Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
LISTOPAD 2016


"Targ smaku"

    W ramach współpracy z Domem Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do realizacji projektu kulinarnego. Tym razem jest to projekt "Targ smaku", w ramach którego bierzemy udział w zajęciach kulinarnych i rękodzielniczych. Przygotowujemy różnorodne potrawy z kasz, makaronów, np. sałatki, zupy, ciasta, potrawy z mięsem itp. oraz zaprawy i weki. Mamy również warsztaty rękodzielnicze, podczas których rozwijamy nasze talenty wykonując ozdoby i dekoracje w drewnie, na szkle itp. na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Zajęcia odbywają się w godzinach terapii, a także w soboty w październiku i listopadzie od 9:00 - 14:00.
Joanna O.

k              jk

j   j

l    k
k02.11.2016 Zaduszki w naszym Domu

    Każdego roku w dzień zaduszek poświęcamy czas na wspomnienie tych naszych przyjaciół, którzy zmarli.  Tym razem dzień przygotowała pracownia informatyczna, która wprowadziła nas teoretycznie w sens zaduszek, a następnie mogliśmy powspominać naszych przyjaciół ogladając prezentację multimedialną ze zdjęciami i filmami. Przyznać się możemy, że z sentymentu niejednemu łezka się pojawiła w oku. W piątek przeszliśmy na cmentarz, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych przyjaciół.
Daniel R.


k

j8.11.2016 Zawody Kręglarskie w Gostyniu

    Reprezentacja naszego Domu w składzie Ela, Konrad oraz Marcin pod opieką p. Moniki pojechaliśmy do Gostynia, aby wziąć udział w zawodach kręglarskich. Spotkaliśmy tam wielu przyjaciół między innymi z Kościana, Gostynia czy Krzywinia. Zawody okazały się bardzo ciekawe, a sama gra przyniosła nam wiele radości. Każdy z nas musiał wykonać po 25 rzutów. Oczywiście był sędzia, który czuwał nad poprawnością przebiegu zawodów. Organizatorzy zapewnili wszystko, co potrzeba do doskonałej zabawy. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.
Ela M.


k  j

  

 


09.11.2016 Integracyjny Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej

9 listopada było święto w naszym Domu – Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej, do którego przygotowywaliśmy się już od wakacji. Impreza odbyła się dzięki Fundacji „Jesteśmy-więc pomagamy”, która wspólnie z pracownikami ŚDS opracowała projekt na konkurs ogłoszony przez Wojewodę Wielkopolskiego." Projekt otrzymał maksymalna ilość punktów i tym samym otrzymał dofinansowanie w ramach programu "Prowadzenie kompleksowego, specjalistycznego wsparcia dla dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością”. Gdy nadszedł dzień 9 listopada spotkaliśmy się na pięknie udekorowanej przez nas sali widowiskowej GOK Włoszakowice. Na przegląd przybyli do nas przyjaciele z: DPS Zimnowoda, ŚDS Gostyń, ŚDS Gozdowo, Ośrodek Wsparcia z Zaburzeniami Psychicznymi Kościan, ŚDS Kościan, ŚDS Krzywiń, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. Piotrusia Pana Leszno,  ŚDS „Wena” Leszno, Warsztaty Terapii Zajęciowej Kościan, Dom Pomocy Maltańskiej Puszczykowo, ŚDS Kąkolewo. Tradycyjnie byli z nami zaproszeni goście:  wicestarosta leszczyński p. Robert Kasperczak, przewodnicząca Rady Gminy p. Irena Przezbór, sekretarz gminy p. Monika Klemenska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie p. Mateusz Juśkiewicz, kierownik OPS p. Elżbieta Guć, p. Aniela Poloszyk, p. Danuta Walkowiak, ks. Andrzej Szulc. Dzień rozpoczęliśmy od powitania wszystkich przybyłych gości i wspólnego wysłuchania Warszawianki Karola Kurpińskiego oraz słodkiego poczęsunku w postaci rogli marcińskich zaserwowanych przez samego św. Marcina  (p. Adam był bardzo dumny z tej roli).. Po części oficjalnej przeszliśmy do przeglądu. Placówki zaprezentowały się w przeróżnych utworach np. Czerwone maki na Monte Casino, Serce w plecaku,  Deszcz jesienny, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Przybyli ułani pod okienko, czy Oka. Drugą częścią przeglądu była swoista patriotyczna biesiada, którą zakończyliśmy pysznym ciepłym poczęstunkiem przygotowanym przez Spółdzielnię Socjalną "Kotwica". Przegląd podsumowaliśmy wręczeniem pamiątkowych dyplomów, statuetek i nagród.
Mirka M.


l

k

k

l

k

k

k

k

l

k

ki

k

k

k

k

k

k

l

k


 


19.11.2016 Cecyliada we Wschowie

    Dnia 19 listopada braliśmy udział w 15-tym Przeglądzie Piosenki Religijnej "Cecyliada" we Wschowie. Grupa w składzie: Mirosława, Agnieszka B., Daniel, Mariusz, Patrycja, Sylwia, Małgorzata, Elżbieta M., Elżbieta Ś, Bartosz z pomocą p. Oli, p. Bernadki i p. Agnieszki wykonała utwory : "Uwielbiam imię Twoje Panie", "Ty świałość dnia" oraz układ taneczny do utworu" Halleluja". Występ nagrodzony został gromkimi brawami i owacją na stojąco. Statuetkę oraz dyplom za udział wręczyła nam sama pani burmistrz Wschowy. Po występie zaproszono nas na poczęstunek. Zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.
Piotr K.


k19.11.2016  Podsumowanie Projektu "Targ smaku" w Puszczykowie

    W sobotę 19 listopada uczestniczyliśmy w zakończeniu projektu "Targ smaku" organizowanym przez DPM w Puszczykowie. Realizując projekt uczyliśmy się pod okiem p. Asi O. przygotowywać potrawy z kaszy i makaronu na słodko oraz wytrawnie, a   p.   Adrianna czuwała nad nami podczas wykonywania prac rękodzielniczych o tematyce świątecznej. Podczas spotkania podsumowującego projekt, każda placówka zaprezentowała stoisko z rękodziełem oraz dwie przygotowane potrawy. My zaserwowaliśmy kaszę kuskus z warzywami i kurczakiem oraz świateczną sałatkę makaronową. Wszystko według naszych autorskich przepisów. Mieliśmy także możliwość spróbować potraw przygotowanych przez inne placówki. Najbardziej smakowały nam pyzy z farszem z kaszy i mięsa zapieczone z serem żółtym z sosem czosnkowym. Były też smaczne ciasta i rogaliki. Uczestniczyliśmy w konkursach zorganizowanych przez gospodarzy takich jak: rozwiązanie krzyżówki, malowanie plakatu pod hasłem "Targ smaku", wyklejanie przestrzennej choinki z makaronu. Do domu wracaliśmy zadowoleni, najedzeni i bogatsi o nowe doświadczenie. Otrzymaliśmy oczywiście certyfikaty i upominki. To był wspaniały i niezapomnaiany dzień. Dziekujemy za możliwość uczestniczenia w projekcie.
Marcin D.


l

k

l 
21.11.2016 Dzień pracownika socjalnego

    Dzień pracowika socjalnego to ważny dla nas dzień, ponieważ jest to moment kiedy możemy szczególnie podziękować naszej całej kadrze za ich pracę. Od rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia kilku ważnych informacji na temat istoty pracy socjalnej. Następnie kilka słów powiedziała nasza p. Kierownik, która złożyła życzenia kadrze oraz podziękowała za całoroczną pracę. Głos zabrał także obecny p. Wójt pięknie mówiąc o tym jak nie łatwa jest praca socjalna i jak wiele serca trzeba w nią włożyć. Po części oficjalnej odbyła się projekcja prezentacji multimedialnej z 10 lecia naszego Domu oraz słodki poczęstunek. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Wójt, p. Sekretarz Monika Klemenska, przedstawiciel Firmy Werner Kenkel p. Aldona Wiśniewska, p. Irena Przezbór, p. Aniela Poloszyk oraz przedstawiciele Rady Rodzin p. Magdalena Spławska oraz p. Stefan Dederek. To był mile sędzony czas.
Patrycja G.


l

l

k

k

24.11.2016 Andrzejki w Kościanie

    Na zaproszenie ŚDS z Kościana wzięliśmy udział w świetnej zabawie  Andrzejkowej. Z naszego Domu pojechali: Ewa, Konrad i Ania. Zadaniem każdej delegacji było przygotowanie czarodziejskiej różdżki która brała udział w uroczystej prezentacji. Nasza różdżka zajęła czwarte miejsce. Zabawa taneczna przeplatana była różnymi ciekawymi wróżbami, nie zabrakło oczywiście lania wosku. Zabawa taneczna zapewniła nam bardzo dużo ruchu dzięki czemu do domu wracaliśmy zreklaksowani. Gospodarze zapewnili nam także ciepły poczęstunek i słodkie niespodzianki. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia :)
Ania R.l

k

k

k29.11.2016 Wernisaż podsumowujący VII Wielkopolski Przegląd Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych "Inny świat jest tu".

    We wtorek 29 listopada p. Adrianna wraz z Elą M., Agnieszką K. i Mirką M. Pojechały do Muzeum Regionalnego w Kościanie, aby wziąć udział w wernisażu konkursowych prac plastycznych. Spotkanie rozpoczęło się spektaklem pod tytułem "Stworzaki", po którym odbyło sie podsumowanie konkursu i przyznanie wyróżnień oraz nagród. Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że została doceniona praca Eli i otrzymała ona wyróżnienie. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.
Mirka M. DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl