Strona główna |  Pracownicy | Kontakt |
 Nasz adres

Środowiskowy Dom
Samopomocy  
im. Wernera Kenkel

Pl. 21 Października 4
64-140 Włoszakowice
tel. 65-5370-125
fax.655370101
655370101@fax2mail.tp.pl

sds@wloszakowice.pl

 Pracownie

Zachowań społecznych

Informatyczna

Muzyczno-teatralna

Gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła artystycznego

Praktyczno-techniczna

Krawiecko-dziewiarska

Pracownia rehabilitacji ruchowej

 Z życia ŚDS
 Galeria
 PAŹDZIERNIK 2013

25.09.-06.10.2013 turnus rehabilitacyjny w Szczyrku

Serdecznie dziękujemy Fundacji „Jesteśmy więc pomagamy”, za to że mogliśmy poprawić stan swojego zdrowia, a ponadto poznać piękne polskie góry. Teraz zapraszamy na krótką relację z pobytu.

    25 września wyjechaliśmy na turnus rehabilitacyjny do Szczyrku, do ośrodka „Adam”. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani, przeszliśmy badania lekarskie i otrzymaliśmy przydział na zabiegi. Każdy dzień zaczynaliśmy od toalety porannej, śniadania, gimnastyki i rehabilitacji. Po pysznych góralskich obiadach spędzaliśmy czas wolny na spacerach i zwiedzaniu Szczyrku. Zobaczyliśmy wiele pięknych i ciekawych miejsc. Pierwszy tydzień obfitował w różne atrakcje turystyczne, 26.09. uczestniczyliśmy w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej – Na Górce, 27.09. odbyliśmy spacer po Szczyrku Dolnym, podczas którego zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jakuba, a na koniec dnia był wieczorek zapoznawczy. 28.09. minął nam również bardzo ciekawie, gdyż spacerując po Szczyrku Górnym zaszliśmy pod wyciąg na Skrzyczne, a także byliśmy w miejscowym Kościele. 29.09. zorganizowana została wycieczka „Pętlą Beskidzką” podczas której zwiedziliśmy Koniaków, Istebną, Wisłę, a wieczorem mieliśmy bardzo interesujące spotkanie z gawędą góralską. 30.09. po odprężającym spacerze po Szczyrku nasze panie przygotowały potańcówkę z okazji Dnia Chłopaka. Pierwszy tydzień zakończyliśmy obejrzeniem bardzo ciekawego filmu „Sen o zbójnikach”. Drugi tydzień spędziliśmy równie aktywnie, pamiętając o tym, aby dużo siły wkładać w rehabilitację, której efekty już zaczęliśmy odczuwać. 04.10. wybraliśmy się do kina „Beskid” na film „Piąta pora roku”, a wieczorem przy ognisku śpiewaliśmy i zajadaliśmy kiełbaskę. 06.10. odbyliśmy ostatnią wycieczkę na Górę Żar, do Sanktuarium w Rychwałdzie oraz Żywca. W dniu 07.10. odbył się wieczorek pożegnalny z uroczystą kolacją przy świecach i zabawą taneczną. 08.10. spędziliśmy na ostatnich spacerach po Szczyrku i zakupach pamiątek. 09.10. pożegnaliśmy się z kierownictwem OR-W „Adam” oraz paniami kucharkami i po pysznym obiedzie wyruszyliśmy w długą podróż do naszych domów. Te dwa tygodnie minęły tak szybko. Będziemy tęsknić za tymi pięknymi widokami, za czystym powietrzem i wspaniałymi pracownikami ośrodka. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z rehabilitacji. 
w imieniu wszystkich uczestników
p. Mirka i p. Halina


gt

ss29.10.2013 Dzień  Latawca i Pieczonego Ziemniaka
    Tradycją się już stało, że w październiku puszczamy latawce i zajadamy pyszne pieczone zimeniaki. W tym roku każda pracownia przygotowała swój latawiec, który mogła zaprezentować podczas iprezy. Komisja oceniająca, w wyborze najlepszego kierowałą się kreatywnością twórców i lotnością latawca. Rywalizacja pomiędzy pracowniami polegała także na zdobywaniu jak największej ilości punktów w ziemniaczanych konkurencjach typu: rzut do celu, najszybciej obrany ziemniak. takie dni jak ten, napełnione zdrową rywalizacją i świetną zabawą wprawiają nas w bardzo dobre humory.Dziękujemy p. Adzie dzień pełen emocji i dobrą zabawę.
Piotr K.

l

lo

h

f 26.10.2013 Olimpiada bez Barier w Racocie
    W sobotę 26 października delegacja naszego Domu pojechała wraz z p. Bernadką, p. Moniką i p. Adamem do Racotu na Olimpiadę bez Barier która odbyła się już siódmy raz. Wzięliśmy udział w ośmiu różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, m.in. układaniu puzzli, rzucie do kosza, rzutach do celu, torze przeszkód, labiryncie, strzałach do bramki. Osoby, które "zaliczyły" wszystkie konkurencje brały udział w losowaniu nagród. Podczas olimpiady odbyła się także loteria i każdy z nas mógł zakupić los. zabawa była świetna, a głównym przewodnim naszym hasłem była zdrowa rywalizacja. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i do zobaczenia :)

dr


25.10.2013 Dzień Teatru i Muzyki w naszym Domu
25 października obchodziliśmy Dzień Muzyki i Teatru. P. Marcelina przypomniała nam najważniejsze informacje na temat teatru, słynnych polskich aktorów grających w zagranicznych produkcjach, a wszystko to w oprawie multimedialnej. Dużo śmiechu i oklasków było podczas zabawy w teatr, a także gdy ochotnicy wcielili się w postać Pawła i Gawła ze słynnego wiersza Aleksandra Fredro. Dzień spędziliśmy w dobrej i wesołej atmosferze.
Piotr K.

ew
teHortiterapia
Piękna Złota Jesień pozwala nam na pełną realizację zadań, jakie postawiliśmy sobie w związku z przygotowaniem ogrodu do zimy.


tt

re


j
d
  


 Smaki i aromaty
 W nasze codzienne zajęcia terapeutyczne na pracowni gospodarstwa domowego wplecione zostały prace nad potrawami, z których słynie nasz region. Działania te podjęliśmy z racji tego, że bierzemy udział w Projekcie zorganizowanym przez Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie pod hasłem "Smaki i aromaty", a nad realizacją projektu czuwa nasza p. Karolina.

ff
lo

llo

lo


24.10.2013 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Poznaj mój świat".
24 października delegacja naszego Domu wraz z p. Kierownik oraz p. Adrianną pojechała do Leszna na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą "Poznaj mój świat". Wśród wyróżnionych prac znalazły się te, wykonane przez Agnieszkę B. i Elżietę M. za wykonane prace otrzymały piekne nagrody. Gratulujemy!!!


s

r

t22.10.2013 Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych
w Kościanie

    Grupa naszych tancerzy w składzie p. Ela M., p. Angelika, p. Krzysztof, p.Daniel i p. Bartosz, wzięła udział w IX Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych w Kościanie. Do występu przygotowywali się ponad dwa tygodnie, a nad całością czuwała p. Marcelina. Swoje umiejętności zaprezentowali w układzie tanecznym pod tytułem "Przebudzenie".Dzięki naszym artystom Nasz Dom wzbogacilł się w żelazko i patelnię WOK. Gratulujemy wspaniałego występu!!!


g

a


21.10.2013 Rocznica 21 października
u
ku
Jesień, jesień wokół nas !!!!


Pokochaj jesień

 Spróbuj pokochać jesień
 z niesamowitymi urokami
 Spójrz ile piękna niesie
 obdarzając cię nowymi dniami.

 Kolorowo jak wiosną
 barwne liście ostatki zieleni
 Dadzą chwilę radosną
 twą szarość życia mogą odmienić.

 Wieczór szybciej nastaje
 słońce też znika wcześniej niż latem
 Lecz nowe czy nie daje
 chwile spokoju skorzystaj zatem.

                                                                Tadeusz Karasiewicz

g
h
k
h
hy
r
wa
e


Jesienne prace na ogrodzie ruszyły pełną parą :)

y
k
w

k
y
w


DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA STRONĘ NASZEJ GALERII

www.wloszakowice.pl