Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


 
13.02.2020 Walentynki w naszym Domu

     13 lutego w naszym Domu odbył się Bal walentynkowy - "Italiano Vero" przygotowany przez p. Olę i p. Bernadkę. Na początku imprezy terapeutki opowiedziały nam jak to przyjaźń niejedno ma imię, po czym każdy z nas przykleił małe serce ze swoim imieniem na ogromnym sercu specjalnie przygotowanym na to święto. Zgodnie z tematyką przewodnią tańczyliśmy wyłącznie do włoskich utworów, a każdy z nas prezentował sie w ciekawej karnawałowej masce. Niespodzianką przygotowaną przez pracownię muzyczną-teatralną była nauka układu tanecznego do piosenki "Mama Mia". Dużo śmiechu wywołały zabawy walentynkowe, a w przerwie na słodkie co nieco zajadaliśmy się pyszną Panna cottą popijając włoskim cappucino. Dzień zakończył się wręczeniem walentynek oraz poczęstunkiem - iście włoską pizzą przygotowaną przez p. Asię O.
Agnieszka B.

l

l

l

k

l

l

l

l20.02.2020 Tłusty czwartek - czas na pączki !!!

    Jak to jest w tradycji tłustego czwartku, w naszym menu nie mogło zabraknąć pączków. Tym razem postanowiliśmy wyjść do kawiarni "Szarlotka", gdzie przy kawce i herbatce degustowaliśmy przepyszne pączki oraz faworki. Rozmowom nie było końca. To był piękny słoneczny dzień, co tym bardziej wprawiło nas w doskonały nastrój. Do ośrodka wróciliśmy przechodząc przez włoszakowicki park gdzie już widać wiosnę!
Daniel R.

l

l  l

l

k
27.02.2020 Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
w naszym Domu

    W czwartek 27 lutego p. Asia G. przygotowała dla nas zajęcia, na których rozmawialiśmy o języku ojczystym. To były ciekawe zajęcia, podczas których przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest pielęgnowanie języka polskiego. Na początku wsłuchiwaliśmy się w teksty wypowiadane przez obcokrajowców, aby poznać różnorodność języków. Pani Asia włączyła nam audiobooki – wiersze Juliana Tuwima czytane przez Piotra Fronczewskiego, podczas słuchania których było dużo śmiechu. Mogliśmy także poćwiczyć nasze aparaty mowy dmuchając, prawidłowo oddychając, czy wypowiadając skomplikowane językowe łamańce.   Nie zabrakło zadań bardziej wymagających wśród których było układanie słów z sylab, rozkodowywanie haseł czy słowne wykreślanki. Dzień minął nam bardzo radośnie.
Marcin D.


k

k

k
www.wloszakowice.pl