Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370 - 125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 ARCHIWUM - Marzec 2009

„ Budowniczy ŚDS-u”


W dniach od 23-27 lutego w naszej placówce odbył się konkurs pod hasłem „Budowniczy ŚDS-u”, w którym wzięły udział aż 23 osoby. Na zadanie miały zbudować z mega klocków wypełnionych pianką, ciekawe budowle. Wśród wyróżnionych znalazły sie takie osoby jak: Elżbieta M., Joanna M. i Przemysław T.
                                                                                                               Michał K.„ Baby, ach te baby”

Dnia 9 marca 2009r. w naszym Domu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Nasi panowie w ciekawie dobranych strojach kobiecych odegrali żartobliwy skecz pt. „Baby, ach te baby”. W przedstawieniu pokazali nam różne typy kobiet takie jak: „kura domowa”, „sportsmenka”, „paniusia”, „plotkara” i kobieta sukcesu czyli „Bizneswoman”. Śmiechu było co nie miara. Następnie zostałyśmy obdarowane pięknymi laurkami i zaproszone na pyszne ciasto i kawę. Ten dzień zapamiętamy na długo i serdecznie Wam za to drodzy panowie dziękujemy.
Panie z ŚDS-u„Chrońmy naszą planetę”
Przeprowadzono w ŚDS-ie literacki konkurs o tematyce ekologicznej pod hasłem „Chrońmy naszą planetę”. Zadaniem naszym było opisanie tego, co możemy zrobić dla ratowania naszej ziemi. Jak segregować odpady? Jak oszczędzać energię itp. Wyniki zostały ogłoszone 10.03.2009r., a zwycięzcą został Piotr R.
Roman S.„Turniej tenisa stołowego”Ekipa w składzie Elżbieta M., Edward Cz. i Piotr R. miała okazję 17 marca reprezentować nasz ŚDS na IX Towarzyskim Turnieju Tenisa Stołowego w zaprzyjaźnionym ŚDS-ie w Lesznie. Poziom był bardzo wysoki, dlatego też na podium stanęła tylko Ela, zdobywając drugie miejsce w kategorii kobiet. Naszym chłopakom niestety nie poszczęściło sie, ale wierzymy, że następnym razem będzie lepiej. Ważne, że dobrze się bawiliśmy.
Edward Cz., Elżbieta M.„Miss ekologicznej Marzanny”

W piątek, 20 marca, w dzień poprzedzający pierwszy dzień wiosny
w naszym ŚDS- ie, odbył się konkurs na „Miss ekologicznej Marzanny”. Każda pracownia techniką dowolną miała do wykonania jedną Marzannę, do której można było wykorzystać wszystkie surowce wtórne jakie się miało pod ręką t.j. tekturę, stare gazety, butelki plastikowe, reklamówki jednorazowe, puszki aluminiowe itp.
Następnie korowodem z piosenką na ustach przeszliśmy do Gminnego Centrum Edukacji Ekologicznej we Włoszakowicach gdzie odbyły się wybory.
Po burzliwej, aczkolwiek krótkiej naradzie p. Rafała Jagodzika i p. Sekretarz Monikę Klemenską wyłoniono zwyciężczynie. Tytuł i korona dla Miss ekologicznej Marzanny przypadła „Kunegundzie” wykonanej przez pracownię informatyczną. Reszta pań zdobyła tytuły wicemiss.
Krzysztof U.

    

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl