Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
LIPIEC - SIERPIEŃ 2016


Dzieje się dzieje :)

Na naszym ogrodzie trwają prace nad chodnikiem.

k   k   


j   l


WAKACJE :)Miesiące lipiec i sierpień mijają nam na integracyjnych zajęciach wakacyjnych realizowanych według planu Rady Domu.

I Tydzień wakacji 04-08.07:

    poniedziałek - urlopowy czas zaczęliśmy od choreoterapii poprowadzonej przez p. Olę. była zumba, ruchowa zabawa pt. "Czerwony Kapturek" oraz oczywiście tańce przy naszych ulubionych hitach.

    wtorek - p. Asia i p. Ada poprowadziły ciekawe zajęcia w Studiu urody Caroline, a p. Asia i p. Ola poszły z nami na ogród, aby posadzić nowe roślinki i wypelić grządki.
 
    środa - delegacja naszego Domu wyjechała do Wrześni na X Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, a my w ośrodku śpiewaliśmy wesoło przy wspólnej zabawie w karaoke.

    czwartek - był to dzień po na trening budżetowy. wybraliśmy się na niego do kawiarni "Szarlotka", gdzie zamówiliśmy pyszne słodkości.

    piątek - choreoterapia - ćwiczenia w formie zumby to nasze ulubione ćwiczenia, po nich była relaksacja połączona z aromaterapią, przy której wyciszyliśmy się po całym tygodniu.

 k   jk   k    l

  
j kII Tydzień wakacji 11-15.07.


    poniedziałek - upalny był to dzień :) ale to tylko umiliło nam pobyt nad jeziorem Dominickim. Wybraliśmy się tam z okazji organizowanego Dnia wiatru. Pani Monika przygotowała dla nas podchody, które miały doprowadzić do uwolnienia Księżniczki Wiatrów z rąk piratów "Bandy Czarnej Mamby". Po uwolnieniu księżniczki odnaleziony został także skarb, który zawierał w sobie słodkości oraz bilety na rejs po Jeziorze Dominickim z przystojnym Bosmanem. Dzień zakończyliśmy poczęstunkiem i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

   
wtorek - tego dnia przeszliśmy na ogród, aby wypelić chwasty, zerwać porzeczkę czerwoną, borówki i wiśnie, druga część uczestników została w ośrodku, aby pomóc przy przygotowaniach poczęstunku oraz zagrać w kalambury

   
środa - w środę mieliśmy gościa specjalnego, w ramach programu "Ludzie z pasją" przyszedł do nas p. Piotr Górny - Policjant. Opowiedział o swojej pracy, służbie mieszkańcom Włoszakowic. Po spotkaniu p. Monika przeprowadziła turniej gry w piłkarzyki.

   
czwartek - p. Adrianna wraz ze swoją grupą zaprosiła nas na ten dzień w celu prezentacji przygotowanego bardzo ciekawie ekosystemu - łąka. Zrealizowaliśmy zatem kolejny punkt nasze Projektu Ekosystemy naszego regionu. Po wystąpieniu pracowni rękodzieła artystycznego p. Joasia G. omówiła z nami portal Nadleśnictwa Włoszakowice ukazując zawarte na nim ciekawe informacje, a także gry edukacyjne.

    piątek - tydzień zakończyliśmy Kinem ŚDS,  propozycja filmu bardzo nam się spodobała. Obejrzeliśmy "Zwierzogród". Film animowany był bardzo śmieszny i polecamy go na wakacyjne kino:)j         h


j   j
III Tydzień wakacji 18-22.07.


    poniedziałek - tego dnia grupa ochotników wybrała się na nasz ogród, aby pielić chwasty, cieszyć się widokiem kwitnących kwiatów i krzewów, pracy jest dużo więc i rąk do pracy potrzeba. W tym samym czasie w ośrodku odbyło się spotkanie Studio Caroline - w temacie pięknym być.

   
wtorek - silwoterapia w parku była bardzo przyjemna, mogliśmy razem spacerować wykorzystując kije do nordic walkingu.

   
środa - środę poświęciliśmy na tworzenie dekoracyjnych przedmiotów użytkowych w ramach ergoterapii.

   
czwartek - "takie dni lubimy, gdy na miasto wychodzimy" :) tym razem poszliśmy do restauracji "Pierogarnia", gdzie odbyliśmy trening budżetowy

    piątek - był dla nas dniem "Włóczykija"

j'

k


IV Tydzień wakacji 25-29.07


    poniedziałek - tworzyliśmy dekoracyjne kompozycje w ramach zajęć z Ikebany.

    wtorek - tego dnia zaplanowana została biblioterapia i zajęcia krawieckie, podczas których mogliśmy wgłębić się w lekturę ciekawych książek, oraz podszkolić w krawieckich czynnościach

    środa - tak jak dla całego świata, tak i dla nas ważnym wydarzeniem były Światowe Dni Młodzieży, dlatego śledziliśmy wszystkie telewizyjne
transmisje i przeżywaliśmy to co sie działo w Krakowie. przygotowaliśmy także  tematyczne gazetki.

    czwartek - przeprowadzone były zajęcia edukacyjne na temat ŚDM i w dalszym ciągu śledziliśmy relacje w TV

    piątek - 
na koniec tygodnia zapewniono nam zajęcia relaksacyjne. 01-15.08.2016 Przerwa wakacyjnaVI Tydzień wakacji 16-19.08.
        wtorek - "Balonowo na sportowo" tak brzmiało hasło zajęć zorganizowanych przez p. Monikę. Zabawa była świetna, śmialiśmy się, rywalizowaliśmy między sobą i dużo się ruszaliśmy.
 
         środa - tego dnia część z nas razem z p. Asia G. poszła na ogród, aby pielęgnować kwiaty, zerwać fasolkę, pielić chwasty. Pozostali śpiewali tak, że słychać ich było na placu, oddając się bez reszty zabawie w karaoke prowadzonej przez p. Olę


        czwartek - p. Ada przygotowała zajęcia plastyczne pod tytułem "Wspomnienie z moich najlepszych wakacji".

        piątek - ostatni dzień tygodnia to czas na Kino ŚDS


l

l

k'

k


l                       k


VII Tydzień wakacji 22-26.08

poniedziałek - poświęcony był na trening spędzania czasu wolnego, p. Ola poprowadziła zajęcia z zumby - "wyginam śmiało ciało", a następnie śpiewaliśmy piosenki turystyczne i religijne celem przygotowania się do wycieczki
 
    wtorek - oddaliśmy się plastycznym "wariacjom" podczas zajęć rękodzielniczych prowadzonych przez p. Adę - tworzymy dekoracyjne elementy do kartek. Część z nas wzięła udział w zajęciach komputerowych u p. Asi.

     środa - WYCIECZKA EDUKACYJNA GNIEZNO, BISKUPIN, OSTRÓW LEDNICKI.

    czwartek - już ćwiczymy występy na Bukówieckie Lotanie, dlatego p. Ola trenuje nas z zumby prawie każdego dnia. Po śniadaniu mieliśmy czas na śpiewy i wspólną zabawę przy karaoke. 

    piątek - Kino ŚDS - "Psim tropem do domu"
    W dniu 24.08.2016r. wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną  z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Mieliśmy okazję odwiedzić Gniezno, Biskupin i Ostrów Lednicki. Wycieczkę mogliśmy zorganizować ze środków wybieganych podczas zeszłorocznego Bukówieckiego Lotania. Dlatego zaprosiliśmy do udziału w wycieczce także przedstawicieli organizatorów i uczestników Bukówieckiego Lotania. Bardzo miło spędziliśmy czas z: p. Janem, Olą, Wiktorią, Dominikiem, Jakubem i Szymonem z Bukówca Górnego oraz z p. Mateuszem i p. Jakubem ze Śmigla, którzy pokonali najdłuższy dystans podczas ostatniego Lotania. Wyruszyliśmy już o 7:00 rano. Najpierw dotarliśmy do Gniezna, gdzie spotkaliśmy się z p. Mirką – licencjonowanym przewodnikiem po Szlaku Piastowskim, która towarzyszyła nam przez całą wycieczkę. Pani przewodnik oprowadziła nas po Wzgórzu Lecha i opowiedziała nam historię słynnych Drzwi Gnieźnieńskich, które mogliśmy obejrzeć z bliska. Następnie przeszliśmy do wnętrza katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Wojciecha. Po zwiedzeniu katedry, która była miejscem koronacji pierwszych królów Polski, udaliśmy się autokarem do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. Mogliśmy tam podziwiać zrekonstruowaną osadę łużycką. Po spacerze śladami mieszkańców osady z dawnych epok udaliśmy się na pyszny obiad. Posileni, z nową energią pojechaliśmy w okolice Jeziora Lednica i promem udaliśmy się na wyspę Ostrów Lednicki, gdzie według badaczy prawdopodobnie odbył się chrzest Mieszka I. Dzięki słonecznej pogodzie spacer po wyspie był bardzo przyjemny. Po zakończeniu zwiedzania przysiedliśmy w barze „pod chmurką” i zjedliśmy pyszne drożdżówki. Następnie pożegnaliśmy się z panią przewodnik i na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Pola Lednickie, żeby z okien autokaru zobaczyć Bramę Rybę i miejsce gdzie od 1997r. co roku odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Młodych. Pani Agnieszka opowiedziała nam krótko historię tego miejsca iudaliśmy się w drogę powrotną do domu.
kk


k

j


Ostatni tydzień wakacji

poniedziałek  - p. Asia przeprowadziła zajęcia w ramach Programu Ekosystemy                                         naszego  regionu. Tym razem omówiliśmy "jezioro".
wtorek - p. Monika zorganizowała dla nas wyjście po okolicy, niektórzy wzięli kijki do                                     nordic walking.
środa - tego dnia p. Bernadetta zajęła nam czas ludoterapią czyli grami i zabawami                         integracyjnymi.
czwartek - to była pełna relaksacja, materac, kadzidełka, muzyka, po prostu super.
piatek - wakacje zakończyliśmy wielką zabawą taneczną, były wygibasy, śpiew i                             pyszny  poczęsunek.


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl