Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria






Od czerwca do listopada tego roku  bierzemy udział w realizacji projektu - "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona", który został opracowany przez fundację i uzyskał akceptację, a tym samym dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert.



05.11.2019 Turniej Boccia
    Turnieju w Boccia u nas jeszcze nie było, dlatego p. Beata rozpoczęła go od wyjaśnienia na czym polega gra. Wymieniliśmy także różnice między grą nam znaną - Boule, a dzisiaj poznaną Bocccia. Po teoretycznym wstępie rozpoczęlismy rywalizację. Gra była ciekawa i wymagająca precyzji. Na podium stanęli: Mateusz W., Wojciech S. oraz Paweł J. Dyplomy i nagrody wręczyła p. kierownik wraz z p. Beatką.
Ela M.

l

k

k


k




08.11.2019 Dzień Zaduszny w naszym Domu

Każdego roku pamietamy o naszych zmarłych przyjaciołach zapalając na ich grobach znicze.

Mateusz W.


k

l



08.11.2019 Rajd pod włoszakowicki pomnik przyrody

    To już ostatni rajd pieszy w ramach realizowanego projektu "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona". Tym razem udaliśmy się do włoszakowickiego parku, gdzie rośnie ogromny platan - drzewo będące pomnikiem przyrody. Na miejscu utrwaliliśmy sobie wszystkie wiadomości na temat pomników przyrody. Był to bardzo przyjemny rajd, gdyż pogoda nam dopisała, a jesień w parku maluje się pięknymi barwami.
Marcin D.

k

k



12.11.2019 Chcę być patriotą

    We wtorek tuż po święcie 11 listopada, nasza pani pedagog przeprowadziła z nami zajęcia edukacyjne promujące patriotyzm oraz utrwalające wiedzę na temat minionego święta.
Agnieszka B.

j

j

k


k



13.11.2019 Natura 2000

    Tą tematyką objęte zostały ostatnie zajęcia edukacyjne przeprowadzone w ramach realizowanego projektu - "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona". Przybliżyły nam one pojęcie NATURA 2000,  z którym mało kto z nas wcześniej sie spotkał. Poznaliśmy zasady nadawania miejscom miana NATURA 2000, mogliśmy obejrzeć na filmach edukacyjnych niektóre z takich obszarów oraz dowiedzieliśmy się, co chronią.
Małgosia D.

k 



16.11.2019 XVIII Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada"

    Kolejny raz mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Religijnej "Cecyliada" zorganizowanym przez Akcję Katolicką przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Przegląd odbył się w sali widowiskowej CKiR we Wschowie. W tym roku zaprezentowaliśmy się w utworze "Panie proszę przyjdź" oraz układzie tanecznym do utworu Zbigniewa Wodeckiego "Umiemy żyć obok zła". Jak zawsze zostaliśmy miło przyjęci i nagrodzeni gromkimi brawami. Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia w przyszłym roku.
Agnieszka B.

k

k

j




18.11.2019  " Przyroda na papierze"  - konkurs plastyczny zorganizowany w ramach realizacji projektu "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona"

    Wszystko to, co zobaczyliśmy, przeżyliśmy, czego się dowiedzieliśmy i każde spotkanie z ciekawymi ludźmi zostało w naszej pamięci. Tego dnia mogliśmy wyrazić to w pracy plastycznej, którą wykonaliśmy podczas zorganizowanego konkursu plastycznego.
Marcin D.

 k 

k

k

k




19.11.2019 Mistrzostwa "Precyzji i dokładności"

    Sprawdzanie naszej dokładności i precyzji odbywa się każdego roku. W tym roku p. Beata zorganizowała bardzo ciekawe i śmieszne konkurencje, w których walczyliśmy zacięcie, aby pokazać, że nasze umiejętności nadal są na wysokim poziomie. To był emocjonujący dzień!!!
Elżbieta M.

l

k

l

l




20-28.11. Zajęcia podsumowujące realizowany projekt "Nasza wielkopolska przyroda i jej ochrona"

Nadszedł czas na zajęcia podsumowujace nasz projekt.

20.11. - zaczęliśmy od konkursowych zajęć plastycznych podczas których każdy z nas malował, kolorował czy wyklejał obrazy przypominajace nam o wydarzeniach, miejscach, które zwiedziliśmy, spotkaniach z ciekawymi ludźmi i utrwalajace wiedzę zdobytą na zajęciach edukacyjnych.
22.11. - obejrzeliśmy zdjęcia z zajęć edukacyjnych, rajdów, wycieczek i spotkań ze strażnikami przyrody, a 23.11. filmy z wycieczek edukacyjnych do Gołuchowa, Kórnika i Rogalina, Śremu oraz Wolsztyna.
25.11. - utrwalanie wiedzy poprzez zabawę - wykorzystując gry edukacyjne powtórzyliśmy wiadomości przyrodnicze przyswojone podczas realizacji zadań wynikających z projektu.
27.11. - był to dzień biblioterapii, muzykoterapii i relaksacji w jednym, gdyż p. Asia czytając wiersze ćwiczyła z nami rozpoznawanie odgłosów przyrody, a wsłuchując się w przygody Detektywa Łodygi utrwalaliśmy wiedzę o przyrodzie.
28.11.- to był dzień ostatecznego sprawdzenia naszej wiedzy. Rozwiązując krzyżówki, zagadki, układając puzzle i grając w gry edukacyjne p. Asia sprawdziła poziom naszej wiedzy.
Mateusz W.

l

k

k

k

k



l


k

k

l

k





22.11.2019 Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w naszym Domu

    Tegoroczny Dzień Pracownika Socjalnego obchodziliśmy w naszym Domu 22 listopada. Na ten dzień p. Adrianna wraz z uczestnikami przygotowała szczególne życzenia  dla wszystkich pracowników ŚDS oraz zostały wręczone upominki w formie smacznej herbatki. Nie zabrakło oczywiście gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Karolina Chlebowska, p. Irena Przezbór, p. Marek Wąsowicz oraz p. Magdalena Spławska jako przedstawiciel Rady Rodzin ŚDS. Pani Chlebowska w imieniu p. wójta obdarowala pracowników kwiatami, a p. Spławska w imieniu wszystkich rodziców i opiekunów wręczyła kadrze ozdobne drzewka. Po oficjalnej części był czas na slodkie co nieco oraz kawkę w miłym towarzystwie. Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom socjalnym wszystkiego co najlepsze.
Mirosława M.
j

k

k

k




23.11.2019  Zajęcia prozdrowotne

    Nasze panie pielęgniarki systematycznie dbają o nasze zdrowie organizując zajęcia edukacyjne, na których przypominają nam jak musimy się odżywiać, ubierać, itp. Tym razem p. Marysia pracowała z nami nad tematem "My się grypy nie boimy", przedstawiajćc nam sposoby na niechorowanie i wskazała działania, jakie musimy podejmować w przypadku gdy już dopadnie nas choroba.
Mirosława M.


27.11.2019 Andrzejki w Kościanie

    Na zaproszenie WTZ w Kościanie, delegacja naszego Domu w składzie: Elżbieta M., Mateusz W., Arkadiusz D., Katarzyna D wraz z p. Asią O. i p. Adamem wzięła udział w Zabawie Andrzejkowej. Oczywiście były tańce, wróżby i świetna zabawa w towarzystwie znajomych z innych placówek. W tym roku zorganizowany został konkurs na "Czarodziejską miotłę". Bardzo nam się podobało, w dobrym samopoczuciu i zadowoleni wróciliśmy do ośrodka. Do zobaczenia w przyszłym roku.


k

k

l

k

k





28.11.2019 VIII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "FART"

28 listopada 5-osobowa delegacja naszego Domu pojechała wraz z p. Olą, p. Moniką, p. Małgosią i p. Adamem do Bydgoszczy na Festiwal, w którym udział wzięliśmy po raz pierwszy. "Psikus" - tak nazwana została nasza grupa, a zaprezentowała się w układzie tanecznym pt. "W przyjaźni moc" do piosenki Zbigniewa Wodeckiego "Nauczmy sie żyć obok siebie", co zgodne było z tematem przewodnim festiwalu, który brzmiał "Bądź moim Przyjacielem". Występ nasz bardzo się podobał, gdyż nagrodzony został ogromnymi brawami, a co najważniejsze otrzymaliśmy wyróżnienie z czego jesteśmy ogromnie dumni. To było ciekawe doświadczenie, gdyż nigdy nie występowaliśmy przed tak liczną widownią, ale lubimy takie wyzwania - już czekamy na kolejne.
Daniel R.

k

k

k







29.11.2019 Andrzejki w naszym Domu

    Już koniec listopada - co oznacza, że nadszedł czas na zabawę Andrzejkową! W tym roku tańcom nie było końca, oczywiście był także czas na wróżby i słodkie co nieco. Myslę, że każdy usłyszał swój ulubiony utwór co wprawiło go w doskonały nastrój. 
Agnieszka B.
  

k

j

k

lNNa







www.wloszakowice.pl