Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 LISTOPAD 2011

10.11.2011 Przegląd Piosenki Żołnierskiej

10 listopada w ramach programu "Ja i moja ojczyzna" po raz pierwszy zorganizowany został Przegląd Piosenki Żołnierskiej. Każda pracownia przygotowywała się do przeglądu trenując piosenkę, którą w drodze losowania wybrała. Dzień rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie kilku ważnych informacji dotyczących święta 11 listopada oraz odśpiewania hymnu narodowego. Pracownia muzyczno – tatralna przygotowała także dla przypomnienia postaci Karola Kurpińskiego, utwór Warszawianka – który odsłuchaliśmy z zaciekawieniem. Kolejność prezentacji piosenek ustalona była przez losowanie. Pierwsza wystąpiła pracownia informatyczna z piosenką "Przybyli Ułani", druga muzyczno – tatralna z utworem " Szara Piechota", trzecia gospodarstwa domowego przedstawiając piosenkę "Pierwsza brygada", plastyczno – techniczna zaśpiewała piosenkę "Płynie Wisła, płynie", jako ostatnia wystąpiła pracownia zachowań społecznych w utworze  "Wojenko wojenko". Wspaniale było zaspiewać utwory, które kiedyś często były na ustach naszych dziadków. Każda pracownia zasłużyła na dyplom. Na koniec p. Ola przygotowała nie lada niespodziankę – naukę tańca Poloneza. Staraliśmy się jak mogliśmy, aby pięknie zatańczyć.  Wspaniale wspominamy cały dzień.
Roman i Agnieszka
przegląd

18.11.2011 Andrzejki w Gostyniu
W piątek 18 listopada delegacja naszego Domu wybrała się na zabawę Andrzejkową do ośrodka w Gostyniu. Bawiliśmy się fantastycznie, były tańce, konkursy, a wśród nich konkurs na najładniejszą maskę, którą wygrał nasz Włodziu. Maska Włodzia była inna od pozostałych, zrobił ją z piórek oraz odpadów makulaturowych. Bawiliśmy się jak zawsze doskonale, bardzo dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia :)
Ela M.


gosty21.11.2011 Dzień Pracownika Socjalnego
Każdego roku pamiętamy o naszej kadrze, która właśnie 21 listopada obchodzi swoje święto. W tym roku przygotowaliśmy ciekawe upominki – ręcznie robione zakładki do książki. Pracowaliśmy nad nimi kilka dni, aby były wyjątkowe. Wykorzystując odpady maklulaturowe, udało nam się zrobić bardzo ładne prezenciki. Lubimy dziękować naszej kochanej kadrze za to, że są dla nas i nas wspierają każdego. To dzięki Nim możemy przebywać w Domu i jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. DZIĘKUJEMY!!!
Rada Domu


19.11.2011 Cecyliada
Przegląd Piosenki Religijnej Cecyliada jest cykliczną imprezą organizowaną we Wschowie, podczas której mieliśmy zaszczyt wystąpić po raz drugi. Jak zawsze ćwiczyliśmy prawie miesiąc doskonaląc śpiew utworów: "Uwielbiam Twoje Imię Panie", "Żyć, Żyć, Kochać", "Jesteś królem". To wspaniałe doświadczenie wystąpić przed tak liczną i nieznaną publicznością. Spotkaliśmy się ze słowami uznania i gratulacji, to znak, że nasz występ bardzo się podobał. Dziękujemy oragnizatorom za zaproszenie na tą wspaniałą imprezę i mamy nadzieję "do zobaczenia za rok..."
  Mariusz


cecyliada


30.11.2011 Andrzejki
Cały listopad czekaliśmy właśnie na ten dzień – Andrzejki. W tym roku bawiliśmy sie pod hasłem "Żywioły Natury". Każdy z nas, aby dostosować się do tematyki zabawy, ubrał się w wybrany przez siebie kolor żywiołu. Czerwony symbolizował OGIEŃ, zielony ZIEMIĘ, popielaty POWIETRZE, niebieski WODĘ. Komnaty wróżb udekorowane były kolorystycznie, a wróżyć mogliśmy odpowiednio z żywiołem. W komnacie: wody - uczestnicy mogli łowić w misce z wodą stateczki z wróżbą wykonane z makulatury; ziemi – z drzewa wykonanego z makulatury można było zerwać liść z wróżbą; ognia  - było lanie wosku; powietrza – do nadmnuchanych balonów fruwających po komnacie przyczepione były wróżby, trzeba było jeden złapać.  Na koniec dnia każdy otrzymał dyplom za udział w zabawie. To był dzień pełen pozytywnych wzruszeń, wspaniałych przepowiedni, mamy nadzieję, że choć niektóre się spełnią...
Gosia i PatrycjaandUnia Europejska
Każdego roku pracujemy na Kalendarium Tematycznym. W tym roku omawiamy państwa należące do Uni Europejskiej. Każda pracownia podczas zajęć przygotowuje najważniejsze informacje na temat państwa przypisanego na dany miesiąc. We wrześniu omówiliśmy najważniejsze informacje na temat Uni Europejskiej w październiku opracowaliśmy Słowację, a w listopadzie Czechy. Pracownia informatyczna przedstawia wiadomości ogólne, plastyczno – techniczna zabytki państwowe oraz miasta warte zobaczenia, muzyczno – teatralna pozwala nam na odsłuchanie hymnu państwowego, omawia kompozytorów czeskich oraz wykonawców muzyki rozrywkowej, zachowań społecznych – pomaga nam poznać i nauczyć się kilku zwrotów grzecznościowych w danym języku, poznać zwyczaje oraz ciekawostki danego państwa. Na koniec dnia pracownia gospodartswa domowego raczy nas tradycyjną krajową potrawą. Każdy miesiąc przynosi nam nowe wiadomości i dużo zabawy.
Krzysztofunia

"Akcja Książka"
    Malutkimi krokami uzupełniamy naszą Bibliotekę i Czytelnię ŚDS. Kierujemy do Państwa prośbę, jeżeli znajdują się w państwa zbiorach książkowych takie pozycje, których już nie czytacie, to my chętnie się nimi zaopiekujemy. Chcielibyśmy mieć w naszych zbiorach książki bogato ilustrowane, ciekawe opowiadania i  różne encyklopedie.

Na te wyjątkowe świąteczne chwile
pragniemy złożyć najlepsze życzenia
pogodnych i zdrowych dni.
Aby przybywające na ziemię Dziecię
przyniosło wszystkim nadzieję, pokój w sercu
zdrowie i radość.
Wraz z Bożonarodzeniowymi i Noworocznymi życzeniami
przesyłamy podziękowania dla wszystkich,
którzy okazali nam pomoc, wsparcie i życzliwość
w mijającym 2011 roku.
                                                                     

 Uczestnicy i pracownicy
       Środowiskowego Domu Samopomocy
we Włoszakowicach


Pragnę poinformować, iż w miesiącu grudniu można składać wnioski o przyjęcie do ŚDS na rok 2012. Zainteresowanych z terenu gminy i okolic, terapią zajęciową w naszym Domu prosimy o kontakt telefoniczny na nr 65 5370-125
Kierownik ŚDS
Mariola Żołędziejewska
 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII
www.wloszakowice.pl