Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl
sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Ppraktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Lipiec i sierpień - WAKACJEWakacje w ŚDS

    Jak co roku w czasie wakacji w naszym Domu wiele się działo! Rada Domu przygotowała wiele propozycji na wspólne spędzanie wolnego czasu. Na otwarcie sezonu letniego odbyła się zabawa taneczna, podczas której każdy z nas mógł się w pełni zrelaksować, tańców było mało więc „wyjechaliśmy na Hawaje”- muzyka i stroje były typowo hawajskie, aby i tam bawić się na całego. Uwielbiamy słodkości więc wybraliśmy się do Szarlotki na kawę i ciasto, zwiedziliśmy także tamtejsze mini zoo. Odbył się Dzień Sportu w którym mogliśmy sprawdzić swoje możliwości biorąc udział w przeróżnych konkurencjach. Dwa razy zorganizowane było Karaoke dające każdemu z nas możliwość wyśpiewania najładniejszych piosenek. Rada Domu przygotowała Kino ŚDS podczas którego obejrzeliśmy hity kinowe takie, jak: Zaplątani, Gnomeo i Julia, Auta 2, Zemsta Futrzaków. Ostatni dzień wakacji postanowiliśmy spędzić słodko więc wybraliśmy się do kawiarni „Słoneczna”. W wyborowym towarzystwie zjedliśmy pyszne desery lodowe, wypiliśmy kawkę oraz herbatkę. Wspólnym rozmowom nie było końca. Świetnie ugoszczeni bawiliśmy się doskonale za co bardzo dziękujemy :) Tak to jest, że w naszym Domu wakacje spędzamy nie tylko się bawiąc ale także pracowicie. Głównym zajęciem jest pielęgnacja ogrodu oraz obróbka wszelkiego rodzaju  zbiorów. Lubimy zaprawiać ogórki, fasolkę i różne owoce, bo wtedy wiemy, że zimą możemy zajadać te pyszności.  Bardzo dziękujemy Radzie Domu, opiekunowi Rady oraz całej kadrze  za wspaniałe wakacje.
Krzysztof U.

SZARLOTKA
SZARLOTKA

KARAOKE
KARAOKE


ZABAWA TANECZNA

HAWAJE
HAWAJE


KINO
KINO ŚDS

SŁONECZNA
SŁONECZNA

SŁONECZNA
SŁONECZNA

ZAPRAWY

10.08.2011 Wizyta wicewojewody
    10 sierpnia już od rana czekaliśmy na bardzo ważnego gościa. Byliśmy bardzo podekscytowani, gdy ujrzeliśmy p. Wojta, p. Halinkę Florek i p. Wicewojewodę przed naszym Domem. Przywitaliśmy serdecznie przybyłych gości, kwiatami a p. Wicewojewoda otrzymał laurkę, na której widok bardzo się wzruszył. Cała delegacja zwiedziła nasz Dom, przypatrując się pracy, jaka jest wykonywana w poszczególnych pracowniach. Pan Wicewojewoda Przemysław Pacia jest bardzo sympatycznym i serdecznym człowiekiem. Przywitał się z nami z uśmiechem na ustach, życząc nam wszystkiego dobregoi zaczął zwiedzać nasz ŚDS. Będąc w pracowni gospodarstwa domowego p. Wicewojewoda zainteresował się naszymi świeżo zrobionymi zaprawami, a my korzystając z okazji podarowaliśmy jeden słoik Leczo z kabaczka – mamy nadzieję, że będzie smakowało  Nasz gość dokonał także wpisu do naszej kroniki, omówił wiele ważnych spraw z p. Wójtem i naszą p. Kierownik, a odchodząc obiecał, że jeszcze nas odwiedzi. To było dla nas ogromne przeżycie spotkać tak ważną osobę, ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.
Bogusław J.

WICE
25.08.2011 Plażowanie w Boszkowie
    24 sierpnia wyjechaliśmy do Boszkowa na „piknik pod Sokołem” - pożegnanie lata. Chociaż na początku pogoda nas nie rozpieszczała i było trochę chłodno ,ale w końcu pokazało się wyczekiwane słonce. Po śniadaniu i kawie z plackiem przygotowanym przez pracownię gospodarstwa domowego, nadszedł czas by wypłynąć na szerokie wody. W grupach trzy osobowych pływaliśmy rowerami wodnymi po jeziorze przy asekuracji p. Adama i p. Andrzeja. p. Przemek Jagodzik udostępnił nam pływające volzwageny, za co serdecznie dziękujemy! Te osoby co akurat nie pływały w tym czasie brały udział w zabawie z piłką, lub grały w air hokeja. Niektórzy mieli po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda salon gier. Po tych wszystkich atrakcjach nadszedł czas na wspólny posiłek kiełbasę, surówkę i bułkę. Wszyscy smacznie zajadali. Pożegnanie lata mogliśmy zorganizować dzięki pomocy pani Beaty Ł. i pracownikom Baru pod Sokołem oraz Firmie transportowej John. Jesteśmy wdzięczni, że możemy liczyć na Wasze otwarte serce dla ŚDS -iaków :)
Krzysztof U.
PLAŻA

28.08.2011 Dożynki Parafialne we Włoszakowicach

    W tym roku po raz pierwszy  zostaliśmy zaproszeni do udziału w Dożynkach organizowanych we Włoszakwicach. Nasz dom zaprezentowaliśmy w dwojaki sposób. Po pierwsze występem artystycznym, a po drugie stoiskiem z naszymi wyrobami. Grupa dziewcząt zatańczyła piękny układ do piosenki Ireny Jarockiej „Motylem jestem” , natomiast grupa panów wystąpiła do utworu  Trubadurów „Przyjedź mamo na przysięgę”. Nad występami czuwała nasza pani Ola a p. Agnieszka i p. Karolina  prezentowały nasze wyroby przy stoisku. To był nie zapomniany dzień 
Agnieszka B.


dOŻYNKI30.08.2011 Podchody
    30 sierpnia po raz pierwszy wzięliśmy udział w świetnej zabawie o nazwie „Podchody – Szukamy jesieni”!!! Owa gra terenowa swój początek miała na placu przy ŚDS. Podzieleni byliśmy na dwie grupy. Grupa – zadaniowa, wyruszyła jako pierwsza zostawiając wskazówki oraz zadania dla drugiej grupy. Zadaniem grupy poszukującej było stosowanie się do wskazówek oraz wypełnianie poleceń. Do wykonania było wiele różnych zadań, np. rozwiązanie jesiennej krzyżówki, ułożenie piosenki do melodii "Hej Sokoły", wykonanie korali z jarzębiny oraz ułożenie napisu „Las” ze znalezionych szyszek. Wędrówka naszych grup wzbudziła zainteresowanie na osiedlu muzyków. wielką niespodziankę sprawiła nam p. Janina W. czekając na nas z cukierkami. w podziekowaniu zaspiewaliśmy ekologiczną zwrotkę ułożoną przez nas w ramach poleceń. Prawidłowe zastosowanie się do wskazówek pozwoliło na dotarcie do celu czyli ŚDS-u, gdzie czekał na nas pyszny bigos przygotowanym przez „kuchnię polową”. Był to wspaniale spędzony dzień.                           
Rada DomuPODCHODY


 Wakacyjne zajecia integracyjne mogliśmy przeprowadzić dzięki pomocy naszym wolontariuszom: p. Husiatyńskim, p. Amelce, p. Joasi M., p. Andżelice, p. Eli Z., p. Dorocie K., p. Andrzejowi Ż.
Do stałej grupy dołączyli: Marlena i Kamil K. pomagając w grze terenowej "Podchody".

 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl