Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Plastyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 KWIECIEŃ 2010

Śniadanie Wielkanocne


1 kwietnia tradycyjnie jak co roku przygotowaliśmy  w naszym Ośrodku uroczyste śniadanie wielkanocne. Przedstawienie „Zaniósł na krzyż nasze grzechy” przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki pod kierunkiem Pań Joanny Gorwy i Aleksandry Zając, wzbudziło wiele emocji i skłoniło do przemyśleń, w tym jakże niezwykłym dla nas czasie. Nie zawiedli również zaproszeni goście, którzy swoją obecnością uświetnili naszą skromną uroczystość.
Krzysztof  U.

Wybory do Rady Domu


14 kwietnia odbyły się wybory do Rady Domu na nową dwuletnią kadencję. Jest to ważne dla nas wydarzenie, gdyż wybieramy osoby, które są naszymi reprezentantami.  W wyborach startowało 8 osób, z których wybieraliśmy cztery. Każdy kandydat miał szanse zaprezentować swój program działania na rzecz ŚDS w debacie wyborczej. W dniu wyborów każdy z nas mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. Nad przebiegiem wyborów czuwała specjalnie powołana komisja. W tym dniu też  ustępująca Rada Domu przedstawiła sprawozdanie ze swojej dwuletniej działalności.
Mariusz S.

Dzień Ziemi22 kwietnia obchodzony był światowy Dzień Ziemi. Również w  ŚDS zaakcentowaliśmy naszą ciągłą dbałość o Planetę. Braliśmy udział w konkursach sprawdzających naszą wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą ekologii, a pracownia gospodarstwa domowego przygotowała pyszne, kolorowe i ekologiczne kanapki.
Z okazji Dnia Ziemi został ogłoszony konkurs plastyczny zatytułowany „Piękno naszej Ziemi”. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: prace z pomocą i prace samodzielne. W konkursie wzięło udział 21 prac. Wśród laureatów znaleźli się: Elżbieta M., Magdalena M., Waldemar G. i Lesław L.
Agnieszka B.

W dniu 23 kwietnia nasza delegacja brała udział w integracyjnych obchodach Gminnego Dnia Ziemi. Impreza zorganizowana była w leśniczówce Koczury. Odbyły się tam konkurencje związane z ochroną środowiska. Było wiele różnych pytań, mogliśmy nawet rozwiązać wykreślankę. Malowaliśmy plakaty na temat oszczędzania wody. Uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaską z grilla i napojami, miło spędziliśmy dzień.
Krzysztof U., Bogusław J.

Kino ŚDS

29 kwietnia w czwartek dzięki nowej Radzie Domu mogliśmy rozpocząć cykl spotkań pod hasłem „Kino ŚDS” . Ten dzień rozpoczął się od nakreślenia fabuły filmu oraz przedstawienia obsady i najważniejszych informacji z planu zdjęciowego. Jako pierwszy film obejrzeliśmy musical „Mama Mia”, którym chcieliśmy także uczcić światowy Dzień Tańca przypadający właśnie w tym dniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny seans.
Michał K.

Niezwykli  goście

30 kwietnia z ogromną radością gościliśmy u nas w Domu przedszkolaków. Przygotowaliśmy dla nich kilka atrakcji. Największym zaskoczeniem dla naszych małych gości było to, że oni sami zostali na chwilę aktorami i zagrali w przedstawieniu opowiadającym o ochronie lasu. Dzieciaczki mogły także, zwiedzić nasz ŚDS oraz pobawić się z chustą Klanza. Był to dla nas dzień pełen emocji. Dziękujemy bardzo za przybycie i czekamy z niecierpliwością na kolejne nasze spotkania.
Janina Sz.

Rok Chopinowski
Dnia 30 kwietnia skorzystaliśmy również z zaproszenia Zespołu Szkół z Bukówca Górnego, gdzie uczniowie przygotowali poruszające przedstawienie ukazujące biografię Fryderyka Chopina. Mieliśmy również niebywałą okazje wysłuchać utworu Chopina „Szafareczka” w ujmującym wykonaniu uczennic tejże szkoły, a także pięknego koncertu w przygotowanego przez  uczniów szkoły muzycznej z Leszna. Występy wzbudziły w nas wiele emocji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i dziękujemy za zaproszenie.
Elżbieta M.

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

 

www.wloszakowice.pl