Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Plastyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 KWIECIEŃ 2012
5.04.2012 Śniadanie Wielkanocne w naszym Domu
Przyjście wiosny każdego roku zapowiada nam wspólne biesiadowanie przy wielkanocnym stole. Tak więc i tego roku wspólnie zasiedliśmy do Śniadania Wielkanocnego. p. Ola wraz z kilkoma uczestnikami przygotowała piękny refleksyjny występ artystyczny, po którym ksiądz proboszcz odprawił krotkie nabożeństwo, pobłogosławił nas oraz pokarmy, które znalazły się na nszych stołach. I we wspaniałym poczuciu wspólnoty zasiedliśmy, aby razem posilić się, porozmawiać i spędzić pieknie czas. Nie zabrakło również przemiłych gości: p. Halinki F., Klemenskiej, p. I. Przezbór, p. Teresy W., p. Uli H., p. R. Łopusiewicz, oraz p. W. Strzymińska .
Patrycja G.18.04.2012 Wybory do rady Domu
Czas ucieka, a wraz z nim przemija kadencja Rady Domu, która regulaminowo trwa dwa lata.  Nadszedł więc czas na wybory nowej rady Domu. Przygotowywaliśmy się do tego kilka dni. Kandydaci musieli opracować swoje programy i propozycje wyborcze, odbyły sie debaty – przedstawienie swojej osoby i propozycji wyborczych przez kandydatów. Gdy nadszedł dzień wyborów, do naszego Domu przybyła p. Mirosława Poloszyk, która czuwała nad przebiegiem wyborów. W komisji zasiedli więc: p. Mirosława, p. Maria M., p. Bogusław J., osobą wspierającą była p. Mariola Ż.. Zanim przystąpiliśmy do wyborów wszyscy podziękowaliśmy zstepującej radzie za dwa lata wspaniałej pracy. Wybory odbyły się regulaminowo,  zakończyły się wynikami decydującymi, że do składu rady Domu wchodzą: p. Patrycja G., p. Agnieszka B., p. Halina F. Oraz p. Małgorzata D..Liczbą głosów na przewodniczącego wybrano p. Patrycję G., natomiast zastępcę, skarbnika i sekretarza wybierze nowa rada na pierwszym zebraniu. Wybotry dotyczyły także opiekuna Rady Domu, na to stanowisko ponownie wybrano p. Joannę G.
Bogusław J.23.04.2012 Rajd Pieszy w Poszukiwaniu wiosny
Pewnego pięknego dnia wybraliśmy się na III Rajd pieszy po Włoszakowicach. Cały dzień zaplanowała dla nas p. Monika, która zapewniła wiele atrakcji. Wyruszyliśmy z naszego Domu przemierzając ul. Kurpińskiego, Ks. Górnego, Moniuszki, Bogusławskiego, Spokojną prosto na ogród państwa Husiatyńskich. Na ogrodzie odbyły się różne konkurencje: rzuty lotkami do celu, , hula hop do celu, mega kręgle czy rzuty woreczkami. Dla zmęczonych konkurencjami sportowymi czekały śpiewy przy akompaniamencie gitary. Dzień zakończyliśmy grillowaniem. Jeszcze raz bardzo dziękujemy państwu Husiatyńskim za gościnę.
Ela M.


25.04.2012 Święta Majowe
Każdy, aby być patriotą musi posiadać pewną wiedzę o ojczyźnie, dlatego p. Ola w postaci montażu słowno – muzycznego postanowiła przypomnieć nam i utrwalić naszą wiedzę na temat świąt Majowych. Czas ten spędziliśmy na refleksji nad naszym patriotyzmem, mogliśmy pośpiewać znane piosenki, a na koniec wszyscy odśpiewaliśmy hymn.   
Małgosia D.
26.04.2012 Dzień Ziemi w naszym Domu
W kwietniu każdego roku obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku pogoda nam dopisała, więc mogliśmy cały dzień spędzić na świeżym powietrzu. P. Asia G. i p. Ola Z. zaplanowały dla nas wiele zabawa muzyczno ruchowych np.: Na wiosennej łące; Chmury; czy Woda i przyroda, oraz konkurencje sprawdzające naszą wiedzę o otaczającej nas przyrodzie. Dzień był wspaniały, bo przepełniony zabawą tańcem i gimnastyką umysłu. Bardzo nam się podobało.
Krzysztof U.  

27.04.2012 Gminny Dzień Ziemi „Leśna Przygoda“
Dzień rozpoczął się Pokazem mody ekologicznej w szkole w Jezierzycach Kościelnych, który wywarł na nas duże wrażenie. Po pokazie każda drużyna otrzymała test do rozwiązania, nad którym pracowaliśmy w grupie. Po rozwiązaniu części teoretycznej przeszliśmy na boisko, aby wziąć udział w sztafecie. Było ciężko nie ukrywamy, ale daliśmy radę. Kolejnym etapem było przejście pieszo na leśniczówkę w Koczurach, gdzie czekały na nas kiełbaski z grilla i dyplomy. Bardzo dziękujemy Szkole w Jezierzycach Kościelnych za gościnę a w szczególności p. Basi za ciepłe słowa otuchy.
Michał K.

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl