Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria    
05.03.2019 Zabawa ostatkowa w naszym Domu - "Śledzik"

    Dnia 5 marca 2019 r. w naszym Domu odbyła się impreza, którą poprowadziła pani Monika. Był to "Śledzik" - zabawa ostatkowa. Na początku organizatorka zapoznała nas z tradycją śledzika i omówiła plan zabawy. Przede wszystkim oddawaliśmy się tańcom przy skocznej muzyce, ale braliśmy także udział w różnych zabawach koordynacyjno-ruchowych, czy znanych tańcach kaczuchy, czeko-czekolada, a także pociąg.  W międzyczasie było słodkie co nieco, czyli galaretki zrobione przez uczestników oraz cukierki i ciasteczka. Na koniec zabawiliśmy się także w obrazkowy głuchy telefon i "gdzie jest śledzik" z wykorzystaniem chusty Klanza. Zabawa była świetna - to dobrze bo na kolejną będziemy długo czekali.
Patrycja G., Ela M., Małgosia D.


l

k

j

j

j


7.03.2019 Dzień Kobiet w naszym Domu

    W czwartek 7 marca w naszym Domu odbył się uroczysty Dzień Kobiet. Mężczyźni pod okiem pani Oli Zając przygotowali sympatyczną niespodziankę. Spotkanie zaczęło się od przedstawienia artystycznego, którego głównym tematem była kobieta. Była to: kobieta sportowiec, matka polka, feministka, bizneswoman, kumpelka oraz kokietka - których prezentacja wywołała salwy śmiechu. Podsumowaniem występów artystycznych było złożenie życzeń oraz wręczenie kwiatków. Nie zabrakło także słodkiego ciasta, kawki i pogaduszek. Ostatnim elementem uroczystości była projekcja filmu "Johnny English - Nokaut", który oglądaliśmy z wielką radością! Dziękujemy mężczyznom naszego Domu za piękny dzień, życzenia i kolorowe kwiaty.
Patrycja G., Ela M., Małgosia D.
l

l

l

ll

k
21.03.2019 Wiosenne gry terenowe

    Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny świętowaliśmy na świeżym powietrzu. Pani Beata przygotowała dla nas gry terenowe na terenie  Włoszakowickiego parku. Podczas zabawy grupa uciekająca rysowała dla grupy szukającej strzałki oraz umieszczała listy i wskazówki w różnych ciekawych miejscach. Było pochmurnie i wietrznie, ale na szczęście nie padało więc szło się bardzo przyjemnie. Gdy grupa szukająca rozwiązała wszystkie zadania i  znalazła grupę uciekającą, czekało nas ostatnie zadanie odnalezienie siódmego listu, który zakończył i podsumował podchody. To był świetny dzień, który rozpoczął czas na wiosenne wyprawy i przygody.
Mateusz i Daniel


k

l

l

k

j

l

 
27.03.2019 Konkurs Teatralny „Woda – najcenniejsze źródło życia”

Dnia 27 marca ekipa z naszego Domu miała zaszczyt uczestniczyć w Konkursie Teatralnym  „Woda – najcenniejsze źródło życia” zorganizowanym przez GZK  we Włoszakowicach oraz Nadleśnictwo Włoszakowice, który odbył się na włoszakowickiej hali sportowej. W konkursie uczestniczyło kilka grup reprezentujących gminne szkoły oraz my. Na początku odbyło się powitanie uczestników, którego dokonał pan Krzysztof Kaczmarek i  zebrani goście, po którym kolejno wystąpiły grupy prezentujące się w przygotowanych aranżacjach słowno- taneczno- muzycznych. Nasza grupa wystąpiła jako ostatnia, po czym jury w składzie: wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Ryszard Łopusiewicz i prezes GZK Rafał Jagodzik  naradziło się i ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Jezierzyc Kościelnych, a my otrzymaliśmy nagrodę specjalną przygotowaną przez Nadleśnictwo Włoszakowice, za którą szczególnie dziękujemy. Wszystkim  bardzo się podobało i czekamy na następny rok i następne emocje.
Patrycja G., Daniel R., Mariusz S.


L

;

;

;

DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl