Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria


 Marzec

 Marzec.Wracamy z parku.Wreszcie przeszła zima.
 Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy.
 Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy,
 Choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma.

 Z upojonymi wiosną wracamy oczyma,
 Krokiem lekkim, jak podczas tanecznej zabawy.
 Ulicą po słonecznej stronie idziem prawej,
 Za sobą ciepło słońca czujemy plecyma.

 W rozpiętych płaszczach śpieszą ochoczo przechodnie,
 Jacyś świeżsi, wesoło patrzą i pogodnie ;
 Niańki z dziećmi wychodzą z ziemnych domów sieni.

 A my, pierwszą przechadzką dumnie upojeni,
 Idziem w miasto po płytach suchych już chodników,
 Z grudką pulchnej ziemi na piętach trzewików.

Leopold Staff

3.03.2016 Turniej Wiedzy Sportowej

    Sporty uprawiać lubimy, ale czy wszystko o nich wiemy?? Pani Monika postanowiła sprawdzić na ile znamy się na tej dziedzinie i przygotowała dla nas turniej wiedzy. Do udziału zapisało się 16 osób. Całość składała się z 6 rund z których odpadały osoby po błędnie udzielonej odpowiedzi na wcześniej wylosowane pytanie. Pytania były różne, niektóre podchwytliwe inne zaś łatwe. Do  ścisłego finału doszło trzech mężczyzn, a po zaciekłej walce wyniki zapisały się następująco: I miejsce Mariusz, II Daniel a III Marcin. Gratulujemy wiedzy!!!
Gosia

g

g

h

8.03.2016 Dzień Kobiet w naszym Domu

Spełnienia wszystkich marzeń
zadowolenia z siebie, radości życiowej
i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet
życzymy Wam nasze wspaniałe,
niepowtarzalne Panie!

takie życzenia były na kartkach, które otrzymałyśmy dzisiaj od naszych ŚDSiakowych mężczyzn.
                                                Ach ... dziękujemy!!!

Dziękujemy także za miło spędzony czas, pyszne ciasto, kawkę, przepyszny poczęstunek i ciekawy film. Radzie Rodzin dziękujemy za wspaniały tort, który uraczył nasze podniebienia. Gdyby tak mogło być każdego dnia :)
Agnieszka B.

l

k

k18.03.2016 Rajd pieszy "Krok po kroku ku wiośnie"

    Wiosno, ach wiosno przyjdź!!! Postanowiliśmy poszukać wiosny w naszej okolicy więc wybraliśmy się na pierwszy w tym sezonie rajd pieszy. Zebraliśmy się na placu przy naszym Domu, aby przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, zrobić rozgrzewkę i zwartą grupą wyruszyć ku ulicy Leszczyńskiej. Wędrowaliśmy ulicami Bogusławskiego i Spokojną, aby dojść do mini-zoo gdzie chwile odpoczęliśmy. Po złapaniu oddechu ulicą Kurpińskiego wróciliśmy do ŚDSu, a tam czekała na nas rozgrzewająca zupka dyniowa.
k'

j

j

k

lŚwiąteczny tydzień w naszym Domu


Poniedziałek
21.03.    Przygotowanie potraw wielkanocnych.
Próba świątecznych występów.
Kino ŚDS
k

W ramach kina ŚDS obejrzeliśmy film "Opowieść o Jezusie", który przybliżył nam postać Pana Jezusa, tak abyśmy mogli jeszcze lepiej przygotować się do obchodów świąt wielkanocnych.

Wtorek
22.03.    Spowiedź święta o godz. 11:00
Rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych w ramach Programu "Moja rodzina i ja" - Kartka wielkanocna; Wielkanocny baranek
Przygotowanie stołów, nakrywanie, dekorowanie.
Przygotowanie potraw wielkanocnych.
Próba świątecznych występów.

l

    Prace wykonane na konkursy wielkanocne były przeróżne i wyjątkowe. Osoby, które zostały wyróżnione za wykonanie kartki wielkanocnej to Ela M., Patrycja G. oraz Paweł P. Baranki, które najbardziej spodobały się jury przyniesione zostały przez Elę M.,p. Halinkę F. a także Pawła J. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach a szanownemu jury za poświęcony czas.

Środa
23.03.    Ostatnie przygotowania
Uroczyste Śniadanie Wielkanocne o godz. 11:00
Prace porządkowe

l

l

k

k

j

    Nasze wielkanocne spotkanie uroczyście rozpoczęła grupa aktorów naszego Domu, która pod kierunkiem p. Oli przygotowała pantomimę pod tytułem" Warunki sakramentu pokuty". Przyznajemy się szczerze, że niejednego z nas owe przedstawienie wzruszyło do łez. Po chwili zadumy ksiądz Proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo i pobłogosławił pokarmy. Po raz kolejny zasiedliśmy przy wspólnym stole, aby cieszyć się swoją obecnością i kultywować ten ważny dla nas czas. Dziękujemy gościom za przybycie i zajączkowe upominki.

Czwartek
24.03.    Dzień Zajączka - poszukiwanie zajączkowych upominków na terenie naszego Domu
Niespodzianka - pokaz JUDO

j

k

j

j

f

    Niesamowitą niespodzianką okazał się pokaz sztuki walki JUDO, jaki zaprezentowali uczestnicy Klubu sportowego Pohl Judo z Przemętu. Byliśmy pod wrażeniem zwinności i siły jaką wykazały się dzieci oraz młodzież. Mieliśmy możliwość zadać kilka pytań, na które odpowiedziała nam trenerka. Dziękujemy p. Katarzynie Pochanke za zainicjowanie spotkania, było nam bardzo miło. Dziękujemy!!!

Piątek
25.03.    Droga Krzyżowa w Kościele Parafialnym we Włoszakowicach.
Nawiedzenie cmentarza – zapalenie zniczy na grobach przyjaciół.

29.03.2016 Światowy Dzień Morza w naszym Domu

    Ze względu na świąteczny czas w naszym Domu, Światowy Dzień Morza obchodziliśmy 29 marca. Całość przygotowała p. Bernadetta wraz ze swoją pracownią. Każdy z nas przyszedł ubrany w akcent marynarski lub piracki. Dzień obfitował w ciekawe zajęcia i konkurencje. Na początku zaprojektowaliśmy swoje flagi oraz nadaliśmy nazwę drużynie i sobie imiona. Każda grupa wzięła udział w takich konkurencjach jak: pokładowy taniec, łowienie ryb głębinowych, wiatr w żagle, morskie zagadki, gra w statki. Wszystko jednak prowadziło do konkretnego zadania - znalezienia skarbu jak przystało na piratów i marynarzy. Udało nam się osiągnęliśmy sukces i skarb został zdobyty!!! Zabawa była niesamowita i ubaw po pachy. Dziękujemy za niesamowity dzień :)
j     k

k

l31.03.2016 "Człowiek z pasją" - p. Agnieszka Suwiczak oraz
p. Maksym Siegieńczuk


    Miesiąc marzec zakończyliśmy wyjątkowym wydarzeniem. W naszych skromnych progach zawitała para sportowców. P. Agnieszka Suwiczak medalistka w pływaniu oraz p. Maksym Siegieńczuk medalista w jeździe na monocyklu. Patrycja i Daniel przeprowadzili wywiad, w którym pytali o to jak rozpoczęła się ich przygoda ze sportem, czy wymaga to ciężkiej pracy, czy daje satysfakcję. Ciekawiło nas także jakie odnieśli sukcesy, ile krajów zwiedzili oraz jak się mieszka w Słowenii. Nasi goście to bardzo sympatyczne osoby, które podzieliły się z nami swoimi wiadomościami i doświadczeniami z dziedziny sportu. P. Maksym jest także marynarzem, co nas zaciekawiło więc opowiedział o tym jak to jest być pierwszym oficerem na statku transportowym.  Zachwyciło nas bogate i pełne różnych doświadczeń życie naszych gości. Życzymy wielu dalszych sukcesów, niegasnącej motywacji do podejmowania działania i miejmy nadzieję do zobaczenia :)


k

k


kDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl