Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 ARCHIWUM - MAJ 2009

„Piknik Strażacki”
W tym roku po raz pierwszy w historii ŚDS, w dzień świętego Floriana, czyli w święto strażaka, Rada Rodzin zorganizowała nam Piknik Strażacki, który odbył sie w wigwamie w Wijewie. Piknik rozpoczęliśmy pyszną kawą i ciastem, w trakcie, której p. Stefan opowiedział nam krótką historię powstania wigwamu na tym terenie, a następnie złożyliśmy życzenia i odśpiewaliśmy „Sto lat” naszej pani Kierownik, która w przeddzień obchodziła swoje imieniny. W zamian za życzenia zostaliśmy obdarowani pysznymi lodami. Podczas tego święta został rozegrany mecz piłki nożnej, Kadra kontra Podopieczni, a także zostały przeprowadzone konkurencje sprawnościowe dla podopiecznych takie jak: bieg z przeszkodami, strzały na bramkę itp.. Głównym punktem programu był przyjazd wozu strażackiego z OSP Wijewo i przedstawienie przez p. Stefana sprzętu ratowniczego, potrzebnego podczas pożaru jak i wypadków. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomu i Ody do Strażaków na ręce Komendanta OSP w Wijewie specjalnie napisanej przez podopiecznych i terapeutów z okazji ich święta. Po tych wszystkich atrakcjach udaliśmy sie na kiełbaskę z grilla i wspólne śpiewy. Zmęczeni, ale zadowoleni z tak miłego dnia wróciliśmy do swoich domów.
Michał K.„Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”


Dnia 6 maja 2009r. reprezentanci naszego Domu udali się do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Lesznie na obchody z okazji „Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Ze względu na warunki pogodowe, przemarsz na leszczyński rynek został odwołany. Jednak reszta punktów programu odbyła się zgodnie z harmonogramem. W ośrodku czekało na nas wiele niespodzianek. Wszystko zaczęło się od wręczenia petycji prezydentowi miasta Leszna przez rodzica jednego z podopiecznych, następnie gospodarze wystąpili w przedstawieniu mówiącym o wizycie w muzeum, a także mieliśmy okazję wysłuchać orkiestry dętej z Leszna. Wszystkie te występy bardzo nam się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. A na koniec czekał na nas pyszny poczęstunek. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do ŚDS-u.
Bogusław J.

„ Miłe spotkanie u przedszkolaków”

Dnia 12 maja na zaproszenie przedszkolaków i ich opiekunów, udaliśmy się wraz z terapeutami na występ przygotowany przez nich samych. Mogliśmy obejrzeć widowisko artystyczne o tematyce ekologicznej oraz przedstawienie nawiązujące do zdrowego odżywiania. Była to dla nas duża frajda zobaczyć jak przedszkolaki potrafią występować i wcielić w małych aktorów. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i opiekunom za zaproszenie i juz nie długo znów sie spotkamy, tym razem u nas.
Małgorzata D.


„Kosmos – Puszczykowo”

Już po raz kolejny mieliśmy możliwość pojechania do Puszczykowa do Domu Pomocy Maltańskiej na wernisaż prac plastycznych, tym razem pod hasłem „Kosmos”. Reprezentacja ŚDS-u wraz z p. Kierownik udała się na podsumowanie konkursu, w którym także brała udział. Do wykonania mieliśmy takie prace jak: nie-ziemska istota, pojazd kosmiczny, prace płaskie przedstawiające widok z Marsa, a także prace literackie pt. „Elektrycerze” i „Galaktyka marzeń”. Na samym początku gospodarze wystawili przedstawienie o Kosmosie, a następnie udaliśmy się na pyszny poczęstunek. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników. A czekać było warto, gdyż nasza placówka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii - pojazd kosmiczny, wykonanego przez pracownię informatyczną. W nagrodę otrzymaliśmy piękne dyplomy oraz materiały potrzebne nam do wykonywania prac plastycznych. Zadowoleni, z uśmiechami na twarzach wracaliśmy do rodzinnych domów. Już czekamy na kolejna edycję konkursów organizowanych przez tą placówkę.
Piotr K.„Wyjazd na basen”

20 maja udaliśmy się wraz z p. Kierownik, terapeutami i wolontariuszami na basen „Akwawit” w Lesznie. Tam korzystaliśmy z kąpieli w dużym i średnim basenie, z jacuzzi oraz ze zjeżdżalni. Wyjazd był bardzo udany i przysporzył nam wiele radości. Dziękujemy Centrum Konferencji i Rekreacji „Akwawit” Sp. z o.o. w Lesznie za promocyjną cenę biletu wstępu.
Podopieczni ŚDS„My też tam byliśmy”

W dniach 21-22 maja mieliśmy okazję uczestniczyć w przesłuchaniach XIV Akademickiego Konkursu Klarnetowego na Sali Trójkątnej we Włoszakowicach. Z bliska mogliśmy zobaczyć jak przebiega konkurs, skład komisji, zobaczyć jak wygląda i brzmi klarnet, a także wysłuchać z programu obowiązkowego Koncert B-dur znanego kompozytora Karola Kurpińskiego i Le Tombeau de Ravel. Valse caprices A. Benjamina przy akompaniamencie fortepianu. Pięknie dziękujemy za możliwość bycia i usłyszenia tych przesłuchań.
Podopieczni ŚDS„Piknik Rodzinny”


    Dnia 28 maja 2009r., ŚDS wraz z Zespołem Caritas zorganizował już trzeci  z kolei „Piknik Rodzinny” z okazji Dnia Matki. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Stanisław Waligóra, p. Krzysztof Giera, p. Irena Przezbór. p. Halina Florek oraz panie Karolina Nowak i Anna Nowak. Wszystko zaczęło się o godz. 10:00 śniadaniem. Następnie nasze mamy i trzy odważne panie z Caritasu wzięły udział w rozgrywkach sportowych. Panie musiały sobie poradzić z przeróżnymi konkurencjami, takimi jak: „Celne oko kobiece”, „Szybkie nogi kobiece”, „Sztangistka” a nawet wykazać się siłą i wytrwałością w podnoszeniu hantli do góry. Mamy poradziły sobie znakomicie zdobywając dyplomy i słodkie upominki. Po tak wielkim wysiłku udaliśmy sie o pyszny obiadek. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna „Z życia ŚDS” i wspomnienia minionego roku. Główną atrakcją tejże uroczystości był Przebojowy Koncert Życzeń wykonany przez zespół „ŚDS Band”, który wykonał największe polskie przeboje takie jak: „Rysunek na szkle” - Krzysztofa Krawczyka, „Chałupy welcome to” - Zbigniewa Wodeckiego, „Chodź pomaluj mój świat” - zespołu Dwa plus jeden, „Zawsze z Tobą chciałbym być” - zespołu Ich Troje, „Jedzie pociąg z daleka” – Ryszarda Rynkowskiego, „Cudownych rodziców mam” - Urszuli Sipińskiej a także „Przyjedź mamo na przysięgę” - zespołu Trubadurzy. Oj! Nie jednej mamie łza zakręciła się w oku. Po występie zostały wręczone wszystkim paniom upominki wykonane przez nas samych podczas terapii zajęciowej. Po koncercie uczestnicy udali się na kawkę i pyszne ciasto upieczone przez nasze kochane mamy. Całość spotkania zakończyliśmy nabożeństwem majowym prowadzonym przez ks. Proboszcza Andrzeja Szulca. Mamy nadzieję, ze za rok znów się spotkamy w tym samym, doborowym towarzystwie i równie świetnie będziemy się bawić jak to było dotychczas. 
Patrycja G., Bogusław J.
 

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl