Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370- 125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
  Marzec 2010
Dzień Kobiet

8 marca na świecie był obchodzony jako dzień kobiet , więc Panowie z ŚDSU przygotowali kilka atrakcji i tak na początku odbyła się część artystyczna - koncert zespołu ŚDS Band oraz poezja recytowana przez prowadzących program Bogusława i Mateusza. Następnie każda z Pań od najmłodszej do najstarszej otrzymała kwiatek i kartkę z życzeniami i znaczeniem własnego imienia.
Dzień Kobiet
W drugiej część programu odbyły się konkurencje „Panie dla Pań” związane z modą, urodą oraz prowadzeniem domu. Na zakończenie programu zaserwowano poczęstunek złożony z wykwintnego ciasta i kawy. Tak zakończył się ten niezwykły dzień w naszym ŚDS-ie.
Krzysztof Utarcik

Konkursy w ŚDS
Recyklingowa Marzanna
Marzec obfitował w liczne konkursy organizowane w ośrodku. Rozpoczęliśmy od konkursu „Recyklingowa Marzanna” każda z pracowni  miała do przygotowania Marzannę z jednego z tworzyw: papier, plastik lub puszki. Podczas  powitania wiosny 22. marca specjalnie powołane z zaproszonych gości jury wybrało najciekawszą Marzannę w stylu Eko, a zwycięzcy zostali nagrodzeni bonem do cukierni ufundowanym przez Radę Domu ŚDS.
Kolejne konkursy związane był ze świętami wielkanocnymi, a co za tym idzie kultywowaniem tradycji ludowych:
„Palma”- konkurs dla pracowni
Konkurs na Palmę Wielkanocną


„Pisanka”- konkurs na prace indywidualne. Również w tych konkursach o zwycięstwie decydowało specjalnie powołane z zaproszonych gości jury, przed którym powstało nie lada wyzwanie wyłonienie najbardziej interesujących prac. Konkursy wzbudziły duże zainteresowanie podopiecznych i wiele emocji, każdy wykazał się kreatywnością i zaprezentował własne umiejętności. Wiele radości sprawiły też nagrody ufundowane zwyczajowo przez Radę Domu ŚDS.
Bardzo ważnym dla wszystkich konkursem okazał się konkurs „Postać Jana Pawła II” w przygotowanie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami podopieczni włożyli wiele serca.
Był to też moment zastanowienie się i rozbudzenia wspomnień oraz skłonienia do dyskusji o Ojcu Świętym. Także tutaj nie zawiedli specjalnie zaproszeni do jury gości, którzy po burzliwych obradach nagrodzili najpiękniejsze prace.
Wszystkim zaproszonym do jury Gościom serdecznie dziękujemy. Państwa obecność i pomoc jest dla nas niezwykle ważnym i cennym doświadczeniem.
Podopieczni ŚDS
DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl