Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Salka rehalibitacyjna

 Z życia ŚDS
 Galeria
 Marzec 2013

7.03.2013 Dzień Kobiet
07 marca w naszym Domu obchodziliśmy dzień kobiet. Panowie nie zawiedli i w tym roku i przygotowali dzień pełen atrakcji. Na początku opowiedzieli krótką  historię na temat dnia kobiet, oraz zaprezentowali  upieczony własnoręcznie pod okiem p. Asi O.  tort. Po części oficjalnej panie zostały zaproszone do damskiego kina na komedie romantyczną pod tytułem  Marley i ja. W przerwie filmu panowie przygotowali kawę i ciasto. Po projekcji panowie złożyli życzenia i wręczyli symbolicznego kwiatka oraz mały prezent – ręcznie robione broszki. Po tych wszystkich atrakcjach poszliśmy na wspólny obiad również przygotowany przez męską część naszego Domu.
Krzysztof U.


18.03.2013 Projekt przyrodniczo – ekologiczny „Ziemia oddycha lasem”
18 marca odbyły się nasze drugie zajęcia z cyklu „Ziemia oddycha lasem” podczas którego omówione były tematy:  Leśnik – zawód, zadania, a także  Ochrona lasu i jego funkcje. Odbyła się także prezentacja pracy grupowej pracowni krawiecko – dziewiarskiej przedstawiającej Edukacyjną grę planszową – Leśny wyścig.  W kwietniu czekają nas dwa spotkania o zasadach zachowywania się w lesie, oraz quiz wiedzy o lesie. Zakończenie całego projektu zaplanowaliśmy na maj i wtedy odbędzie się prezentacja wszystkich prac przed delegacją Nadleśnictwa oraz GZK podczas pikniku.


21.03.2013 Pierwszy dzień wiosny
W dniu 21 marca w Naszym Domu odbyła sie uroczystość z okazji I dnia wiosny. W tym roku imprezę rozpoczęliśmy od malowania ,,Pani Wiosny” przez reprezentantów poszczególnych pracowni do muzyki Antonio Vivaldiego ,,Wiosna”. Kolejnym punktem programu było poszukiwanie w swoich pracowniach jajeczek z pytaniami w środku wg przygotowanej mapy.  Gdy odnaleźliśmy wszystkie jajka musieliśmy udzielić odpowiedzi na pytania tam się znajdujące oraz rozwiązać krzyżówki z wiosennym hasłem. Po tych zmaganiach przyszedł czas na umalowanie naszych dłoni zielonymi farbami i odbijanie, ich na wcześniej przygotowanym konturze drzewa. Dłonie nasze odzwierciedlały rozwijające się  liście, a efektem końcowym okazało się piękne wiosenne drzewo. Podsumowaniem całego dnia był wiosenny poczęstunek przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego. Dziękujemy p. Bernadecie za przygotowanie tak miłego dnia i oby wiosna zawitała u nas jak najszybciej.
Ela M.
25-29.03.2013 Świąteczny Tydzień w naszym Domu
W tym roku na czas świąt wielkanocnych Rada Domu opracowała plan według którego po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżywać ten okres. W poniedziałek odbył się konkurs na pisankę wielkanocną, którego rozstrzygnięcie odbyło się w środę. A popołudniu grupa uczestników wybrała się na cmentarz żeby zapalić znicze na grobach naszych zmarłych przyjaciół. We wtorek oglądaliśmy film pt. Barabasz przygotowywaliśmy ozdoby i potrawy świąteczne. W środę tradycyjnie odbyła się spowiedź święta, śpiewaliśmy pieśni pasyjne oraz trwały dalsze przygotowania do śniadania. Czwartek był dniem uroczystego śniadania wielkanocnego na które jak zawsze przybyli goście p. M. Klemenska, p. K. Giera, p. I. Przezbór, p. R. Łopusiewicz, p. S. Skorupiński, p. I. Michalewicz, ks.Andrzej Szulc, przedstawiciele Rady Rodzin w składzie p. S. Dederek, p. M. Spławska, oraz wolontariuszki naszego Domu p. U. Husiatyńska, p. T. Władaczyńska. Uroczystość rozpoczęła sie naszym występem - montażem slowno-muzycznym. Po części artystycznej ks. proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo i poświęcił każdą pracownię, w której zasiadaliśmy do stołu. Wielki czwartek jest wielkim dniem dla księży dlatego złożyliśmy życzenia naszemu proboszczowi i wręczyliśmy pamiątkowy upominek. W piątek wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej w kościele parafialnym we Włoszakowicach. Był to tydzień pełen wrażeń i duchowych przeżyć.
Daniel R. 


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII


www.wloszakowice.pl