Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Plastyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Maj 2012


 11.05.2012 Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych
    W piątek 11 maja na zaproszenie Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego im. Piotruś Pan  pojechaliśmy do Leszna na obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Program imprezy był napięty, na początku wystąpiła p. Kierownik ośrodka która przywitała wszystkich przybyłych na imprezę gości. Po części oficjalniej mieliśmy możliwość obejrzenia krótkiego  przedstawienia, w którym wystąpili podopieczni ośrodka razem z opiekunami. Po przedstawieniu odbył się mini koncert w wykonaniu dziewczyn z miejscowych szkół oraz pokaz zdjęć i slajdów ze wspomnieniami tych co odeszli do wieczności. Był to na pewno moment wzruszający.  Taki dzień jest bardzo ważny dla nas i dla naszych bliskich, cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej imprezie.
Krzysztof U.

15.05.2012 Ania z Zielonego Wzgórza w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
    Dnia 15.05.2012r. Nasz  Ośrodek pojechał do Poznania, po raz pierwszy do tamtejszego Teatru Muzycznego. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pod tytułem „ Ania z Zielonego Wzgórza”. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało Poznaliśmy pracę aktorów w Teatrze Muzycznym, mogliśmy ćwiczyć właściwe zachowanie się w takich miejscach i przede wszystkim obcować z kulturą. Po spektaklu pojechaliśmy do „Zagrody Chłopskiej”, gdzie oglądaliśmy stare maszyny, żelazka z duszą, rogi zwierząt oraz zwierzęta w mini zoo. Tam też zjedliśmy pyszny obiad. Wróciliśmy zadowoleni i z niecierpliwością czekamy na kolejny taki udany wjazd.   
Małgosia D.

30.05.2012 V Piknik Rodzinny
    Dnia 30 maja po raz 5 odbył się w naszym domu Piknik Rodzinny. Piknik współorganizowaliśmy z Parafialnym Caritasem. Obecni byli nasi rodzice i głównie mamy/opiekunki. Całą uroczystość rozpoczęliśmy konkursem: Jaka to melodia” przygotowany przez p. Bernadkę, w którym udział wzięły 3 grupy: 1 grupa panie z caritasu, 2 grupa nasze kochane mamy a 3 grupa-nasz dom. Konkurs przeplatany był występami naszego zespołu ŚDS band na czele z panią Olą. Mamy zajęły 3 miejsce,2 miejsce nasz dom, a 1 miejsce panie z Caritasu. Po konkursowych emocjach wszyscy udaliśmy się na pyszny obiad przygotowany przez panie z Caritasu. Po obiedzie odbył się turniej piłki nożnej - Rodzinne Euro 2012 w którym brały udział grały 4 drużyny: Polska(reprezentacja ŚDS) Ukraina(kadra ŚDS) Europa(ŚDS-siaki z opiekunami) i Reszta świata (Caritas z mamami). Mecz sędziował nasz przyjaciel p. Jan Husiatyński, obserwatorami UEFA byli: p. I. Przezbór, ks. A. Szulc. Mecze były bardzo emocjonujące, a kto nie grał kibicował!!! Kibicowali uczestnicy, rodzice i panie z caritasu. I miejsce zajęła  drużyna Reszta Świata, II Ukraina, III Europa, IV Polska. Po meczu odbyło się rozdanie  dyplomów dla wszystkich oraz medali i pucharów, była to też chwila na kawkę i placek. Na zakończenie dnia wspólnie odśpiewaliśmy nabożeństwo majowe, z pieśniami majowymi na ustach zakończyliśmy wspaniały dzień. Myślę że wszystkim się i każdy był zadowolony, długo będziemy mieli ten dzień w naszej pamięci.
Patrycja Gracz


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl