Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
  Luty 2010
Jasełka w ZS w Jezierzycach Kościelnych
    2 lutego dzięki gościnności uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Jezierzycach Kościelnych mogliśmy oglądać Jasełka w wykonaniu kl. II i III. Występy młodych aktorów bardzo nam się podobały. Później był wspólny poczęstunek, miło spędziliśmy czas. Dziękujemy za zaproszenie.
Agnieszka B.

Zabawa walentynkowa a ŚDS w Kościanie

przedstawienie "Kobietki"

    10.02.delegacja ŚDS pojechała na bal karnawałowo - walentynkowy organizowany przez ŚDS oraz WTZ w Kościanie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji między innymi występ kabaretu z Krakowa, z przedstawieniem pt. ,,Kobietki”. Następnie po przedstawieniu rozpoczęła sie zabawa taneczna z ciekawymi konkurencjami: taniec z balonem, wybory króla i królowej balu oraz wiele innych zabaw. Później przyszła pora na ciepły posiłek oraz kawę. Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi:)
Krzysztof Utracik

Zabawa karnawałowa w WTZ w Rydzynie

zabawa karnawałowa w Rydzynie

Dnia 10 lutego delegacja podopiecznych ŚDS wraz z opiekunami miała okazję uczestniczyć z zabawie karnawałowej organizowanej przez WTZ z Rydzyny. Najpierw odbyło się uroczyste powitanie wszystkich zaproszonych gości, a później zabawa taneczna w kolorowych przebraniach. Po przerwie na poczęstunek wróciliśmy na parkiet by dalej bawić się i szaleć przy wtórze orkiestry. Zabawa się udała, a nam pozostały miłe wspomnienia i wrażenia.
Patrycja G. 

Bal ostatkowy w DPS w Zimnowodzie

Bal ostatkowy w Zimnowodzie

    Jak co roku również i tym razem otrzymaliśmy zaproszenie na bal ostatkowy organizowany przez naszych przyjaciół z DPS w Zimnowodzie. Nasza delegacja wzięła udział w „szampańskiej” zabawie z licznymi konkursami m. in. na najdłuższą serpentynę zrobioną z papieru, konkurs taneczny w ozdobnych spódnicach oraz konkurs tańca towarzyskiego, w którym para z naszego ŚDS-u – Ela i Włodzimierz zajęli I miejsce i otrzymali nagrodę publiczności.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów był również pokaz tańca towarzyskiego oraz strojów do tańca. Bawiliśmy się fantastycznie.  
Ela M.

Bal ostatkowo-walentynkowy w Naszym Domu
zabawa ŚDS
    Zakończeniem hucznego karnawału i wielu imprez towarzyskich, na które zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnione ośrodki była zabawa walentynkowo – ostatkowa zorganizowana przez Radę Domu. W ramach terapii przygotowaliśmy kotyliony, które były biletami na naszą zabawę.

     Przy muzyce oraz licznych konkursach z nagrodami i poczęstunkiem przygotowanym przez pracownie gospodarstwa domowego zakończyliśmy okres karnawału. Pozostaną nam zdjęcia i niezatarte wspomnienia przyjemnie spędzonych chwil.
Krzysztof U.

Spotkania z cyklu „Ludzie z pasją”

wizyta Poloszyka

W lutym w okresie zimowych zajęć feryjnych zapoczątkowaliśmy cykl spotkań z „ludźmi z pasją”.
Pierwszym naszym gościem był pan Marek Poloszyk, który opowiadał nam o pasji jaką jest myślistwo. O przynależności do związku łowieckiego i wynikających z tego obowiązkach, a także o dokarmianiu ptaków i zwierząt leśnych w okresie zimowym.
Kolejnym naszym gościem był pan Jan Husiatyński, który wprowadził nas w świat sportu i dyscyplin olimpijskich, opowiadał również o swojej pasji do sportu.
Dzięki tym wizytą mogliśmy poszerzyć nasz zakres wiedzy, wymienić poglądy i porozmawiać o naszych pasjach.


 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERIIwww.wloszakowice.pl