Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria8.11.2017 II INTEGRACYJNY PRZEGLĄD POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

       Dzień 8 listopada, był dla nas bardzo wyjątkowy, gdyż był dniem patriotycznych wzruszeń. Dzięki Fundacji "Jesteśmy - więc pomagamy" mogliśmy po raz drugi zorganizować Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej, spotkać się z przyjaciółmi naszego Domu oraz uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości naszego kraju. Przybyły do nas dlegacje z wielu placówek: ŚDS Leszno, ŚDS "Wena" Leszno, ŚDS Kąkolewo, ŚDS Kościan, DPM Puszczykowo, DPS Zimnowoda, WTZ Rydzyna, WTZ Kościan, OREW Leszno. Tradycyjnie byli z nami zaproszeni goście: Wicestarosta leszczyński p. Robert Kasperczak, Przewodnicząca Rady Gminy p. Irena Przezbór, Sekretarz Gminy p. Monika Klemenska,  Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice p. Aniela Poloszyk, Prezes Zarządu Werner Kenkel Spółka z o.o. p. Halina Florek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Elżbieta Guć, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach p. Monika Lucerek, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich p. Danuta Walkowiak, Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach ks. Andrzej Szulc, członkowie Rady Rodzin przy naszym ŚDS p. Stefan Dederek oraz p. Krystyna Kita. Spotkanie odbyło się w sali GOK, która pięknie udekorowana wraz z napływem gości wypełniła się po brzegi.  Przegląd rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania "Warszawianki" Karola Kurpińskiego i tym samym uroczystego otwarcia imprezy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty św. Marcina (w tajemnicy zdradzimy, że na jeden dzień został nim nasz p. Adam), który  obdarował wszystkich zebranych pysznymi marcińskimi rogalami. Wydarzenie uświetnione zostało występem Zespołu Śpiewaczego "Śpiewaj z nami" pod kierunkiem p. Marioli Jagodzik, który podsumowując występy uczestników wykonał wiele pięknych patriotycznych pieśni. Po wręczeniu dyplomów, statuetek oraz nagród był czas na ciepły posiłek, który przygotowały dla nas panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tak pięknego dnia.
Patrycja G., Małgosia D., Piotr K.
l

k

ll     l

l

k

k

kl

l

l

l

l    18.11.2017 XVI Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada"

    Dla wszystkich kochajacych muzykę kościelną listopad jest miesiącem ważnym, gdyż 22 dnia tego miesiąca obchodzimy święto św. Cecylii,  uważanej za patronkę śpiewu, muzyki kościelnej, chórów i organistów. Z tej okazji już po raz siódmy delegacja naszego Domu wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej "Cecyliada" organizowanym przez Akcję Katolicką przy parafii św. Stanisława Bp i Męczennika we Wschowie. Nasza grupa w składzie: Ela M., Agnieszka B., Patrycja G., Daniel R., Małgosia D., Piotr K. i ja, pod kierunkiem p. Oli, i z pomocą p. Bernadetty, p. Agnieszki oraz p. Kierownik wykonała utwory: "Wejdźmy do Jego bram", "Pioseneczka" oraz "Cóż za cudowny świat". Nasze wykonanie podobało sie tak bardzo, że otrzymaliśmy owacje na stojąco. Zanim opuściliśmy scenę zostaliśmy obdarowani statuetką, dyplomem oraz obrazkiem z wizerunkiem św. Cecylii. Gdy emocje opadły udaliśmy się na ciepły posiłek i rozmowy ze spotkanymi tam znajomymi. Do domu wróciliśmy z uśmiechem na twarzy.
Mariusz S.

j

l
21.11.2017 Dzień Pracownika Socjalnego

    Do obchodów Dnia Pracownika Socjalnego przygotowywaliśmy się od tygodnia. To święto jest dla nas ważne, tak, jak ważni są wszyscy pracownicy naszego Domu. W prosty, płynący prosto z serca sposób pragnęliśmy podziękować kadrze, za wszystko, czym nas obdarowują każdego dnia. Gdy  na sali zebraliśmy się już wszyscy, rozpoczęliśmy od części artystycznej, którą było przedstawienie w formie afiszów wszelkich rzeczy, za które serdecznie dziękujemy! Nie zabrakło także przemowy p. Kierownik i zaproszonych gości.  Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy przy stole zastawionym słodkościami. Dzień minął przyjemnie i w radosnej atmosferze.
Halina F.
   k

l


k
k


23.11.2017 "Jesienne cudaki" - Konkurs w ramach programu "Moja rodzina i ja"
  
     Jesienią jest wiele powodów do radości. Rada Domu wykorzystała to i ogłosiła konkurs plastyczny zatytuowany "Jesienne cudaki". Można było wykonać zwierzę, oryginalną kompozycję, czy postać wykorzystując do tego zebrane jesienne skarby, liście, żołędzie, jarzębinę, mech a nawet dynie. Prac zgłoszonych na konkurs było 12. Magdalena, Mariusz, p. Halinka, Ela M. i Patrycja otrzymali dyplomy za udział, a wyróżnione zostały prace Agnieszki, Ewy, Arka, Piotra B., Piotra K., oraz Bartosza. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz upominki.  
Ela M.


k              k

k   k

j     k

j k
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl