚDSu. to już 10 lat minęło od kiedy powstał nasz Dom, abyło to w październiku 2005 roku. Impreza rozpoczęła się od prezentacji ludowego tańca Włoszakowickiego. Następnie Pani Kierownik powitała przybyłych gości i wręczyła podziękowania dla wszystkich, dzięki którym nasza placówka może funkcjonować oraz wszystkim placówkom za owocną współpracę przez tyle lat. Był to także moment, w którym goście złożyli nam jubileuszowe życzenia. Po tej oficjalnej części był czas na kawe i coś słodkiego. Wzmocnieni kawką i pysznym urodzinowym tortem przystapiliśmy do części artystycznej, którą wraz z paniami terapeutkami przygotowywaliśmy przez kilka tygodni.  P. Agnieszka i p. Halinka czytały różne informacje opowiadające o naszym życiu w SDSie, które przeplatane były prezentacją zdjęć oraz występami. Wszystko się udało ! co nas bardzo cieszy :)  

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność w tak wspaniałym dniu, za piękne życzenia, uściski i całusy, za piękne prezenty. DZIĘKUJEMY!!!!

KrzysztofK


L

K

K
K

L

K

L JJ


S


21.12.2015 Koncert tercetu wokalno-instrumentalnego z liceum we Włoszakowicach

    W iście świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie Liceum we Włoszakowicach, którzy zaprezentowali nam piękne utwory o tematyce świątecznej kolędy i pastorałki. Mogliśmy się włączyć w śpiew, co nas cieszy, gdyż my bardzo lubimy śpiewać !!!
Mariusz


22.12.2015 Wigilia w naszym Domu

    Wtorek 22 grudnia był dla nas bardzo przyjemnym dniem, gdyż to właśnie wtedy obchodziliśmy Wigilię. Po raz kolejny spotkaliśmy się przy wspólnym stole, aby razem spędzić świąteczne chwile.  Gościliśmy w tym roku darczyńców naszego domu, którzy niejednokrotnie wsparli nas w różny sposób. Dbali , aby w spiżarni ŚDS nie zabrakło warzyw, owoców i innych produktów. Uroczystość rozpoczęliśmy od nabożeństwa, podczas którego mogliśmy przyjąć Pana Jezusa do naszych serc. Po chwili zadumy przeszliśmy do części artystycznej przygotowanej przez P. Olę i uczestników pracowni muzyczno-teatralnej. Część ta zakończyła się rozdaniem opłatków, którymi mogliśmy dzielić się ze wszystkimi. Po tylu emocjach zasiedliśmy do stołu i kosztowaliśmy pyszne wigilijne potrawy. Dziękujemy serdecznie przybyłym gościom za obecność i miłe życzenia.
Agnieszka B.


k

j

h

gDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl