Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 GaleriaWiosennych prac w ogrodzie, ciąg dalszy...

l

k

k

k

k

k


15 – 19.04. 2019 Święta Wielkanocne
w naszym Domu


    Nasze przygotowania do świąt rozpoczęliśmy w poniedziałek, kiedy to w naszym Domu odbyła się spowiedź święta oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Rodzinna Palma Wielkanocna”, zorganizowanego w ramach programu Rady Domu „Moja rodzina i ja”. Wtorek poświęcony był na dalsze duchowe przygotowanie do świąt. Obejrzeliśmy film opowiadający o  Panu Jezusie. W środę odbyło się nasze uroczyste Śniadanie Wielkanocne, na które jak zawsze przybyli goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. proboszcz A. Szulc, p. Wójt R. Kasperczak, Dyrektor GOK p. P. Borowiec, Przewodniczący Rady Gminy p. K. Kurpisz, Przewodnicząca Rady Rodzin p. M. Spławska, przedstawiciel Firmy Werner Kenkel p. K. Giera, oraz p. M. Rydlewska i p. T. Władaczyńska. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym przez grupę prowadzoną przez p. Olę. W tym roku wzruszyli nas piękną pantomimą „Ręce”. Po chwili zadumy, w całkowicie świąteczną atmosferę wprowadził nas ks. Proboszcz odprawiając nabożeństwo i błogosławiąc potrawy. Wspólnie spędzony czas przy stole nastroił nas świątecznie. Czwartek natomiast, był to czas na zajączkowe szaleństwo. W tym roku p. Asia przygotowała różnorodne zagadki i quizy, ale najwięcej radości przyniosło nam poszukiwanie paczek ze słodyczami, które pochowane były w różnych zakamarkach naszego Domu. W piątek uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej odprawionej w Kościele Parafialnym we Włoszakowicach. Tydzień świąteczny w placówce zawsze dobrze przygotowuje nas do obchodów Świąt Wielkiej Nocy spędzanych w naszych rodzinnych domach.

Rada Domuj

k

k

l     k

j   j

h
24.04.2019 II Mistrzostwa rzutu do kosza

    Pani Beatka cały czas dba o naszą kondycję fizyczną i zarazem dobre samopoczucie, przez co często organizuje różnorodne zajęcia sportowe. Tym razem były to już II Mistrzostwa rzutu do kosza, podczas których oswajaliśmy się z piłką oraz doskonaliliśmy technikę  poruszania się po boisku, chwytów i podawania piłki, kozłowania piłki i oczywiście rzutów do kosza. Mistrzem rzutów została Ela M., drugie miejsce ex aequo zajęli Marcin D. i Przemysław T., a trzecie Agnieszka B., którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Już jesteśmy ciekawi kto zostanie mistrzem w przyszłym roku.
Mariusz S.

k

k

k

25.04.2019 VI Przegląd Taneczny w Kąkolewie

    Wyjazd do Kąkolewa na Przegląd Taneczny stał się dla nas już tradycją. W tym roku p. Ola przygotowała nas w układzie tańca współczesnego do utworu Mundo de colores, na występ jednak pojechała z nami p. Monika, która wspierała nas, aby wszystko dobrze poszło. W skład grupy wchodzili: Ela M., Marcin D., Bartosz D., Mariusz S., Daniel R. Daliśmy z siebie wszystko! Po prezentacji każdej z placówek zaserwowany został poczęstunek oraz ciasto i kawa. Zakończeniem było wręczenie dyplomów i nagród. Szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka i podzieliliśmy się wrażeniami.
Mariusz S.

k

k

k

30.04.2019 Dzień Ziemi w naszym Domu

    Tegoroczne obchody Dnia Ziemi zorganizowała p. Asia G., która przypomniała nam wiadomości na temat 4 żywiołów, związane z nimi pożyteczne oraz negatywne zjawiska a także w ciekawy sposób mogliśmy doświadczyć tych żywiołów i określić jak bardzo są ze sobą powiązane. Ważnym tematem zajęć była oczywiście ochrona poszczególnych żywiołów, a zarazem Ziemi jak całości.  Sprzyjająca aura pozwoliła nam na przeprowadzenie zajęć w naszym wigwamie mieszczącym się na działce ogrodniczo-rekreacyjnej i był to także dzień, w którym rozpoczęliśmy sezon grillowy!

Mateusz W.

k


k


k

kDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl