Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Salka rehalibitacyjna

 Z życia ŚDS
 Galeria
 LISTOPAD 2010
2.11.2010 Dzień Zaduszny
Dzień Zaduszny jest bardzo ważnym dla nas dniem, gdyż wtedy możemy powspominać naszych przyjaciół, którzy już odeszli od nas. Korzystając z dobrej pogody odwiedziliśmy cmentarze i zapaliliśmy znicze na grobach: p. Kazia, Iwonki,  p. Marii i p. Janki. Mimo, iż odeszli od nas, pamiętamy ich bardzo dobrze...
Michał

zaduszki

13.11.2010 Cecyliada
Kilkoro podopiecznych naszego domu wraz z p. Kierownik i dwiema paniami terapeutkami miało zaszczyt wystąpić we Wschowie na corocznym  przeglądzie piosenki religijnej "Cecyliadzie".Oprócz nas wystąpiło tam wiele innych zespołów i chórów. Po odczekaniu na swoją kolej, każdy zespół mógł zaprezentować się na dużej scenie. Wykonaliśmy 3 piekne utwory: Jałowca dym, Podaj rękę swemu batu oraz W drogę z nami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz miłe upominki. Gdy emocje występu już opadły zaproszeni zostaliśmy  na poczęstunek. Tak spędziliśmy sobotnie popołudnie, które na długo zapadnie w naszej pamięci.
Patrycja


Cecyliada


15.11.2010 II Konkurs recytatorski

Ja i moja Ojczyzna – pod takim hasłem odbył się II Konkurs recytatorski zorganizowany pod patronatem Rady Domu. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Irena Przezbór oraz p. Paweł Borowiec, którzy zasiedli również w kręgu jury. 14 uczetników zaprezentowało się recytując wiersze o niepodległości, żołnierzach poległych w obronie ojczyzny i miłości do Polski. Na koniec nagrodzone zostały osoby, które najpiękniej recytowały utwory. Były także dyplomy dla wszystkich uczestników. Myślę, że każdemu się podobało i zadowolonych nie brakowało. Dziękujemy jury za przybycie, a naszym paniom za przygotowanie tego szczególnego dnia.   
Mirka

konkurs recytatorski

16.11.2010 "Olimpiada bez granic"
Dnia 16 listopada odbył się wspólny wyjazd na zawody sportowe do hali Trapez w Lesznie. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji w postaci ciekawych konkurencji sportowych oraz wilelu znajomych z innych placówek. Udział wzieliśmy w takich zawodach ja: rzut piłką do kosza, strzał kijem od hokeja krążkiem do bramki, przejście po ławkach, rzyt ringiem do celu i inne. Po sprawdzeniu się we wszystkich konkurencjach mogliśmy kibicować podczas meczu piłki nożnej. Po meczu odbyło się losowanie nagród i rozdanie dyplomów z medalami, które wręczył poseł Ziemniak. Były to zawody podczas których wszyscy świetnie się bawili.
Roman

olimpiada

Prace do Puszczykowa
Przez cały październik i listopad przygotowyaliśmy prace na konkurs zorganizowany przez DPM w Puszczykowie pod nazwą Wieczór z Aniołam. Do wykonania było kilka prac plastycznych oraz literackich. W Grudniu będzie ogłoszenie wyników, o których na pewno napiszemy.
Bogusław25.11.2010 Kino
Dnia 25 listopada wybraliśmy się autobusem do Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie na seans filmu animowanego "Żółwik Summy, w 50 lat dookoła świata". Film chociaż był dla dzieci, bardzo nam się podobał. Mogliśmy poznać życie żółwi od najmłodszych lat oraz środowisko w jakim żyją. Bardzo zaciekawiły nas wątki ekologiczne, które przewijały się przez cały film.  Miło spędziliśmy czas i mamy nadzieję, że wkrótce pojedziemy na kolejny seans, bo my bardzo lubimy podróżować.
Małgosia30.11.2010 Andrzejki
We wtorek 30 listopada w naszym domu Rada Domu zorganizowała zabawę Andrzejkową. Dzień minął na tańcach przy skocznej muzyce oraz na wróżbach. Powróżyć sobie mogliśmy lejąc wosk, z którego wychodziły przeróżne ciekawe historie, a także kręcąc butelką i ciągnąc los szczęścia. Najlepszy był I konkurs karaoke, chętni mogli wylosować nr pioesenki, którą następnie musieli zaśpiewać mając przed sobą tekst. Zaserwowany został także słodki poczęstunek, za który bardzo dziękujemy pracowni gospodarstwa domowego i kolegom, którzy to ciasto przynieśli. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Teraz z niecierpliwością czekamy na Mikołajki i Gwiazdkę.
Mirka  

andrzejki 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERIIwww.wloszakowice.pl