Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
                                           ARCHIWUM - LISTOPAD 20097.11.2009 „Olimpiada bez barier”- Racot


    7 listopada reprezentacja Śds-u w składzie: Elżbieta Ś., Paweł J., Paweł P., Roman S., Piotr R. i Michał K. uczestniczyła w IV Olimpiadzie bez barier w Racocie.
 Zawody były zorganizowane pod patronatem śp. Ireny Naskręt- dyrektora w tamtejszym Gimnazjum. Impreza rozpoczęła się przemarszem drużyn, zapaleniem ognia olimpijskiego oraz powitaniem wszystkich gości.
    Konkurencje w jakich braliśmy udział były proste do wykonania zarówno dla dzieci jak i osób starszych. Były to m.in. rzut do kosza, strzały do bramki – unihokej, rzuty do bramki, przenoszenie piłek, a także dyscypliny typowo rekreacyjne tj. poszukiwanie skarbu, jazda na brzuchu na deskorolce i warcaby.
    Po zakończeniu wszystkich konkurencji mieliśmy czas na posiłek zorganizowany przez organizatorów. Po przerwie odbył się mecz piłki nożnej Olimpijczycy- Samorządowcy. Mecz wygrali Olimpijczycy, a puchar, który zdobyli wręczyli niepełnosprawnej dziewczynce, która trenuje szermierkę na wózku. W trakcie meczu odbyło się losowanie nagród.  Nasza reprezentacja wylosowała dla ŚDS- u puchar.
    Olimpiada zakończyła się po godz.15 a my zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Dziękujemy p. Adamowi za bezpieczny dojazd na olimpiadę i powrót do domów.


13.11.2009 „Wiersz Patriotyczny” – Konkurs Recytatorski


Dnia 13 listopada odbył się nasz I Konkurs Recytatorski. Udział wzięło wiele osób, każdy mówił z pamięci lub czytał piękny wiersz o tematyce patriotycznej.  Wśród uczestników wyłoniono wiele wyróżnień, a zwycięzcą została Patrycja G. ten dzień był dla nas bardzo ważny, bo mogliśmy sprawdzić się na scenie i przełamać lęki przed publicznym wystąpieniem. Mamy nadzieję, że to nie był ostatni taki konkurs i już niedługo będziemy mogli wykazać się naszymi umiejętnościami.
Bogusław  J.

Jesienna zaduma – konkurs literacki
Jesienny czas nasuwa nam różne myśli, różnie czujemy się w tym czasie, niektórzy lubią jesienną pogodę, inni  chcą, aby już nadeszła zima, a nawet wiosna. P. Joasia przeprowadziła konkurs literacki prosząc nas, abyśmy przelali na papier wszystkie nasz myśli, uczucia, spostrzeżenia związane z nami i otaczającą nas przyrodą, właśnie w ten jesienny czas zadumy. Niektórzy z nas napisali krótkie inni dłuższe opowiadania. Wśród uczestników wyłoniono pięć wyróżnień, w kategorii pracy samodzielnej otrzymali je: Patrycja G., Piotr R.  Agnieszka B. , natomiast w pracy z pomocą: Małgosia D. oraz Piotr K..
Roman S.


17.11.2009 „Olimpiada bez granic”- Leszno
    Już po raz drugi mieliśmy okazje uczestniczyć w Olimpiadzie bez granic, która odbyła się 17 listopada w hali sportowej Trapez w Lesznie. Po krótkim powitaniu wszystkich uczestników, nastąpiło zapalenie ognia olimpijskiego i podniesienie flagi olimpijskiej. A po tym, każdy z uczestników miał do wykonania 7 z 8 konkurencji. Do zadań należały: rzut do kosza, rzut do bramki, unihokej, przenoszenie piłki, warcaby itd. Zadania nie były trudne, a my znakomicie się przy tym bawiliśmy. Po zakończeniu konkurencji zjedliśmy pyszny poczęstunek przygotowany przez organizatorów i obejrzeliśmy mecz piłki nożnej Olimpijczycy kontra Samorządowcy. Oczywiście lepszymi piłkarzami okazali się niepełnosprawni Olimpijczycy.
Przyszedł również czas na losowanie nagród, podczas którego zdobyliśmy kilka upominków m.in. paletki do tenisa stołowego, kalendarze ścienne, a także kołdrę. Jednak to nie był koniec, gdyż dla ŚDS-u wygraliśmy jeszcze jedną nagrodę, a był to  telewizor.
Po takich emocjach podczas tego spotkania wróciliśmy szczęśliwi i obsypani nagrodami do ŚDS-u.


                                                                                  Mirosława M., Agnieszka B.

22.11.2009 Andrzejki - „Zielono mi”
27 listopada w naszym Domu odbył się Bal Andrzejkowy pod ekologicznym hasłem „Zielono mi”. Każdy za zadanie miał przyjść ubrany na zielono. Podczas tego spotkania czekały na nas pięknie przystrojone komnaty, w których panie terapeutki przeprowadzały wróżby, m.in. wróżenie z kart, z serca, z kości i szpilek, czytano nam horoskop na następny rok, a także była wróżba z kubkami pod którymi były schowane różne przedmioty. Nie zabrakło również znanej wróżby, czyli lanie woskiem, podczas którego wychodziły nam różne, dziwne figury.
Podczas Andrzejek były również konkurencje o tematyce ekologicznej m.in. segregacja śmieci do poszczególnych worków, a także dopasowanie krajobrazu i odzieży do poszczególnej pory roku i zwierząt do określonych gatunków i miejsca ich zamieszkania.
Nie zabrakło również dobrej muzyki, przy której znakomicie się bawiliśmy oraz loterii fantowej, w której każdy los był wygrywał nagrodę.
Dziękujemy Radzie Domu za zorganizowanie wspaniałych Andrzejek i przeprowadzenie loterii fantowej z pięknymi nagrodami.


 Janina Sz.


 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERIIwww.wloszakowice.pl