Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

PRAKtyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
GRUDZIEŃ 2016


01.12.2016 Andrzejki w naszym Domu

    1 grudnia odbyła się zabawa andrzejkowa w naszym Domu. W tym roku imprezkę przygotowała p. Basia z uczestnikami swojej pracowni. Na wstępie wysłuchaliśmy gawędę o historii wróżb andrzejkowych opowiedzianą przez tajemniczą wróżkę. W indywidualnych kącikach wróżb mogliśmy poznać inne wróżki, które wróżyły nam przyszłość poprzez lanie wosku, magiczne kolory i cyfry, mowę kwiatów, koła przyszłości i tajemnicze kubki. przez cały czas towarzyszyła nam muzyka do których były tańce i zabawy muzyczno - ruchowe. Na koniec przeprowadziliśmy wspólną wróżbę z układaniem butów. Wszyscy bawili się świetnie.

Karolina K.lk
06.12.2016 Mikołajki w naszym Domu

6 grudnia do naszego Domu przybył Święty Mikołaj!!!
To  był niesamowity dzień, bo nasze panie terapeutki pod okiem p. Ady przygotowały wspaniałe przedstawienie opowiadające o tym, jak to jest gdy Święty Mikołaj odwiedza dzieci. Podczas przedstawienia każdy z uczestników został obdarowany upominkiem.  Mikołaj był bardzo wymagający, więc najpierw musieliśmy rozwiązać zagadkę albo wykonać wymyślone przez niego zadanie. Ale za to chętnie pozował do zdjęć z każdym z nas. Jak co roku, tego dnia świętujemy także Dzień Wolontariusza. Zaprosiliśmy więc do nas p. Ulę i p. Jana H., p. Lonię R., p. Dankę W. oraz p. Andrzeja Ż., na których ręce złożyliśmy podziękowania, życzenia i upominki.
Daniel R.

l  k

l         l

k   k


k    k

k   k


08.12.2016 Wieczór z Aniołami w Puszczykowie

    W tym roku tradycyjnie wzięliśmy udział w konkursach plastycznych, muzycznych i literackich organizowanych przez Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Mieliśmy szeroki wachlarz możliwości, aby wykazać się naszymi umiejętnościami. Wszystkie prace związane były z tematyką świąteczną, nagraliśmy nawet teledysk do kolędy. 8 grudnia w Puszczykowie odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów pod hasłem „Wieczór z Aniołami”, w którym wzięła udział także nasza delegacja. Organizatorzy przygotowali wystawę prac plastycznych, odbyła się również prezentacja wyróżnionych kolęd oraz tekstów literackich. Wszystkie prace wyglądały pięknie i wprowadziły nas w świąteczny nastrój, a nasz kolega Piotr K. zdobył wyróżnienie za pracę literacką. Niezmiernie się cieszymy i gratulujemy.

Rada Domu


21.12.2016 Wigilia w naszym Domu

    W środę 21 grudnia, jak co roku, wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczestniczyliśmy w uroczystym spotkaniu opłatkowym. Rozpoczęliśmy je od przygotowanego wspólnie z naszymi paniami przedstawienia jasełkowego pt. „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?”, w którym wszyscy wzięliśmy udział. Następnie ksiądz proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo, które śpiewem uświetniła nasz zespół z tegorocznej Cecyliady. Po oficjalnej części złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem, a potem zasiedliśmy wspólnie do świątecznie przybranego stołu, gdzie czekały na nas pyszne potrawy wigilijne oraz ciasta. Nie obyło się również bez wizyty Gwiazdora, który wręczał prezenty w zamian za pięknie zaśpiewane kolędy. Kolędowali wszyscy: mali i duzi, młodzi i ci trochę starsi. Do wspólnego śpiewu przyłączyli się też goście.
Rada Domu
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl