Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
LUTY 2016


23.02. Spotkanie z rekolekcjonistą

    W tym tygodniu we Włoszakowicach trwają rekolekcje. Ksiądz rekolekcjonista wraz z proboszczem i wikarym postanowili odwiedzić także nasz Dom. Usłyszeliśmy kilka słów na temat św. Jana Bosco a także pośpiewaliśmy wesoło. To było bardzo miłe spotkanie. W czwartek wybieramy się na nauki rekolekcyjne dla chorych do parafialnego Kościoła, a po powrocie obejrzymy film  opowiadający historię św. Jana Bosco. To pierwsze nasze przygotowania do świat.
Mariusz

k

g
22.02. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Mimo iż ten dzień świętowany jest już od 15 lat my obchodziliśmy go po raz pierwszy. P. Asia G. wraz z grupą przygotowała dla nas ciekawy scenariusz dnia. Na początku poznaliśmy idee dnia, zrozumieliśmy dlaczego został on ustanowiony i jakie wydarzenia to spowodowały. Następnie przeszliśmy do konkursu indywidualnego na uczestnika najlepiej znającego nasz język ojczysty. W tym czasie pozostali mogli się wsłuchać w wiersze Jana Brzechwy , które odczytywała p. Adrianna. Zadania w konkursie były różne trzeba było rozszyfrować związki frazeologiczne, wskazać poprawny wyraz, określić ortograficzną poprawność, uzupełnić przysłowia i łamać sobie język na krótszych czy dłuższych wierszykach.
Krzysztof

j

kl


j19.02.2016 Inauguracja Studia Urody "Caroline"


    W piątkowe południe spotkaliśmy się na sali w naszym Domu, aby uroczyście otworzyć wewnętrzne studio urody. Panie, które będą prowadziły studio to p. Marcelina, p. Asia O-P i p. Małgosia. Na początku nastąpiło wprowadzenie w tematykę zajęć z wizażu, fryzjerstwa i zabiegów kosmetycznych. Następnie dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących planu pracy oraz prezentacja poszczególnych stanowisk. Spotkanie zakończyliśmy projekcją filmu na temat dawnych strojów i dbania o urodę.

l

j

j

j16.02.  Spotkanie z Żużlowcami

    Wtorek dla włoszakowickich kibiców żużla był szczęśliwym dniem, gdyż zawitała u nas leszczyńska drużyna Byków! Spotkanie było niesamowite.
k

h

12.02.2016 Rajd pieszy "Bałwan"

     W mglistą, trochę wilgotną sobotę spotkaliśmy się przy szkole we Włoszakowicach, aby wyruszyć na Rajd pieszy leśnymi ścieżkami z miejscem docelowym - Leśniczówką w Krzyżowcu. Grupa w składzie Daniel, Mariusz, Arek, Agnieszka B. wraz z, p. Moniką, p. Agnieszką, p. Olą, p. Asią p. Sabiną, Tymkiem, Antkiem i Jasiem szła podziwiając uroki leśnych klimatów. Trasę wyznaczyła nam p. Monika, która jako przewodnik sprawdziła się świetnie. Gdy dotarliśmy do celu czekała tam na nas ciepła herbata, kiełbaska i ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać. Bardzo nam się podobało. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i już zapisujemy się na następny rajd 9 kwietnia.

Daniel
l

j
 09.02.2016 Ostatkowo-walentynkowa zabawa w naszym Domu

    Tak, tak... to już ostatki. Jutro zaczynamy okres wielkiego postu. Zatem, aby przed tym długim czasem tanecznej abstynencji zabawić się na całego p. Ola wraz ze swoją grupą zorganizowała dla nas zabawę ostatkowo-walentynkową. Tego dnia każdy z nas musiał mieć w swoim stroju jakiś czerwony akcent, dzięki czemu na sali było czerwono :) Po powitaniu wszystkich uczestników przeszliśmy do tańców w rytm naszych muzycznych dedykacji. W trakcie zabawy odbyły się kokurencje: taniec na serduszkach z papieru, taniec z balonem czy krążące serduszko. Śmiechu było mnóstwo, a wytańczyliśmy się za wszystkie czasy!!!
Krzysztof U.

k

j

j

l
 04.02.2016 Bal karnawałowy u naszych przyjaciół w Lesznie

    4 lutego delegacja naszego Domu w składzie Krzysiek, Piotr, Mirka i Agnieszka B. uczestniczyła w zabawie karnawałowej zorganizowane w ŚDS-ie w Lesznie. Zabawa była bardzo fajna, dużo tańczyliśmy, poznaliśmy nowych kolegów, ale także utrwalaliśmy przyjaźnie. Tańczyliśmy i bawiliśmy się na całego przy skocznej muzyce. Były także chwile, aby się wzmocnić smacznym poczęstunkiem i słodkościami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!
Piotr
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl