Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria06.12.2018 Wieczór z Aniołami

    W Mikołajkowe popołudnie delegacja naszego Domu w składzie: Elżbieta M, Patrycja G., Piotr K. i Przemek T. pod opieką p. Adrianny Józefczak i p. Joanny Gorwy, udała się do Puszczykowa, gdzie wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu konkursów organizowanych w ramach projektu "Wieczór z Aniołami". Gdy część powitalna się zakończyła, na scenie pojawiło się zwyczajowo 5 Aniołów, którzy w Niebie mieszkali... - czyli część artystyczna corocznie przygotowywana przez uczestników Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Po części artystycznej gospodarzy zaprezentowali się artyści z placówek wybranych w ramach konkursu muzycznego oraz kolędowo nas nastroili śpiewacy z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Gdy nadszedł czas na wręczenie nagród, czekaliśmy z niepokojem. Ucieszył nas bardzo fakt, że zdobyliśmy III miejsce w konkursie na "Gwiazdę kolędniczą", III w konkursie "Betlejemska stajenka" oraz II w konkursie "Świąteczny Anioł".  Choć późnym wieczorem wracaliśmy do domu, podróż była przyjemna, gdyż cieszyliśmy się z takich wyróżnień.
Ela M., Piotr K., Patrycja G. 
 j

l

l


07.12.2018  Mikołajki w Naszym Domu


    Mikołaju! Mikołaju! - Każdego roku do nas przychodzi, więc i w tym roku nas nie zawiódł. Nad przygotowaniem tego szczególnego dnia czuwała p. Adrianna Józefczak, która zwyczajowo zaangażowała panie terapeutki w stworzenie przedstawienia na temat wizyty Mikołaja. Część artystyczną zakończyło wręczenie upominków wszystkim uczestnikom. Oczywiście trzeba było coś zrobić dla Mikołaja w miarę swoich całorocznych zasług - zaśpiewać kolędę, gimnastykować się czy po prostu przytulić się do niego. Ten dzień jest również momentem, w którym uroczyście dziękujemy naszym wolontariuszom. W tym roku dziękowaliśmy: p. Urszuli i p. Janowi Husiatyńskim, p. Leoni Radke, p. Darii Żmindzie, p. Danucie Walkowiak, p. Andrzejowi Żołędziejewskiemu, p. Julii Plucie, p. Laurze Spławskiej, p. Amelii Walkowskiej oraz p. Renacie Poczekaj. Takie dni nastrajają nas bardzo pozytywnie i niosą ze sobą wiele radości. Do zobaczenia Mikołaju ;)
Małgosia D.

k

k 

j

l

k

k

k

k

l

k13.12.2018 Podsumowanie warsztatów kulinarno-rękodzielniczych "My pasjonaci" w Puszczykowie

    13 grudnia po raz drugi w tym miesiącu odwiedziliśmy Puszczykowo. Tym razem aby wziąć udział w warsztatach podsumowujących projekt "My pasjonaci". Przez pewien czas w naszej placówce z p. Adrianną Józefczak pracowaliśmy nad wyrobami rękodzielniczymi, a z p. Joanną Olejniczak w pracowni gospodarstwa domowego przygotowywaliśmy różnorodne potrawy. Wszystko opisywaliśmy i dokumentowaliśmy zdjęciami, które zostały wykorzystane i zarchiwizowane przez DPM w Puszczykowie. Gdy spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z różnych placówek w dniu podsumowania, czuliśmy się bardzo dobrze. Nasze stanowisko zapełniliśmy pracami rękodzielniczymi oraz sałatką z kurczaka zrobioną specjalnie na tą okazję. Wykonaliśmy także plakat pod hasłem "My pasjonaci" oraz rozwiązaliśmy zadanie polegające na uporządkowaniu haseł kulinarnych. Dzień minął bardzo miło i w doborowym towarzystwie. Do zobaczenia :)
Daniel R.


l

l

l

l

k19.12.2018 Podsumowanie konkursu plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”

Dnia 19 grudnia delegacja naszego Domu w składzie: Patrycja G., Piotr K., Mateusz W. oraz Konrad G. udała się do poznańskiego Kina Rialto, gdzie miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez poznański oddział PFRON. Tematem konkursu była ręcznie robiona Kartka Bożonarodzeniowa. Pracownia zachowań społecznych pod okiem pani Bernadetty Borowczak wykonała dwie piękne kartki. Jedna z nich znalazła się wśród wyróżnionych z czego bardzo się cieszymy. Całe spotkanie rozpoczęło się od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Otrzymaliśmy dyplom oraz kosz różności. Po części oficjalnej wszyscy zostaliśmy zaproszeni na seans filmowy, podczas którego obejrzeliśmy film, który niedawno wszedł do kin „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do ośrodka i podzieliliśmy się dobrymi wiadomościami.
Mateusz W.

j

k

14.12.2018 Turniej Piłkarzyków Stołowych

    Dnia 14 grudnia pani Beata Kusz-Grygiel zorganizowała dla nas Turniej Piłkarzyków Stołowych. Tego dnia prawie wszyscy przyszliśmy ubrani w barwy ojczyste, więc na sali było biało-czerwono :) Osoby chętne do gry podzielone zostały na dwuosobowe drużyny damskie i męskie. Każda z drużyn wybrała sobie jednego piłkarza z Kadry Narodowej Polski i taki przydomek nosiła ich drużyna. Rozegraliśmy kilka meczy do pięciu zdobytych bramek, między kobietami i mężczyznami. Do finału weszły drużyny damska - "Bereczyńskiego" - Elżbieta M i Mirka M. oraz drużyna męska "Fabiańskiego" - Piotr K. i Mateusz W. Zatem podium wyglądało następująco: I miejsce - drużyna "Fabiańskiego" - Piotr K. i Mateusz W., II miejsce drużyna "Bereczyńskiego" - Elżbieta M. i Mirosława M. III miejsce uzyskała drużyna "Błaszczykowskiego" - Bartosz D. i Edward Cz. Oczywiście nie mogło zabraknąć Strefy Kibica bez której żaden mecz nie może się odbyć! Kibice śpiewali dopingujące piosenki i przyśpiewki. Były brawa, pompony i okrzyki. Turniej zakończyło wręczenie dyplomów przez p. Kierownik.
Mariusz S.
 
k

l

l

k

k18.12.2018 Jasełkowe przedstawienie Przedszkolaków


    18 grudnia zostaliśmy zaproszeni do przedszkola mieszczącego się tuż obok naszego Domu na przedstawienie jasełkowe. To było piękne oglądać jak małe dzieci odgrywają historię sprzed tysięcy lat. Występ nagrodziliśmy ogromnymi brawami i słodką niespodzianką.  Dziękujemy bardzo za zaproszenie, za emocje i wprowadzenie nas w iście Bożonarodzeniowy nastrój.
Ela M.

l

k

l 

   
20.12.2018 Wigilijne spotkanie w Naszym Domu

    20 grudnia odbyło się tradycyjne w naszym Domu spotkanie wigilijne. Ten ważny dla nas dzień, w tym roku był szczególny, gdyż po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyły osoby z naszej rodziny. Każdy uczestnik mógł zaprosić jedną osobę z rodziny lub opiekuna.  Przybyli również zaproszeni goście, którzy zawsze towarzyszą nam podczas ważnych uroczystości, a także po raz pierwszy w roli Wójta p. Robert Kasperczak oraz Przewodniczący Rady Gminy, p. Kazimierz Kurpisz. Przebieg dnia został ustalony przez Radę Domu. Rozpoczęliśmy od nabożeństwa, które odprawił ks. wikary Dominik Dutkiewicz, po którym grupa naszych artystów pod kierunkiem p. Aleksandry Zając zaprezentowała piękne kolędnicze przedstawienie. Część artystyczną zakończyło łamanie się opłatkiem, po czym zasiedliśmy przy wspólnym stole, aby cieszyć się towarzystwem przyjaciół i bliskich. Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania, smacznych potraw, pysznego ciasta i świątecznej atmosfery. Każdy taki dzień zostaje w naszej pamięci na długo. Tradycyjnie, jak co roku, zostaliśmy obdarowani świątecznymi paczkami od Fundacji „Jesteśmy – więc pomagamy”, za które z całego serca dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia, a w szczególności p. Darii Żmindzie oraz p. Renacie Poczekaj, których pomoc w przygotowaniu potraw na wigilijny stół była nieoceniona. Życzymy wszystkim wiele dobrego na czas świąteczny oraz cały nowy rok.
Daniel R.

k

k

j

k

j

j

      

 
      

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl