Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 MARZEC 2014

21.03.2014 Pierwszy Dzień Wiosny
    Dzień rozpoczęliśmy od przejścia do Mini ZOO we Włoszakowicach własności p. Pytlików. P. Marcelina przygotowała bardzo ciekawy plan dnia. Na początku przedstawione zostały informacje na temat I Dnia wiosny zarówno kalendarzowej jak i astronomicznej oraz zagadki przyrodnicze. Każda pracownia zaprezentowała się w trzech konkurencjach: wiosennej piosence: prac. krawiecko-dziewiarska „I znów zakwitły jabłonie, prac. informatyczna „Wiosna w błękitnej sukience”, prac. zachowań społecznych „Piosenka o wiośnie”, prac. gospodarstwa domowego „Wiosna”, prac. plastyczno-techniczna w ”Iść w stronę słońca”. Po przyjemnym odsłuchaniu utworów każda grupa wyrecytowała „Wiosenny wierszyk” – rymowankę, którą musieliśmy ułożyć podczas terapii. Trzecim zadaniem było zaprezentowanie Ekologicznej Marzanny. Ostatnim punktem dnia był przeprowadzony „Quiz wiedzy  o wiośnie”, podczas którego p. Marcelina i p. Bernadka przeliczały, który uczestnik ubrał się w najwięcej elementów koloru zielonego, aby zwyciężyć w konkurencji „Zielono mi” . Wszystkim zmaganiom przyglądała się specjalnie powołana komisja w składzie : p. Kierownik, p. Agnieszka, p. Małgosia oraz p. Marysia, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców w poszczególnych konkursach. Wyjątkową nagrodą za trud całego dnia było przejście do Restauracji Toscania na pyszny makaron ze sosem szpinakowym. Pięknie dziękujemy gospodarzom za przyjęcie nas w Ogrodach Toscani. Panu Mariuszowi na pamiątkę wręczyliśmy Eko Marzannę – Krystynę. Ten dzień był wyjątkowy, dlatego długo i mile  będziemy go wspominać.
prac. informatyczna

fr    uk  

         er      yt

re


hy


ty

dy

rt      7.03.2014  Dzień Kobiet w naszym Domu


    Panowie naszego Domu kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Dzień Kobiet spędziliśmy w miłej i serdecznej atmosferze. Na wstępie wysłuchałyśmy wierszy o kobietach autorstwa Wisławy Szymborskiej i Tuwima oraz fraszki i życzenia. Panowie wręczyli nam kwiatki oraz upominki  i zaprosili na projekcję filmu "Kobieta w czasach PRL-u" . Nie zabrakło oczywiście słodkości, mężczyźni upiekli placki, którymi częstowali nas w przerwie filmu. Dziękujemy :))


gt

o
5.04.2014 Środa Popielcowa
    Czas mija bardzo szybko, poznajemy to także po tym, że nadszedł czas przeżywania kolejnego Wielkiego Postu. Każdego roku wspólnie uczestniczymy  we mszy świętej w Kościele Parafialnym we Włoszakowicach i nasze głowy są posypywane popiołem.
04.03.2014 Bal Ostatkowy
    Dnia 3 marca w naszym Domu odbyła się ostatnia zabawa taneczna przed Wielkim Postem. Imprezę zaczęliśmy od wspólnych tańców, w trakcie których p. Asia G. przeprowadziła zabawy: ciepło-zimno, zgrabne ręce, baloniku złapię cię, kalambury oraz głuchy telefon. Śmiechu było co nie miara, wszystkim bardzo się podobało i tą zabawę będziemy długo pamiętać!!!


l

k

k              
oj


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl