Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 PAŹDZIERNIK 2011

11.10.2011 Dzień Chorego
11 października, jak co roku obchodziliśmy Dzień Chorego. Jest to szczególny dzień dla nas, bo poświęcamy się modlitwie za nas samych, a także innych chorych. Po mszy odprawionej w parafialnym Kościele przez księdza Andrzeja Szulca, udaliśmy się na zaproszenie Caritasu na Salę GOK, aby skosztować ciepłego obiadu. Tradycją stały się wspólne śpiewy pięknych pieśni maryjnych oraz odmawianie różańca świętego. W takie dni jednoczymy się z innymi chorymi osobami, co wzmacnia nasze siły i daje nam pewność, że nigdy nie będziemy sami.  Bardzo dziękujemy paniom z Caritasu i księdzu proboszczowi za gościnę i dobrze przeżyty dzień.


DZIEN CHOREGO

19.10.2011 VII Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych w Kościanie
19 października męska część ŚDSowskiego kabaretu “Jacy tacy ŚDSiacy” wzięła udział w Przeglądzie artystycznym organizowanym w Kościanie. Wystąpiliśmy z programem “Nie ma to jak w wojsku”. Naszymi wojakami byli: Arek, Krzysztof, Piotr K., Boguś, Bartek, Michał i Włodziu. Jak zawsze wypadli świetnie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć występy artystów z kilkunastu innych placówek i spotkać się z naszymi przyjaciółmi. Było to bardzo udane spotkanie integracyjne.
Arkadiusz D.


KOŚCIAN

KOŚCIAN27.10.2011 Święto Pieczonego Ziemniaka
Po raz pierwszy w tym roku zorganizowany został Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzień był pełen wrażeń. W ramach tego święta odbyły się następujące zadania i konkurencje:
1.Rzut do celu-wrzucanie ziemniaków do wiaderka z pewnej odległości.
2.Która dłuższa-obieranie ziemniaków - mierzenie długości skórki od  ziemniaka.
3.Slalom z ziemniakami - bieg z ziemniakiem na łyżce.
4.Kto więcej zbierze - kto  zbierze najwięcej ziemniaków do koszyczka.
W tym samym czasie prowadzone były zabawy “Co można zrobić z ziemniaka” i “Pieczątkowy obraz”. Po wszystkich konkurencjach odbyła się zabawa taneczna oraz wystawa prac plastycznych “ziemniaczane pieczątki”. Na koniec zabawy pracownia muzyczno – teatralna pani Oli wystąpiła z piosenką “Jesień w górach”. Po tym występię odbyło się rozdanie dyplomów i podziękowanie za wspólną zabawę, a pracownia gospodarstwa domowego uraczyła nas pysznymi pieczonymi ziemniakami z gzikiem. Jeszcze czujemy ten zapach pieczonego ziemniaka, tak bardzo charakterystyczny dla jesieni.
Patrycja G.

ZIEMNIAK31.10., 02.11.2011  Zaduszki
W poniedziałek 31 października zebraliśmy się wszyscy, aby przejść na cmentarz parafialny i zapalić znicze na grobach naszych zmarłych przyjaciół. W tym roku wspominaliśmy zmarłych: p. Kazia, p. Marię F., p. Iwonkę., p. Jankę Sz., p. Zygmunta, p. Marię D.,  nie zapomnieliśmy także o p. Wernerze Kenkel oraz księdzu Błaszaku – na zawsze pozostaną w naszych sercach.
2 listopada pracownia muzyczno – teatralna oraz informatyczna zadbały o piękną atmosferę nostalgii i zadumy nad życiem i jego ulotnością. Mieliśmy możliwość wysłuchać wspaniałych wierszy o tematyce jesieni i przemijania, a także wysłuchać i zaśpiewać wiele pięknych tematycznych utworów. Takie dni są bardzo ważne, abyśmy nie zapominali jak cenny jest każdy dzień naszego życia.
Roman S. 


ZADUSZKIDO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl