Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 PAŹDZIERNIK 2012


02.10.2012 Teatr u Nas
2 Października w naszym Domu mieliśmy niesamowitych gości. Odwiedził nas teatr objazdowy Art – metanoja  który przyjechał do nas z dalekiego Krakowa z lekkim repertuarem. Przedstawienie zatytułowane było: Rozmaitości, w którym wykorzystane zostały takie wiersze jak: Na tapczanie siedzi leń, Żabka, Hilary, Sum, Katarzyna, Słowik, Traliński, Żuk Jana Brzechwy. Myślę ze przedstawienie zostało przyjęte entuzjastycznie przez widownie naszego Domu. Po występie pracownia muzyczno – teatralna zaprosiła aktorów na kawię i krótką rozmowę o rzemiośle aktorskim.
Krzysztof U.    


8.10.2012 Dzień Chorego
Każdego roku w październiku, uczestniczymy w obchodach Dnia Chorego. Dzień zaczęliśmy od modlitwy podczas mszy w Kościele parafialnym we Włoszakowicach. Po mszy wszzyscy przeszliśmy na salę GOK, aby skosztować pyszny ciepły poczęstunek przygotowany przez Zespół Caritas. Oczywiście była także kawa i ciasto. Dzień zakończyliśmy nabożeństwem różańcowym. Dziękujemy za ciepełe przyjęcie i wspólną modlitwę.
Piotr K.

5.10.2012 Dzień Teatru i Muzyki
Dnia 5 października w naszym Domu odbył się dzień Muzyki i Teatru.zapoznaliśmy się z nowmi pojęciami związanymi z teatrem. Poza tym bawiliśmy się w teatr minek oraz „Czerwonego Kapturka“ (zabawa ruchowa z opowiadaniem). Na zkończenie obejrzeliśmy występ naszej grupy teatralnej, która zaprezentowała się w przedstawieniu „Napad na dyliżans“ oraz wysłuchaliśmy piosenki „Barwy jesieni“.
Mirosława M.

19.10.2012 Grzybobranie
Dnia 19 października wszyscy wybraliśmy się do lasu na grzyby. Tym razem poszliśmy do włoszakowickiego lasu. Trochę tych grzybów nazbieraliśmy, co sprawiło nam wiele radości. Największe okazy grzybów znaleźli Iza i iMariusz. Nie poprzestaliśmy tylko na grzybobraniu połączyliśmy je także ze zbieraniem żołędzi, liści, szyszek, kasztanow czyli darów lasu. Zbiory te przydadzą się nam do różnych prac artystycznych. Będąc w lesie zorganizowaliśmy sobie także piknik połączony z biesiadowaniem i wspólnym śpiewaniem. Wróciliśmy do domów zadowoleni i mamy nadzieję, że w przyszłym roku rownież nie zabraknie takich dni.

                                    Małgosia D.

12.10.2012 Dzień  Chłopaka
12  Października obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Panie z naszego Domu zaplanowały na ten dzień wiele atrakcji dla męskiej części ŚDS-iaków. Składane były życzenia, degustacja upieczonych przez nas babeczek oraz wiele różnych konkursów i zabaw. Po części konkursowej odbyła się dyskoteka, po  której poszliśmy do Kluby dla Żużlowców na tosty.
Halina F.


16.10.2012 VIII Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych
16- tego października delegacja naszego ŚDS - su pojechała po raz kolejny na przegląd artystyczny osób niepełnosprawnych w Kościanie .Przegląd odbył się już ósmy raz .W tym roku pojechaliśmy z inscenizacją słowno – taneczną pod tytułem „Napad na dyliżans“. Po strerującym oczekiwaniu na naszą kolej – wystąpiliśmy. Po udanym występie poszliśmy na zasłużony posiłek. Dzień zakończył się wręczeniem przez organizatorów podziękowań i upominków. Szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Krzysztof U.
18.10.2012r. Dzień latawca i pieczonego ziemniaka
W czwartek 18 października pracownia gospodarstwa domowego wraz z panią Karoliną zorganizowała  dla  naczego  ośrodka  „Dzień latawca i pieczonego ziemniaka“. Ten dzień spędziliśmy na naszym ogrodzie. Na początku przedstawiony został plan spotkania. Organizatorzy dnia zaplanowali dla nas konkurencje sportowe np: rzut ziemniaka do kosza, taniec z ziemniakiem oraz zapakowanie ziemniaka w najoryginalniejszy sposób. Po tych konkurencjach odbyła się ocena latawców, przygotowanych indywidualnie przez uczestników w domu. Tego zadania podjęło się jedenaście osób, wyróżnionych zostało trzech uczestników. Po części konkursowej przeszliśmy do zaprezentowania latawców a następnie razem zasiedliśmy do pysznego poczęstunku - ziemniaków z serem. Takie ziemniaczane dni bardzo nam odpowiadają, czekam na kolejny rok.
 Patrycja G.


23.10.2012 Puszczykowo – finał projeketu „Lato zamkniete w słoiku“
23 października udaliśmy się do Puszczykowa na podsumowanie projektu ''Lato zamknięte w słoiku'' realizowanego przez Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. W ramach  projektu nasza placówka przygotowywała w ciągu ostatnich trzech miesięcy różnorodne przetwory. Uzbieraliśmy aż osiemnaście słoików ze wspaniałymi przetworami. Opracowaliśmy przepisy, wykonaliśmy zdjęcia w trakcie pracy oraz gotowego produktu i wszystko przesłalismy do Puszczykowa, gdzie zostało to wszystko opracowane w postaci książki z przepisami. Gdy dotarliśmy do Domu Pomocy Maltańskiej na finał projektu organizatorzy już na nas czekali z kawą i z kilkoma informacjami dotyczącymi przebiegu imprezy. Po części oficjalnej każda ekipa miała 30 minut na to, by przygotować swoje stanowisko z  przetworami do degustacji a następnie każdy częstował się wszystkich  swoimi wyjątkowymi  przetworami. Po degustacji przystąpiliśmy do drugiego punktu programu czyli konkurencji związanych z jesienią i przetworami takich jak : krzyżówka, przysłowia ludowe oraz malowanie plakatu na temat przetworów i jesieni. Po  tak obfitującym we wszelakie atrakcje popołudniu, pojechaliśmy do domu z koszem egzotycznych owoców i z pełnymi brzuchami. To było naprawdę udane popołudnie.
Krzysztof U.
      
26.10.2012 Śmigiel – obchody 10-lecia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Światło Nadziei“; Przegląd plastyczny Osób Niepełnosprawnych.
26 października delegacja naszych artystów udała się do Śmigla na podsumowanie przeglądu plastycznego połączonego z obchodami 10 - lecia Stowarzyszenia. Była to bardzo ładna uroczystość, na której składano życzenia oraz podziękowania dla firm, wolontariuszy i zaprzyjaźnionych placówek. Odbyło sie również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Mój inny świat“.
Bogusław J.


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl