Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
KWIECIEŃ 2016

29.04.2016 Święta patriotyczne 1-3 maja
    W tym roku do obchodów patriotycznego weekendu przygotowała nas p. Basia przeprowadzając bardzo ciekawe zajęcia. Na początku wysłuchaliśmy wiersza Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska”?, po którym mogliśmy sobie przypomnieć, że 1 maja to Międzynarodowe Święto Pracy oraz rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.  Omówiliśmy historię powstania tego święta oraz rolę pracy w życiu człowieka. Przedstawione zostały także wiadomości na temat 2 maja- Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Był też czas na Zabawy dydaktyczne „ Znamy symbole narodowe”, rozsypankę obrazkową. Trzecią część rozpoczęliśmy od wysłuchania pieśni „ Witaj majowa jutrzenko”, po której p. Basia przybliżyła nam historię powstania konstytucji z dnia 3 maja 1791r. Dzień podsumowaliśmy próbą odpowiedzi na pytanie „Co łączy wszystkich Polaków”? oraz odśpiewanie piosenki patriotycznej „ Płynie Wisła płynie”. Bardzo dziękujemy p. Basi za przygotowanie nas do patriotycznego weekendu.
Mariusz S.


k

l

j

j28.04.2016 III Przegląd Taneczny w Kąkolewie
      28 kwietnia grupa tancerzy w składzie: Elżbieta M., Agnieszka B., Mariusz S., Angelika K., Bartosz D. reprezentowała nasz Dom na III Przeglądzie Tanecznym w Kąkolewie w układzie tanecznym „Fireball” zespołu Pitbull. Na początku było powitanie gości przez panią kierownik, a następnie każda placówka zaprezentowała swój taniec. Po tańcu zaproszono nas na poczęstunek.  Kalorie po pysznym poczęstunku szybko spaliliśmy, tańcząc i bawiąc się z wszystkimi. Na koniec wręczono uczestnikom upominki oraz dyplomy. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.
Ela M., Bartek D.


k  hk
  h

h

k
26.04.2016 Ekosystemy naszego regionu

    Tego dnia podjęliśmy pierwsze tematy z zakresu projektu realizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Włoszakowice. Na początku p. Asia G. wprowadziła nas w podstawowe pojęcia związane z ekosystemem, a następnie pracownia muzyczno-teatralna opowiedziała nam o POLU jako o ekosystemie. Było to bardzo ciekawe, wiele wiadomości sobie przypomnieliśmy, ale także wiele było dla nas nowych. Pracownia przygotowała ciekawe i kolorowe albumy oraz prezentacje multimedialne.

Gosia

k

k

k

j
25.04.20156 Gminny Dzień Ziemi na Krzyżowcu

    W zimny poniedziałek 25 kwietnia delegacja naszego Domu w składzie: Ela M.,Angelika, Sylwia, Daniel i Paweł P. wyjechała  do znajdującej się niedaleko naszego ośrodka leśniczówki Krzyżowiec, aby wziąć udział w gminnych obchodach Dnia Ziemi. W tym roku reguła obchodów była inna. Podchody - zatem przemierzaliśmy leśne szlaki zgodnie z mapą i zaznaczonymi na niej punktami z zadaniami do wykonania. To było bardzo ciekawe doświadczenie i świetna zabawa. Na zakończenie dnia usmażyliśmy sobie kiełbaski przy ognisku, smacznie zjedliśmy i wróciliśmy do domu. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu oraz Gminnemu zakładowi Komunalnemu za zaproszenie, dobrą zabawę i wartościową nagrodę.   

Ania

k

l

l

k

k
21.04.2016 Dzień Ziemi w naszym Domu


To już kolejny dzień ziemi obchodzony w naszym Domu. W tym roku za organizację odpowiadała pracownia informatyczna, która przygotowała konkurencje sportowe oraz wiedzowe. Zaczęliśmy jednak od prezentacji najważniejszych informacji na temat obchodów Dnia Ziemi i zapoznania się z eko-hasłami. Pracując w grupach mogliśmy rozwiązać krzyżówkę o tematyce leśnej, zagadki i  rebusy dotyczące ekologii oraz segregacji odpadów. Z zakresu sportowych zmagań rywalizowaliśmy między sobą w takich konkurencjach jak: bieg z plastikową butelką między kolanami, przejście z plastikowym kubeczkiem po jogurcie na głowie, rzut do kosza nakrętkami plastikowymi i wiązanie makulatury. Po każdej konkurencji p. Asia przypominała nam wiadomości na temat ekologii i konieczności dbania o Ziemię. To był fajny dzień pełen dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.
Daniel


k

j

j

j

j

j

j

20.04.2016 Rajd pieszy "Śladami włoszakowickich zabytków"

    Tuż po śniadaniu spotkaliśmy się wszyscy w świetlicy, aby obejrzeć krótki film na temat włoszakowickich ficnerów, będący zapowiedzią terenów, którymi będziemy przemierzać. Po krótkiej rozgrzewce na placu naszego Domu wymaszerowaliśmy ul K. Kurpińskiego, przeszliśmy przez park do ulicy Leśnej, następnie Zachodniej do torów. Po przejściu przez tory kierowaliśmy się w stronę lasu i starego młynu. Po drodze rozmawialiśmy na temat zabytkowych obiektów na terenie Włoszakowic. W ten sposób uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Powietrze tego dnia było rześkie i trochę zmarzliśmy, ale w ośrodku czekała na nas gorąca zupka ogórkowa.
Angelikal

k

13.04.2016 Przyjacielska wizyta

    13 kwietnia zawitali do nas przyjaciele z DPSu w Zimnowodzie. Była to okazja do rozmów i wspomnień. P. Bernadka włączyła dla nas filmy z różnych uroczystości, na których byliśmy razem z przyjaciółmi. Ważne podczas naszych spotkań jest też to, że możemy podtrzymywać relacje rodzinne. Ela jak zwykle nie mogła się nagadać z bratem a nasz przyjaciel Włodziu odwiedził także swoją siostrę. To był bardzo miło spędzony czas. Zapraszamy częściej :)
Krzysztof


ki

k

k

j"KWIECIEŃ PLECIEŃ"

Ach ten kwiecień, psotny kwiecień,
 różne figle płata w świecie.
 Raz przygrzeje mocno słońce,
 że jak w lecie jest gorąco.
 Innym razem śniegiem prószy,
 że aż wszystkim marzną uszy.
 Kwiecień - plecień, bo przeplata,
 trochę zimy, trochę lata.
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl