Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
Maj 20157.05.2015 Udział w obchodach Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

    W słoneczny majowy czwartek nasza ekipa tancerzy w składzie: Angelika, Ela M., Agnieszka B., Mariusz, Bartosz, Krzysztof oraz p. Ola pojechała do Leszna na obchody Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Po części oficjalnej, przemowach przybyłych gości odbyły się prezentacje uczestników z zaproszonych placówek i gospodarzy. My wystąpiliśmy na zakończenie tego udanego dnia. Niebywałą atrakcją okazała się możliwość spotkania z żużlowcem Piotrem Pawlickim, który zgodził się także zrobić z nami zdjęcie. Dziękujemy, że mogliśmy kolejny raz wziąć udział w tej uroczystości.
 
Krzysztof i Angelika


k

j

j
19.05.015 Podchody "W krainie leśnych tajemnic" w ramach projektu "Poznajemy bliżej las."


    Dnia 19 maj odbyły się nasze podchody przygotowane przez p. Monikę. Wszyscy podzieleni byliśmy na dwie grupy: 1 grupa - uciekających zajęcy, a 2 grupa - goniących lisów. Zające zostawiały wskazówki i zadania na temat środowiska leśnego. Natomiast grupa lisów miała za zadanie odnaleźć wskazówki i rozwiązać zadania, ale najważniejsze było odnaleźć drogę, aby dojść do mety.  Zające po drodze zostawiały znaki i strzałki na drodze oraz słupach. Lisy natomiast wg odnalezionych wskazówek przemierzały szlak i rozwiązywały zadania, aby szczęśliwie dotrzeć do mety - ogrodu państwa Husiatyńskich, którzy serdecznie nas ugościli. Tam czekał na nas słodki poczęstunek oraz kiełbaska z grilla. Pogoda nam sprzyjała, gdyż padać zaczęło gdy już byliśmy w ŚDS. Jeszcze raz serdeczne dziękujemy p. Uli i p. Janowi za  wspaniałą gościnę.

Krzysztof U.

l

k'

h      l         h

k

k

k

k    
j      

k      
k          

k     k

l

h

o
27.05.2015 VIII Piknik Rodzinny połączony z Dniem Matki

    27 maja odbył się już VIII Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Matki, który współorganizujemy z Parafialnym Zespołem „Caritas”. Uroczystość odbyła się jak zawsze na Sali GOK we Włoszakowicach, gdzie spotkaliśmy się z naszymi mamami,  opiekunkami, oraz osobami starszymi-podopiecznymi Caritas. Nie mogło zabraknąć gości: p. Ireny Przezbór, p. Wójta, p. Moniki Lucerek, proboszcza parafii Włoszakowice oraz księdza wikarego - Karola. Dzień rozpoczęliśmy częścią artystyczną. Po kilku słowach wstępu do tematu spotkania mogliśmy podziwiać występ grupy tanecznej prowadzonej przez p. Olę w układzie zumba fitness do utworu "Gummy Bear". Po dużych brawach grupa dołączyła do pozostałych uczestników, aby powitać na scenie Violettę Villas - naszą Elę M., która wykonała utwór "Mamo" przy akompaniamencie orkiestry złożonej z nas wszystkich. Występ wzruszył prawie każdego... Był to także moment na złożenie życzeń mamom, bratowym, żonom czy opiekunkom oraz wręczenie upominków. Na zakończenie grupa taneczna pod opieką p. Moniki zatańczyła układ do utworu Rednex - "Cotton Eye Joe" Po udanych występach przyszedł czas na pyszny obiad przygotowany przez panie z Caritasu. Po pysznym obiedzie odbyła się Wioenna Familiada z udziałem drużyny Maków złożonych z pań z Caritasu oraz drużyny Chabrów, w której skład wchodziły trzy mamy oraz trzech uczestników. Walka była zacięta, zabawy i śmiechu bardzo dużo.Do finału weszła grupa maków, ale w samym finale zagrały osoby reprezentujące obie drużyny. Finał zakończył się wygraną, bo zdobyto 158 punktów na 140 wymaganych. Po emocjach rywalizacji przyszedł czas na kawę i ciasto, o które jak zawsze zadbały nasze mamy. Po kawusi przygotowaliśmy się do odśpiewania Nabożeństwa Majowego, do którego przygrywała nasza Pani Kierownik. Tym akcentem zakończyliśmy świąteczny dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Pikniku i uświetnili ten szczególny czas. Było fantastycznie, bo tak naprawdę czas pikniku jest jedyną okazją, aby spotkać się w tak szerokim gronie.  Wszystkim dziękujemy za wspaniałe przeżycia i do zobaczenia za rok!
Paweł i Agnieszka


k


k

h

j

h

h

h


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl