Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
KWIECIEŃ 2015

 Święta Wielkanocne

    Tego roku świąteczny czas zaczął sie u nas już w czwartek 26 marca kiedy to poszliśmy do kościoła na mszę rekolekcyjną dla chorych. Poniedziałek spędziliśmy na intensywnych przygotowaniach potraw na świąteczny stół, podsumowaniu konkursu na stroik i plamę wielkanocną, ale był to także czas na odbycie spowiedzi świętej. Tego dnia Kino ŚDS zaprezentowało nam także film nawiązujący do tematu Krzyża, pod tytułem "Marcelino-chleb i wino". Wtorek poświęciliśmy na strojenie ośrodka, prace nad potrawami, próbami generalnymi, szykowaniem sprzętów. Zgłębialiśmy również temat męki pańskiej oglądając filmy pasyjne i śpiewając pieśni wielkopostne. Środa była dniem naszego Śniadania Wielkanocnego, zatem pięknie ubrani, w dobrych nastrojach przybyliśmy do ośrodka i wspólnie z zaproszonymi gości zasiedliśmy do stołu. Pierwszym punktem świętowania były okolicznościowe występy, które przygotowane zostały przez p. Olę i grupę naszych artystów. Tegoroczny montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Historia krzyża" niejednego z nas poruszył do łez! - było pięknie, dziękujemy...Dziękujemy także naszym gościom za przybycie: p.K. Giera, p. M. Klemenskiej, p. A. Poloszyk, wolontariuszkom p. U. Husiatyńskiej, D. Walkowiak, T. Władaczyńskiej oraz Radzie Rodzin p. M. Spławskiej i p. S. Dederkowi.
Przy wspólnym stole siedzi się bardzo miło, gdy miłe jest towarzystwo i pysznościami jest on zastawiony. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia.

W czwartek przybył do nas coroczny gość Zajączek!!!  Ile było zabawy i śmiechu, gdy każdy z nas przeszukiwał całą placówkę w poszukiwaniu paczki z własnym imieniem.
Świąteczny tydzień zakończyliśmy udziałem w Drodze Krzyżowej w Kościele parafialnym we Włoszakowicach.

Rada Domu


k

k
  k


k
   jlko

ji

ki23.04.2015 Dzień Ziemi w naszym Domu


Tego dnia w naszym Domu było dużo zabawy, ale i nauki :)
P. Marcelinka wraz ze swoją grupą przygotowała bogaty program z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Na początku pracownia krawiecko-dziewiarska przypomniała nam najważniejsze informacje związane z Dniem Ziemi oraz z ochroną środowiska naturalnego. Następnie powołana została komisja do spraw ekologii, której zadaniem było wyłonić zwycięzcę konkursu plastycznego "Z ekologicznego zrób coś ciekawego". Wśród prac były: odzież i dodatki na różne okazje, makulaturowy ogródek, plastikowa wieża, garnek, laptop oraz zwycięskie instrumenty muzyczne, które zaprezentowane zostały w utworze muzycznym. Drugą częścią owego dnia była zabawa taneczna przeplatana zabawami ekologiczno-sportowymi. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. Bawiliśmy się super, za co bardzo dziękujemy!!!
Krzysztof

l

j

k

u

f

j
28.04.2015  Gminny Dzień Ziemi

    Tegoroczne Gminne Obchody Dnia Ziemi odbyły się na Leśniczówce Koczury. Przedstawiciele GZK oraz Nadleśnictwa Włoszakowice przygotowali ciekawe konkurencje sportowe i wiedzowe. Nasza delegacja w składzie: Ela M., p. Mirka, p. Halina, Piotr K. i Krzysztof dali z siebie wszystko, aby dobrze wypaść. Dodatkowym punktem dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Przygoda w lesie". Z radością ogłaszamy, że Ela M. zajęła I miejsce w naszej kategorii i jesteśmy z niej bardzo dumni!!! Dzień był ciekawy i miło było znów się spotkać. Dziękujemy serdecznie organizatorom i sponsorom nagród. Do zobaczenia :)
Mirka M.l


ll

h30.04.2015 "Polska, moja Ojczyzna"- zajęcia edukacyjno-integracyjne.

    Aby być patriotą trzeba mieć wiedzę na temat własnego kraju. Dlatego też każdego roku pod koniec kwietnia, w naszym Domu organizowane są zajęcia na temat 1,2,3 Maja. Pozwala nam to utrwalić wiedzę na temat świąt majowych. W tym roku p. Adrianna przygotowała dla nas Quiz wiedzy o Polsce, ale zanim do niego przystąpiliśmy zapoznała nas z głównymi datami, wydarzeniami i pojęciami związanymi ze świętami majowymi i symboliką narodową. Pracownią, która wykazała się najlepszą wiedzą została pracownia zachowań społecznych, i to ona zdobyła główną nagrodę. Dziękujemy za przygotowanie imprezy, bo dzięki temu mogliśmy świadomie przeżywać majowy weekend.
Krzysztof U.
lk


y


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl