Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
LISTOPAD 2015


2.11.2015 Zaduszki w naszym Domu


    Drugi listopada jest dniem zadumy i wspominek... W naszym Domu każdego roku pamiętamy o przyjaciołach, którzy od nas odeszli. Idziemy na cmentarz i zapalamy znicze. Chwila zadumy pozwala nam na przypomnienie sobie dobrych chwil spędzonych razem z nimi.
Po powrocie z cmentarza obejrzeliśmy film, który umocnił nas w atmosferze zadumy.
Mariusz S.


k    k12.11.2015  Przegląd Pieśni Patriotycznej w Naszym Domu

    11 listopada Odzyskanie Niepodległości świętowaliśmy w domach, a w naszym Ośrodku uczciliśmy to święto Przeglądem Polskiej Pieśni Patriotycznej. Już od dwóch tygodni słychać było dookoła różne pieśni, kiedy to każda pracownia ćwiczyła występ. Na wstępie p. Bernadetta przedstawiła nam kilka najważniejszych informacji na temat święta, przeczytała wiersz i zaprosiła pracownie do występów. Jako pierwsza wystąpiła pracownia rękodzieła artystycznego w utworze "Przybyli Ułani", jako druga pracownia informatyczna z pieśnią "My pierwsza brygada", trzeci wystąpili uczestnicy pracowni krawiecko-dziewiarskiej prezentując pieosenkę "Pałacyk Michla". Jako czwarta wystąpiła pracownia muzyczno-teatralna prezentując piosenkę "Serce w Plecaku", a piąta pracownia plastyczno-techniczna w utworze "Płynie Wisła" i na zakończenie wystąpiła pracownia zachowań społecznych racząc nas piosenką "Pierwsza kadrowa". Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności i tym samym uczcić dawne czasy i ludzi walczących o Niepodległą Polskę.

jj

j

h

k

h


j

j

l
10.11.2015  Zawody kręglarskie w Gostyniu

    Dnia 10 listopada po raz pierwszy pojechaliśmy na zawody kręglarskie go Gostynia. Nasz ośrodek reprezentowały trzy osoby: Daniel, Mariusz i Krzysztof. w rozgrywkach uczestniczyło 12 drużyn i każda starała się uzyskać najlepszy wynik. Poznaliśmy nowych znajomych, a atmosfera była bardzo fajna. Dziękujemy za świetną zabawę :)
Mariusz i Daniel

h
j         jj16.11.2015 Kręgle w naszym Domu

Tak, nam wystarczy gdzieś wyjechać, coś zobaczyć a już mamy głowę pełną pomysłów i chęci do działania :)  Zawody kręglarskie, na których byliśmy w Gostyniu  sprawiły, że zapragnęliśmy zagrać także w naszym Domu.  W grze brała udział każda pracownia, która tworzyła drużynę a także nasze panie z kadry. Każdy wymyślał sobie nazwę. Zabawa była udana, nikt nie czuł się przegrany, liczyła się dla nas dobra zabawa!!! Dziękujemy p. Monice za zorganizowanie wszystkiego.
Ela M.


j

j

j

j


j

j

j

j


j


19.11.2015 Podsumowanie projektu "Na rybnej fali"

Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie przygotował projekt " Na rybnej fali", w którym udział wzięły różne placówki w tym nasza. Każda biorąca udział w przedsięwzięciu placówka otrzymał określoną pulę pieniędzy na zakup produktów potrzebnych do wykonania różnych potraw z ryb oraz  elementów dekoracyjnych. 19 listopada w DPM spotkały się wszystkie placówki biorące udział w projekcie. Trzeba było zaprezentować swoją placówkę opowiadając jak wyglądało realizowanie projektu, a także przygotowanie rybnej degustacji. Między prezentacjami  zorganizowane były różne konkursy sprawdzające wiedzę i umiejętności plastyczne w danym temacie. Gospodarze poczęstowali nas pysznymi, samodzielnie upieczonymi rogalami. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat i upominek. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie, co pozwoliło nam poszerzać naszą wiedzę i umiejętności kulinarne :)
20.11.2015 Zabawa Andrzejkowa w Kościanie

    Koniec tygodnia okazał się dla nas bardzo zabawowy :) Delegacja naszego Domu w składzie Mariusz, Magdalena, Arkadiusz, Ania, Paweł P. wraz z p. Asią G. i p. Adamem wyjechała do Kościana, aby wziąć udział w zabawie z okazji Andrzejek. Towarzystwo oczywiście było przemiłe, tańce i wygibasy, mogliśmy sobie także powróżyć. Przed zakończeniem imprezy zjedliśmy ciepły poczęstunek, po którym wyruszyliśmy w drogę do domu. Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia :)
Paweł P.
k

k

l

k

j

kl

j

k

j


21.11.2015 Cecyliada
21 listopada pojechaliśmy do Wschowy na XIV Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada". Na scenie wschowskiego CKiR-u prezentują się zespoły z różnych placówek, szkół, przedszkoli, schole kościelne oraz chóry. My przygotowywaliśmy się do występu już od miesiąca. Pomagały nam w tym  p. Bernadetka i p. Ola. Zaprezentowaliśmy 3 utwory " Tobie chór aniołów", "Jesteś blisko mnie", "Zaufaj Panu już dziś". Występ przed ogromną publicznością dostarczył nam wielu emocji i radości. Najlepszą nagrodą za nasz śpiew były gromkie brawa publiczności. Otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę oraz dyplom za udział w Przeglądzie, a także plakietki  i słodkie czekolady.
Daniel R.
j

g23.11.2015 Dzień Pracownika Socjalnego

    Tego dnia wszyscy spotkaliśmy się na naszej sali, aby świętować ten ważny dla nas dzień. Na początku Krzysztof i Halinka przeczytali kilka słów na temat samego święta aby przybliżyć nam ideę pomocy społecznej i charakterystykę pracowników socjalnych. Następnie p. Agnieszka w imieniu p. Kierownik, która niestety w tym dniu nie mogła być z nami, przeczytała życzenia dla wszystkich pracowników. Krzysiek wręczył upominki kadrze, następnie kilka słów powiedziała p. Magdalena S. przedstawicielka Rady Rodzin i ofiarowała pracownikom po pięknej róży. Po części oficjalnej przeszliśmy do zabawy, którą przygotowała p. Agnieszka. Dziesięcioro chętnych pracowników wzięło udział w kalamburach. Zabawa była świetna, bo hasła niby proste, ale trudno było je pokazać. Na koniec dnia była słodka niespodzianka - placki przygotowane przez rodziców oraz tort od Rady Rodzin.
Mirka M.


k

k30.11.2015 Andrzejki w naszym Domu

    Tegoroczne Andrzejki różniły się od poprzednich. Dwa tygodnie przed imprezą na naszej gazetce pojawił się plakat informujący o tym, że w naszym Domu odbędzie się zabawa Andrzejkowa, na którą musimy się zapisać, otrzymany bilet był wejściówką na zabawę. Tego dnia obowiązywał strój elegancki, jak na wieczorek Andrzejkowy. Każdy siadał przy stołach w takim towarzystwie jak chciał. Była przerwa na słodkie co nie co, a także na rybkę w sosie pomidorowym, czy rolmopsy.  Zabawa była super, a w przerwach miedzy tańcami odbywało się losowanie nagród z loterii fantowej. Każdy los wygrywał, a fanty były przeróżne. Imprezę prowadził DJ Bity Byta, a stroną gastronomiczną zajęła się p. Asia O-P oraz p. Ada. Dziękujemy za świetną zabawę 
Agnieszka B.

hh


h

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl