Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


13.05.2019 Wizyta w Remizie 
Włoszakowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej

    W poniedziałek 13 maja wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami poszliśmy do włoszakowickiej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiekszość z nas była tam poraz pierwszy. To co zobaczyliśmy zrobiło na nas ogromne wrażenie, gdyż stały tam dwa duże samochody strażackie, różne sprzęty, mundury, ponton oraz usłyszeliśmy dźwięk syreny. Bardzo miło nas przyjęto, a osobami, które opowiedziały nam o pracy strażaków, o tym jak wielkie jest to wyzwanie i trudne zadanie, byli p. dh Przemysław Konieczny - prezes OSP oraz pracownik gminny p. Piotr Wiązania - referent, który prowadzi sprawy wojskowe oraz z zakresu obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego, ochrony ppoż i kontroli zarządczej. To ważne, że mamy takich dzielnych strażaków, dzięki temu możemy być pewni, że w razie ewentualnych zagrożeń szybko przyjdą nam z pomocą. Na zakończenie tak miłego dnia, za poświęcony nam czas i ciekawe przedstawienie nam specyfiki pracy w OSP wręczyliśmy podziękowanie oraz upominek. Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie!!!    


j

j

j

j

j15.05.2019 Dzień Godności Osób
 z Niepełnosprawnością Inteklektualną
    

    15 maja delegacja naszego Domu wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Uczestnikami spotkania byli podopieczni OREW oraz ŚDS "Wena" wraz z rodzicami i opiekunami, uczestnicy z różnych placówek, a także my. Po części oficjalnej, podczas której wszyscy zostali powitani, odczytana została petycja rodziców zawierająca podziękowanie miastu za wsparcie finansowe i zauważenie problemów osób niepełnosprawnych. Część artystyczna była bardzo bogata. My zaprezentowaliśmy się w przedstawieniu ekologicznym "Bajka o Złotej Rybce". Na zakończenie wszystkie placówki otrzymały dyplomy oraz nagrody. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas. Dziękujmy bardzo za zaproszenie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Mateusz W.

j

l

k

l

21.05.2019 XII Piknik Rodzinny

        W  piękny słoneczny wtorek 21 maja po raz XII spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym połączonym z obchodami Dnia Matki. Tradycyjnie było to także spotkanie z osobami starszymi i chorymi podopiecznymi Parafialnego Zespołu Caritas   Całe wydarzenie miało miejsce na włoszakowickiej sali GOK. Gdy już wszyscy zaproszeni goście, rodzice, opiekunowie zebrali się na sali nastąpiło oficjalne otwarcie pikniku przez p. Kierownik ŚDS oraz p. S. Ciszyk z Caritasu. Wśród gości tegorocznego pikniku byli: p. R. Kasperczak Wójt Gminy Włoszakowice, p. K. Chlebowska Sekretarz Gminy Włoszakowice, p. H. Florek Prezes Firmy Werner Kenkel, p. K. Kurpisz Przewodniczący Rady Gminy. Gdy wszyscy już wygodnie siedzieli, rozpoczęliśmy imprezę częścią artystyczną pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Pani Ola wraz z grupą przygotowała piosenki i wiersze, które wyraźnie zapewniały, że gdy ciało będzie zdrowe to i duch szczęśliwy. Zaprezentowaliśmy się także w przedstawieniu ekologicznym "Bajka o Złotej Rybce" oraz złożyliśmy życzenia swoim bliskim wręczając kartki i kwiatki. Następnym elementem programu był obiad przygotowany przez Parafialny Zespół Caritas. Po obiedzie nabraliśmy siły na sportowe zmagania, które poprowadziły p. Beata z p. Bernadką. Zarówno uczestnicy zawodów jak i kibice świetnie się bawili spalając wiele energii, dzięki temu mogliśmy spokojnie zasiąść przy stole zastawionym kawą i herbatą oraz ciastem upieczonym przez nasze rodziny. Uwieńczeniem spotkania było odśpiewanie nabożeństwa majowego, po którym podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas i miłą atmosferę.
Patrycja G. i Ela M


j

;

j

j

j

j

j

j

j

k

k

k
23.05.2019 "W zdrowym ciele zdrowy duch" - zajęcia ruchowo-sportowe

    Nasza rehabilitantka p. Beata dba o naszego ducha poprzez ćwiczenie ciała i dlatego często organizuje dla nas różnorodne zajęcia. Tym razem był to niepowtarzalny tor przeszkód, którego pokonanie wymagało od nas nie lada koordynacji i zwinności. Podzieleni na dwie grupy mieliśmy do wykonania: czołganie sie pod wieżą, dmuchanie piłeczki do koła, przejście przez słupek i ławeczkę, zwijanie maty, przejście z balonem na rakietce, przełożenie piłeczki oraz na końcu siad na pufie, który podsumował całe zajęcia. Zabawa była świetna, a przy tym rozruszaliśmy wiele z naszych mięśni i dużo się naśmialiśmy.
Mateusz W., Patrycja G., Przemysław T.  
   
j

l

l

l

l

l

l

lDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl