Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


09.05.2017 Gminny Dzień Ziemi    W słoneczny, choć trochę chłodny wtorek 9 maja delegacja naszego Domu w składzie: p. Ania, p. Ela, p. Halinka, Marcin i Mateusz pod opieką p. Asi G. i p. Oli, wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi wraz z dziećmi i młodzieżą ze szkół gminy Włoszakowice. W tym roku impreza odbyła się na terenie Leśniczówki Krzyżowiec. Wszystkie drużyny wzięły udział w specjalnie na tą okazję przygotowanych konkurencjach. Otrzymaliśmy mapkę z wyznaczoną trasą, po której mamy się poruszać i docierając do poszczególnych punktów wykonywać zadania. Tematem quizów były zagadnienia ekologiczne, przyrodnicze i leśne. Zabawa była fajna, bo musieliśmy m.in. odpowiedzieć na pytania, ułożyć rymowankę, a nawet gimnastykować się. Na koniec czekała na nas kiełbaska, którą z przyjemnością usmażyliśmy sobie przy ognisku. Organizatorzy wręczyli uczestnikom upominki edukacyjne i zostało zrobione wspólne zdjęcie z lotu ptaka za pomocą drona. Dziękujemy Nadleśnictwu Włoszakowice oraz GZK za wspaniałą organizację tego dnia.
Marcin D.

k

l

k
09.05.2017 Obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osób
 z Niepełnosprawnością Intelektualną w Lesznie
 
 
    Także we wtorek w Lesznie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W imprezie uczestniczyli podopieczni, ich rodzice i opiekunowie oraz pracownicy wielu placówek z Leszna i powiatu leszczyńskiego, w tym delegacja naszego Domu. Uroczystości rozpoczęły się o g. 10:00 na leszczyńskim Rynku, gdzie rodzice osób niepełnosprawnych odczytali petycję dot. wsparcia władz miasta dla osób z niepełnosprawnością i przekazali ją na ręce prezydenta miasta Leszna – Łukasza Borowiaka. Następnie uczestnicy przeszli do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. B. Chrobrego, gdzie na scenie zaprezentowały się grupy z kilku placówek z terenu powiatu leszczyńskiego. Wystąpiła również nasza reprezentacja, która wykonała układ taneczny do utworu „Soca Soca”. Po części artystycznej był czas na odwiedzenie stoisk pobudzających aktywność poznawczą, ruchową, inwencję twórczą, a także oferujących różne zabawy. Można było sobie pomalować twarz, czy wykonać zabawne zdjęcia. Nie zabrakło oczywiście smacznego poczęstunku i słodkości. Na pamiątkę spotkania każda grupa otrzymała dyplom, puchar i upominek.
Patrycja G.

.

lk


k16.05.2017 IV Przegląd Taneczny w Kąkolewie

    16.05.2017 IV Przegląd Taneczny w Kąkolewie
Dnia 16 maja 5-osobowa delegacja w składzie: Agnieszka, Ela, Daniel, Konrad i Mariusz pod opieką p. Moniki udała się do Kąkolewa na IV Przdegląd Taneczny zorganizowany przez tamtejszy ŚDS. W imprezie udział wzięły grupy z różnych placówek. Przegląd rozpoczął się występem tanecznym gospodarzy, po którym była przemowa powitalna. Swoje występy zaprezentowało sześć grup. Nasz układ wykonaliśmy do utworu "Jambo mambo". Ciekawostką okazał się taniec zaprezentowany przez dzieci z miejscowego przedszkola. Po występach był czas na poczęstunek, rozmowy i spotkania z przyjaciółmi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody w postaci pięknych zegarów ściennych. Dziękujemy p. Monice za przygotowanie nas i opiekę podczas wyjazdu.
Daniel R.j

l

k
30.05.2017 X Piknik Rodzinny

    W piękny słoneczny wtorek, już po raz dziesiąty na sali widowiskowej GOK, wspólnie z Parafialnym Zespołem Caritas zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny czyli majowe spotkanie starszych i chorych, połączone z obchodami Dnia Matki. Impreza rozpoczęła się od przedstawień, które przygotowywaliśmy przez cały miesiąc pod okiem p. Oli. Najpierw była „Rzepka” w oparciu o wiersz Juliana Tuwima, a następnie „Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy. Występ bardzo się wszystkim podobał i otrzymaliśmy gromkie brawa. Po występie Pani Ada odczytała życzenia dla naszych mam i opiekunów, a my wręczyliśmy im piękne laurki i kwiaty. Potem ksiądz proboszcz odmówił modlitwę i zasiedliśmy wspólnie do stołów, na których pojawił się pyszny obiad przygotowany przez członków Caritas. Po obiedzie wystąpiła nasza reprezentacja z układem tanecznym do utworu „Soca Soca” przygotowanym przez p. Monikę. Kolejnym punktem programu była zabawa „Czółko”, w której wzięły udział 3 drużyny: Żurawie (Caritas), Bociany (rodzice uczestników ŚDS) i Jaskółki (uczestnicy ŚDS). Było sporo śmiechu przy odgadywaniu haseł. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Żurawii. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Po części konkursowej przyszedł czas na słodkie co nieco, czyli pyszne wypieki naszych mam. Ostatnim akcentem artystycznym przygotowanym przez nas był układ taneczny do utworu „Hallelujah” w interpretacji Alexandry Burke, kóry zachwycił wszystkich uczestników imprezy. Tradycyjnie, na zakończenie naszego pikniku, wszyscy wspólnie odprawiliśmy Nabożeństwo Majowe pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Szulca. Jak co roku był to bardzo miło spędzony dzień.


Patrycja G.


h

ll

l

l

l

l

k

k

k

k

k

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl