Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Maj 2011

9, 13, 26.05.2011 Saloniki muzyczne

9 maja na saloniku muzycznym przypomnieliśmy sobie utwory Chopina „Życzenie” oraz „Hulanka” przy akompaniamencie p. Kierownik. zakończyliśmy tym niejako temat Fryderyka Chopina, a rozpoczęliśmy poznawanie życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Tego dnia dowiedzieliśmy się najważniejszych informacji dotyczących życiorysu tego wspaniałego polskiego kompozytora oraz wysłuchaliśmy utworów Moniuszki.
13 maja był dniem rozśpiewanym, gdyż zapoznaliśmy się z tekstami pieśni „Prząśniczka” ,  „Kum i Kuma” oraz p. Kierownik zaprezentowała nam linię melodyczną, po czym odbyły się próby śpiewu grupowego.
26 maja był dniem wyjątkowym. Na wstępie utrwaliliśmy sobie najważniejsze informacje dotyczące opery, następnie mogliśmy obejrzeć ekranizację opery „Halka”. Po projekcji omówiliśmy fabułę filmu i wymieniliśmy opiniami.
To były wspaniale spędzone dni, za wszystko dziękujemy p. Oli i p. Kierownik.
                                            p. Bogusław


saloniki


20.05.2011 Kino ŚDS
Jak co miesiąc Rada Domu przygotowała dla nas kino. Tym razem mieliśmy możliwość obejrzeć dość nowy film „Podróże Guliwera”. P. Krzysztof wprowadził nas w atmosferę filmu streszczając fabułę, zapowiadał się dobrze, więc z niecierpliwością czekaliśmy na film. Nie zawiedliśmy się, film okazał się świetny, mogliśmy się pośmiać, a nawet wzruszyć. Jesteśmy ciekawi, co Rada Domu przygotuje na czerwiec. Dziękujemy !!!
p. Mariusz


24.05.2011 Piknik Rodzinny

24 maja odbył się Piknik Rodzinny „Caritas” połączony z Dniem Matki. Uroczystość odbyła się jak zawsze na Sali GOK we Włoszakowicach, gdzie spotkaliśmy się z naszymi mamami i opiekunkami, oraz paniami z Caritasu. Nie mogło zabraknąć proboszcza parafii Włoszakowice oraz księdza wikarego. Zabawę rozpoczęliśmy naszymi występami, następnie zjedliśmy pyszny obiad przygotowany przez panie z Caritasu. Po uczcie odbyło się pierwsze Rodzinne Karaoke. Chętnych było wielu, dzięki czemu bardzo miło spędziliśmy czas na wspólnym śpiewaniu. Jak co roku i tym razem czekały na nas sportowe zmagania. W zawodach udział wzięły trzy grupy złożone z naszych mam, pań z Caritasu oraz nas. Werdykt był taki, że wszyscy zasłużyli na kawę i ciasto, które upiekły nasze mamy specjalnie na tę okazję. Nim kawka się skończyła, razem z księżmi przygotowaliśmy się do odśpiewania Nabożeństwa Majowego. Tym akcentem zakończyliśmy świąteczny dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Pikniku i uświetnili ten szczególny czas.
p. Agnieszka B.

piknik

25.05.2011 Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Głogowie

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Krajowej Olimpiadzie sportowej w Głogowie. Startowały 34 drużyny z kraju oraz gościnnie drużyny z Niemiec i Austrii. Było wiele atrakcji, m.in. kręgle, sztafeta, rzuty do celu i strzały do bramki. Dopisała nam pogoda, sportowy duch walki i dobre humory.
p. Ela M.


Głogów


30.05 – 3.06.2011 Śladami polskich muzyków

Serdecznie Dziękujemy Fundacji „Jesteśmy więc pomagamy” Wspaniałe przeżycia i mnóstwo wrażeń opiszemy w następnym numerze.
                        Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII
www.wloszakowice.pl