Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 LISTOPAD 2013

26.11.2013 Andrzejki w naszym Domu
    Każdego roku pod koniec listopada słychać głośno o organizowanych zabawach pod hasłem Andrzejkowym. W naszym Domu kultywujemy tę tradycję i dlatego hucznie obchodzimy Andrzejki, bawiąc się i wróżąc. W tym roku organizacją całego dnia zajęła się p. Karolinka a wszystko zaczęło się od przypomnienia o tradycjach andrzejkowych oraz cichej wróżby "Grosik na szczęście". W ten magiczny dzień mogliśmy sobie powróżyć na różny sposób - lać wosk, odkrywać Kubeczki, Wróżyć z Jabłka, wbijac szpilkę w Serduszko, losować magiczne Karteczki, oraz rozrzucać Zaczarowane szpilki. Każdy wróżbę miał inną, ale też każdy był zadowolony. Nie zabrakło oczywiście potańcówki przy skocznych rytmach, które serwował nam D.J. p. Grzegorz. Dziękujemy za tak intensywnie wesoły dzień !!!! Teraz będziemy czekać na spełnienie wróżb.
Krzysztof U.   


25.11.2013 "Kto ćwiczy całe życie ten się czuje znakomicie"
    W poniedziałek 25 listopada w naszym Domu po to aby poprawić swoje samopoczucie. Dzień zaczął się od wystąpienia p. Moniki, która przedstawiła plan dnia i zaprosiła do zabawy. Każda pracownia pokonać musiała 6 konkurencji: rzuty do celu, strzały do bramki unihokej, mini tor przeszkód, kręle, podbijanie lotki i quiz sportowy. Najwięcej punktów zdobyła pracownia informatyczna, druga była pracownia zachowań społecznych, a trzecia gospodarstwa domowego. Przyznać musimy, że każde takie sportowe zmagania wywołują u nas  radość i zadowolenie.
Ela M.
23.11.2013 Cecyliada we Wschowie
    W dniach 23 i 24 listopada odbył się XII-Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada" we Wschowie, na którym mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Tak więc w sobotę 23 XI zespół reprezentujący naszą placówkę w składzie: Patrycja, Małgosia, Agnieszka, Angelika, p. Halina, p. Mirka, Mariusz, Bartosz, Daniel, terapeutki p. Bernadetta i p. Marcelina, czuwająca nad całością i dyrygująca  p. Kierownik, oraz wspierający nas instrumentalnie p. Anna i p. Grzegorz wykonali dla publiczności takie utwory, jak: "Otwórz Bogu", "Maryjo Matko Polskiej Ziemi", oraz "Uwielbiam Imię Twoje Panie". każdego roku biorąc udział w przeglądzie towarzyszą nam te piękne emocje i radość z możliwości uwielbiania Boga poprzez śpiew. Już nie możemy się doczekać przyszłego roku. Dziękujemy serdecznie p. Annie za to, że upiększyła nasz śpiew grą na skrzypcach, a pani Kierownik i terapeutom za wielotygodniowe przygotowania.
21.11.2013 Dzień Pracownika Socjalnego
    21 listopada w Nszym Domu po raz kolejny odbyło się święto wszystkich pracowników. Pierwszym etapem naszego spotkania było powitanie przybyłych gości, a prowadzącymi byli p. Patrycja G. oraz Daniel R., którzy przedstwili plan dnia, po czym zaprosili chętne osoby z kadry do udziału w Teleturnieju "Jaka to melodia". Prowadzącym teleturniej był p.Krzysztof U. a jego asystentką p. Ela M. W skład trzech drużyn weszło dziewieć osób. rundy były cztery,w pierwszej sprawdziliśmy znajomość piosenek biesiadnych w drugiej patriotycznych. Trzecia runda to była muzyka rozrywkowa, natomiast runda czwarta decydowała o wejściu do finału. Finał poszedł gładko, drużyna w składzie: p.Kierownik, p. Joanna G. oraz p. Grzegorz,  odgadła wszystkie utwory i tym sposobem wygrała główną nagrodę - Sernikowy torcik. Kolejną częścią naszego spotkania było przedstawienie przez p. Bernadettę krótkich informacji z powstałego na tą okazję Albumu "Ciekawostki z życia kadry", a zadaniem uczestników i pracowników było odgadnięcie "O kim mowa??". Na zakończenie uczestnicy zadedykowali pracownikom piosenkę Hanny Banaszak pt. Pogoda ducha, złożyli życzenia, ofiarowali upominki i zaprosili na słodkie "co nieco".Bardzo dziękujemy przybyłym gościom: p. Wójtowi, p. Giera, p. Klemenskiej, p. Przezbór,  oraz p. Magdzie S. i p. Stefanowi D., a także p. Annie i p. Małgorzacie z delegatury Urzędu Wojewódzkiego, które w tym roku razem z nami świętowały Dzień Pracownika Socjalnego, za obecność, która jest wyrazem szacunku dla naszej kochanej kadry.
16.11.2013 Podsumowanie Projektu "Smaki i Aromaty"
    W sobotę 16 listopada delgacja Naszego Domu wraz z p. Kierownik i p. Karolinką pojechała do Puszczykowa na podsumowanie projektu Smaki i Aromaty. W ramach tego projektu przygotowywaliśmy takie potrawy jak: ślepoki, wychopek, rupotaja, klaćkanka, kulanki oraz prażochę.  Ugoszczeni zostaliśmy jak zawsze bardzo miło. Na przygotowanym stanowisku mogliśmy zaprezentować nasze regionalne potrawy. Do degustacji przygotowaliśmy ślepoki oraz wychopek, a wszystkie przepisy umieszczone zostały w ogólnej książeczce. Czas odwiedzin spędziliśmy bardzo przyjemnie,  wzięliśmy udział w konkursie plastycznym, degustowaliśmy potrawy pozostałych pięciu placówek - było smacznie i wyjątkowo. Dziękujemy DPM w Puszczykowie za możliwość wzięcia udziału w projekcie.
p. Halina F.


 13.11.2013 Zabawa Andrzejkowa w Kościanie
    W środę 13 listopada delegacja naszego Domu wraz z p. Asią O.P. i p. Asia G. wyjechała do Kościana na zabawę Andrzejkową zorganizowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie. Zabawa rozpoczęła się od słodkiego poczęstunku, czyli "coś dla ciała", po którym tańczyliśmy przy muzyce serwowanej przez sympatycznego D.J.. Między tańcami do naszej dyspozycji były wróżki, u których mogliśmy dowiedzieć się różnych rzeczy o naszej przyszłości, a także każdy z nas mógł lać wosk przez magiczny klucz. Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i do zobaczenia :)
Agnieszka B.  

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl