Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
   WAKACJE!!!!

Tak to jest u nas, że nawet w wakacje nie próżnujemy!!!


Tydzień I       02 - 06.07.2017

    Wakacje rozpoczęliśmy od zakończenia semestru terapeutycznego pod hasłem "Kadrowe zmagania". Był to dzień kalamburowych rywalizacji dwóch grup, w których sklad wchodziły osoby z kadry. Na koniec złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy kwiaty w podziękowaniu za trudy pracy w ninionym semestrze.

l

l


We wtorek p. Beatka zabrała nas do "Akademii przygody"

l

k

k

k

Środa upłynęła nam przy hawajskich rytmach.


l

l

l

k

Czwartkowe południe było czasem rywalizacji podczas Turnieju Tenisa Stołowego.

l

k

k


    Tydzień zakończyliśmy zajęciami bogatymi w ważne informacje, które mogą się nam przydać podczas wakacyjnych wyjazdów. Pani Marysia przeprowadziła zajęcia pod hasłem "Bezpieczne wakacje"

l

l

l


II Tydzień 9 - 13.07

Tydzień rozpoczęliśmy na sportowo, pani Monika przygotowała Dzień sportu, był to czas na zdrową rywalizację i świetną zabawę.

Wtorkowe zajęcia podzielone były na dwie części. Na początek pani Asia zaprosiła nas na wakacyjny plac zabaw, a po nim razem z panią Olą odprężyliśmy się w rytmach zumby. l

    W środę w ramach programu "człowiek z pasją" odwiedziła nas pani Anna Bajon przyszła dietetyczka. W formie wywiadu odpowiedziała na pytania zadane przez p. Halinkę. Było miło i ciekawie.

k

Po spotkaniu z p. Anną, p. Asia opowiedziała nam o naszym ogrodzie. Przypomnieliśmy sobie układ ogrodu nazwy roślin i narzędzi.

l

Czwartkowe zajęcia przygotowała dla nas pani Bernadka, która pobudziała nasze umysły do pracy poprzez udzial w kalamburach, rozwiązywanie krzyżówek czy wykonywanie zadań.
l

j


k

Piątek był dniem aktywnej zabawy przy muzycznych rytmach oraz ciężkiej pracy na naszym ogrodzie.


III Tydzień 16 - 20.07.

Poniedziałek to wielki dzień dla nas, gdyż dokonano otwarcia Wigwamu "U Waldemara".
    Od kilku tygodni obserwowaliśmy postęp prac przy tworzeniu wigwamu oraz aranżacji terenu wokół niego. Nadszedł nareszcie ten moment, gdy możemy w pełni korzystać z uroków pięknego wigwamu.
l

l

l

k

k

k

    Wtorkowy dzień spędziliśmy w pierwszej części z panią Olą, która bawiła nas tańcami z gazetą i różnymi formami zabaw muzycznych. W drugiej części p. Asia pokazała nam wiele ciekawych stron internetowych oraz obejrzeliśmy zdjęcia i filmy z "Otwarcia wigwamu".
 k


    Środa była dniem poświęconym na biblioterapię. Pani Ada przygotowała dla nas audiobook "Był sobie pies", który przeniósł nas w świat ciekawych przygód pewnego psa.

    W czwartek oddaliśmy się relaksacji w rytm muzyki "Co w trawie piszczy", ale zanim daliśmy odpocząć naszemu umysłowi, najpierw go wymęczyliśmy dawką pytań i zadań w teleturnieju "Miliard w rozumie".

    Tydzień zakończyliśmy śpiewająco! Karaoke, to coś co bardzo lubimy.

l

k 


IV Tydzień  23 - 24.07.

To ostatnie dwa dni pobytu w naszym Domu przed wakacyjną przerwą.

W poniedziałek wyszliśmy do naszego nowego wigwamu. Odbyły się tam zajęcia pod tytułem "Lato w ogrodzie, parku i lesie"

k

k

Wtorek spędziliśmy na ogrodzie, pielęgnując kwiaty i podlewając rośliny. Już zaczęliśmy zbierać żołędzie! Ale nie tylko pracowaliśmy. Pani Ola przygotowała dla nas relaksację i zabawy  na świeżym powietrzu.  


V tydzień 16 - 17.08

    W czwartek można było robić to, na co każdy miał ochotę. Wybraliśmy pracownie w której chcemy spędzić dzień i tam każda terapeutka zabała o to, aby nikt się nie nudził.

Przed weekendem popracowaliśmy nad naszą pamięcią, a także zrelaksowaliśmy się przy dźwiękach spokojnej muzyki.


VI tydzień 20 - 24.08.

    Tanecznym krokiem weszliśmy w przedostatni tydzień wakacyjnych zajęć, a tańce i różne zabawy integracyjne wprowadziły nas w wyśmienity nastrój.
k

l
    We wtorek na początek odbyły się zajęcia z zakresu Studia Urody, podczas których rozmawialiśmy o podstawowoych zasadach dbałości o hiegienę. W drugiej części przeszliśmy na nasz ogród, aby zadbać o warzywa i kwiaty.

    Środa upłynęła nam na Podróżach po literaturze. Wysłuchaliśmy bajki "Królowa Sniegu", omówiliśmy jej treść oraz podzieliliśmy się przemyśleniami.
 
    W czwartek p. Beata przeprowadziła  zajęcia rekreacyjno-sportowe, na których było dużo nie tylko ćwiczeń, ale i zabawy i smiechu. Po intensywnych zabawach był też czas na  relaksację i wyciszenie.
    k

k

    Tydzień chcieliśmy zakończyć nordic-walkingiem, ale niestety pogoda się popsuła i zajęcia przez p. Monikę odbyły się na naszej sali.


  VII Tydzień 27 - 31.08

    Aby na spokojnie rozpocząć tydzień obejrzeliśmy film animowany w ramach Kina ŚDS pod tytułem "Vaina skarb oceanów"

    Wtorek był dniem poświęconym na hortiterapię i relaks na świeżym powietrzu. Mogliśmy także w naszym wigwamie usmażyć kiełbaskę i mile spędzić czas.
l

l

    Środa minęła nam w temacie przyrody, gdyż p. Asia przeprowadziła zajęcia pod hałem lato w lesie. Były zabawy, konkurencje, a także gry stolikowe, a wszystko to związane było z przyrodą.
l

l
    W czwartek p. Ola poprowadziła zajecia muzyczno-ruchowe, a po nich odbyła się
biblioterapia z p. Bernadką.

    W ostatni dzień wakacji najpierw p. Beatka zapewniła nam ruch i zabawę, a w drugiej części dnia wraz z p. Moniką śpiewaliśmy ulubione piosenki karaoke.

Tak zakończyliśmy czas wakacyjny. Dziękujemy za rozmaitość zajęć, ciekawe i niezapomniane przeżycia oraz radość i zabawę!       

 
      

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl