Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 WakacjeWakacje 2013
Miesiąc lipiec minął nam bardzo intensywnie – Rada Domu wraz z kadrą przygotowała dla nas wiele atrakcji.
W pierwszym tygodniu lipca odbyło się zakończenie projektu "Ziemia oddycha lasem".
Zorganizowana została także choreoterapia pod hasłem „Witamy na tajemniczej wyspie”, hortiterapia, Teleturniej 1 z 10 oraz wyjście do kawiarni Szarlotka w ramach treningu budżetowego i zachowań społecznych. Drugi tydzień poświęcony był Muzykoterapii pod hasłem „Festiwal wakacyjnej piosenki” czy sportowym zmaganiom. Był także Dzień Fotografii Rodzinnej, podchody i teleturniej Koło Fortuny. W trzecim  tygodniu czas spędziliśmy na Hortiterapii, letnich zaprawach, wykonywaniu rękodzieła artystycznego, plażowaliśmy w Boszkowie oraz obejrzeliśmy film „Jak ugryźć robala”. Uczestniczyliśmy  także jako delegacja w Para-spartakiadzie we Wrześni, W ostatnim tygodniu lipca zorganizowane mieliśmy  zajęcia na ogrodzie, Karaoke, gry stolikowe, choreoterapię oraz trening budżetowy w Pierogarni. W dalszym ciągu pracowaliśmy nad zaprawami i obróbką tego co urosło na naszym ogrodzie.
Sierpień zapowiadał się równie ciekawie i taki też był!!! Po powrocie z wakacyjnej przerwy mogliśmy opowiedzieć o tym jak je spędziliśmy, nasze wspomnienia przelać na papier wykonując pracę plastyczną. Bardzo nam się podobały dni poświęcone na biblioterapię i arteterapię. Drugi tydzień rozpoczęliśmy od ekspresji plastycznej i jak zawsze świetnej zabawy podczas sportowych potyczek. Nie zabrakło także mile spędzonego Garden Party na naszym ogrodzie. Tydzień zakończyliśmy teleturniejem „Jaka to melodia”. Ostatni wakacyjny tydzień rozpoczęliśmy uroczyście – od otwarcia zmodernizowanego parkingu oraz alei spacerowej przy naszym Domu. W tym dniu odbyły się także gry i zabawy sportowe. 27 sierpnia nasza drużyna pojechała do Puszczykowa na zawody Malta Strong. Jak co roku konkurencje były różnorodne i każdy z  drużyny mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Zdobyliśmy I miejsce w dwóch różnych konkurencjach – jesteśmy dumni z naszych zawodników!!!  
Wakacje pożegnaliśmy zabawą taneczną, wyjściem do kawiarni Słoneczna oraz przygodą podczas oglądania filmu „Hugo i jego wynalazek” . Tegoroczne wakacje obfitowały w różnorodne zajęcia, serdecznie dziękujemy całej kadrze za taką organizację czasu, która nie pozwoliła nam się nudzić , ale bardzo dobrze odpocząć i zrelaksować!!!! Po takich wakacjach możemy spokojnie wrócić do pracy :).07.2013 Podsumowanie projektu „Ziemia oddycha lasem”
Impreza miała miejsce na leśniczówce Koczury, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez gospodarzy, a Nadleśnictwo Włoszakowice przygotowało dla nas wiele grillowych smakołyków: karkówkę, kiełbaskę i kaszankę. Dla zaproszonych gości : p. Wójta, p. Nadleśniczego, p. Guć, p. Dederka przygotowaliśmy prezentację prac wykonanych w ramach realizacji projektu. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Włoszakowice za współpracę przy realizacji wszystkich zadań wynikających z założonego planu.


18.07.2013 Plażowanie w Boszkowie
Lato powitaliśmy w Gminnym Ośrodku Żeglarskim w Boszkowie, gdzie udostępnione mieliśmy miejsce na grillowanie, zabawy i zapewnione żeglowanie. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi i Bosmanowi-p.Adamowi za umożliwienie nam poznania uroków Jeziora Dominickiego z pokładu łodzi!


26.08.2013 Otwarcie zmodernizowanego parkingu i alei spacerowej przy naszym Domu
 – bardzo ładnie opisała p. Anna Maćkowiak w Panoramie Leszczyńskiej nr 35 (1748). DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl